Zespół Szkół w Staniszewie

 

Nawigacja

 • Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  Szanowni Rodzice.
  Dyrektor Zespołu Szkół informuje, że w dniach dodatkowo wolnych od zajęć dydaktyczno – wychowawczych tj. 2 i 5 stycznia 2015r. szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki. Zajęcia te odbywać się będą w godz. 7.45 – 13.00 w świetlicy szkolnej. 

 • Spotkanie z p. Tomaszem Fopke

  W minionym tygodniu odwiedził nas znakomity gość - Pan Tomasz Fopke, dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie, tłumacz ,,Lokomotywy” i innych wierszy Juliana Tuwima na język kaszubski. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna w Staniszewie wraz ze szkołą. Autor książki pt. "Najpiękniejsze wiersze dla dzieci" zaprezentował kilka utworów Juliana Tuwima przetłumaczonych na język kaszubski,  pochodzących z tego zbioru. Zaprosił także dzieci do wspólnej zabawy. Odegraliśmy także scenki teatralne do wierszy J.Tuwima. Śmiechu i zabawy było co niemiara! Potem nasz gość odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Uczniowie wykazali się ogromną aktywnością:) Dziękujemy Panu za ciekawe, pełne wrażeń i emocji spotkanie!

   

 • Konkurs w Kiełpinie

   Zespole Szkół w Kiełpinie odbyło się podsumowanie MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO organizowanego pod hasłem: ,,Święta Bożego Narodzenia- tradycje, które łączą pokolenia”.
  W konkursie brali również uczniowie naszej szkoły. Część z nich była obecna na uroczystości a za nieobecnych nagrody odebrali młodsi uczniowie.
  Nikodem Warczak II miejsce w kat. stroik
  Aleksandra Formella  WYRÓŻNIENIE kat. stroik
  Kamila Frankowska I miejsce kat. stroik
  Jakub Rybakowski II miejsce kat. szopka 
  Albert Szutenberg WYRÓŻNIENIE kat. Szopka
  Klaudię Makurat WYRÓŻNIENIE kat. kartka

   

 • Wielka Draka O Drogowych Znakach

  12 grudnia 2014 roku w ramach projektu „Gmina Kartuzy- Gminą Twórczej Aktywności Przedszkolaka” gościliśmy w naszym Przedszkolu aktorów Teatru „Vaška” z Torunia, którzy przy pomocy rewelacyjnych rekwizytów zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. „Wielka draka o drogowych znakach”. 
  Na występ zostały też zaproszone  dzieci z dwóch Oddziałów Przedszkolnych.
  Przedstawiona dzieciom historia opowiada o sympatycznym, lecz niesfornym białym Misiu, który pragnie zwiedzić świat nie znając podstawowych przepisów ruchu drogowego. Mimo to wsiada do samochodu i przeżywa w drodze mnóstwo zabawnych, a zarazem niebezpiecznych przygód.
  Dzięki temu, że Miś ma sporo szczęścia, jego niefortunna podróż kończy się pomyślnie, co więcej, dzięki grupie spotkanych osób, Miś poznaje elementarne zasady ruchu drogowego.
  W trakcie przedstawienia, na podstawie błędów popełnianych przez niesfornego Misia młodzi widzowie mieli okazję nauczyć się podstawowych zasad ruchu drogowego, poznać znaki i uświadomić sobie jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Towarzysząca przedstawieniu muzyka wzmagała sceny dramatyczne i niebezpieczne, które nieustannie towarzyszyły Misiowi.
  Poprzez sytuacje dramatyczne, a zarazem zabawę i humor, spektakl nie tylko uwrażliwia dzieci na sprawę zachowania bezpieczeństwa na ulicy, ale i zapoznaje młodych widzów z przepisami ruchu drogowego, ze znakami drogowymi.
  Dzieci dowiedziały się, że konieczność przestrzegania znaków w ruchu drogowym ma decydujący wpływ na nasze bezpieczeństwo.
  Dowodem na to, iż teatrzyk wszystkim widzom bardzo się podobał, były gromkie brawa.
  Nie zabrakło również zdjęć grupowych, które sprawiły dzieciom wiele radości.

 • Próbny egzamin gimnazjalny

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Próbny egzamin gimnazjalny.

 • Św. Mikołaj w "Iskierce"

  Dobry Święty Mikołaju,
  Patrz jak dzieci Cię kochają!
  Ty pamiętasz o nas w niebie,
  My modlimy się do Ciebie”.

  Taki wiersz wyrecytowały dzieci z Punktu Przedszkolnego „Iskierka” dla swojego wyjątkowego gościa, jakim był sam Święty Mikołaj. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień, dzieci od samego rana czekały, kiedy otworzą się drzwi do sali, a w nich stanie prawdziwy Święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Mikołaj oczywiście nie zawiódł najmłodszych z Zespołu Szkół w Staniszewie. 5 grudnia 2014r o godzinie 11.00 rozbrzmiewały  w całej szkole „mikołajkowe” dzwoneczki. Wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane. Na niektórych twarzach można było zauważyć  niepewność, obawę, a nawet lęk. Aczkolwiek trwało to krótko. Przedszkolaczki bardzo odważnie wyrecytowały swój wierszyk, zaśpiewały piosenkę, rozmawiały z Mikołajem i chwaliły się, jakie są grzeczne. Warunkiem otrzymania paczki  było udzielenie odpowiedzi na pytanie: „W jaki sposób pomagasz swojej mamie i tatusiowi w domu?”. Okazało się, że dzieci potrafią zrobić w domu wszystko swoimi małymi rączkami, od pomywania naczyń do reperowania samochodu. Święty był bardzo dumny, że w Staniszewie są tak grzeczne i pracowite dzieci. Mikołaj wręczył każdemu maluchowi  wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci. Paczki były okazałe, królowały w nich oczywiście słodycze, a zdjęcia z naszym gościem będą piękną pamiątką tego spotkania.

   

 • Świąteczna aukcja, Jasełka i wywiadówka

  Dnia 02 grudnia 2014 w naszej szkole odbyła się Aukcja Ozdób Świątecznych a także Jasełka Kaszubskie. Jak co roku można było nabyć wiele pięknych ozdób wykonanych przez naszych uczniów, a także przygotować się na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oglądając występy uczniów uczęszczających na lekcje języka kaszubskiego. A wszystko to przy okazji wywiadówki. Zapraszamy do oglądania zdjęć i filmu!

 • Konkurs "Bądźmy zdrowi"

  Uprzejmie informuję, że w szkole podstawowej rozstrzygnięto szkolny konkurs pod tytułem ,,Bądźmy zdrowi’’. Zadaniem konkursowym  było  opracowanie i wykonanie folderu, ulotki i broszury, które zachęcą dzieci  do dbałości o swoje zdrowie poprzez stosowanie zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej. Jury nagrodziło 3 prace. Przy ocenie prac zwracano uwagę  na pomysłowość, poprawność merytoryczną  i estetykę przekazu prac.
  Oto wyniki:
  1 miejsce –Sikora Patryk
  2 miejsce –Kos Natalia
  3 miejsce – Wiktoria Holk –Łebińska
  Składamy gratulacje.

 • „Prawa Dziecka Oczami Dzieci”

  Uczniowie Gimnazjum wzięli udział w I edycji konkursu plastycznego „Prawa Dziecka Oczami Dzieci”, realizowanym w ramach akcji „Sędziowie Rodzinni Dzieciom” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej, którego członkiem komitetu honorowego została Pani Joanna Kluzik – Rostowska Minister Edukacji Narodowej. 
  Konkurs miał na celu kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez edukację w zakresie praw dziecka. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zagadnieniami Konwencji o Prawach Dziecka, utrwalili znajomość tych praw poprzez wykonanie prac plastycznych. Po zakończeniu prac Komisji Konkursowej, z nadzieją będziemy oczekiwać na wyniki.

 • Światowy Dzień Walki z AIDS

  Każdego roku 1 grudnia w naszej szkole obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w VI szkolnym konkursie Wiedzy o AIDS, obejrzeli prezentację „Prawie wszystko o HIV i AIDS”, dodatkowym akcentem była wystawa plakatów a także gazetka na temat AIDS.

 • Wycieczka do Gdańska

  W dniu 20 listopada grupa 50 gimnazjalistów naszej szkoły wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Gdańska na film pt. „ Miasto 44 ''- to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. Następnym punktem, które odwiedziliśmy w Gdańsku było pobliskie Muzeum Solidarności „Polskie drogi do wolności” dzięki pani przewodnik udało się przybliżyć naszej młodzieży choć trochę historii.

   

   

   

 • Apel - palenie szkodzi

  18 listopada 2014 roku w świetlicy szkolnej odbył się apel dla uczniów szkoły podstawowej poświęcony szkodliwości palenia papierosów. Uczniowie klasy V podjęli działania w celu uświadamiania całej społeczności szkolnej, jakie są skutki czynnego i biernego palenia papierosów. Przygotowali krótkie przedstawienie pt .,,Pan kotek był chory’’,  a następnie  prezentację multimedialna, która dotyczyła szkodliwego działania palenia na organizm człowieka, zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży. 

   

 • Owoce i warzywa w szkole

  Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczą w  programie ,,Owoce i warzywa w szkole’’. Dzieciom uczestniczącym w programie rozdaje się 2,3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne.
  Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.
  W ramach działań edukacyjnych zorganizowano konkurs plastyczny  dla uczniów klas I-III. Oto wyniki:
  1miejsce –Natalia Piwka- klasa III
  2 miejsce – Anna Łajewska – klasa II
  3 miejsce – Jakub Rybakowski – klasa I
  Wyróżnienia:
  Oliwia Stenka – klasa II
  Weronika Drywa – klasa III
  Szymon Drywa – klasa III
  Dorota Stenka – klasa III

  Wszystkim uczniom składamy gratulacje.

 • "Baśń Zimowa"

  ”Baśń Zimowa” to kolejny spektakl zaprezentowany dzieciom z Punktu Przedszkolnego „Iskierka” przez aktorów z teatru „Gargulec” z Torunia. Dnia 14 listopada 2014 roku o godzinie 10.00 wszystkie maluchy oraz zaproszone dzieci z dwóch Oddziałów Przedszkolnych z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie przedstawienia. Dzięki takim spotkaniom przedszkolaki mają okazję oglądać występy aktorów na żywo, mogą również z bliska podziwiać ich kostiumy oraz uczestniczyć w zabawach przez nich zorganizowanych. Teatr bardzo zaciekawia dzieci, nawet te, które bardzo łatwo się dekoncentrują. Kiedy tylko zobaczyły przygotowania do spektaklu, wyciszyły się i w skupieniu obserwowały działania aktorów.
  Spektakl opowiadał o przygodach Wesołego Bałwanka, który uczy dzieci zasad bezpieczeństwa w zimowej porze. W przedstawieniu pojawia się wiele barwnych postaci, między innymi Zajączek i Pani Mróz. Bałwanek próbował rozwiązać zagadkę, czy wszystkie śnieżynki są takie same? Spektaklowi towarzyszyła świąteczna muzyka, która wprowadziła dzieci w zimowy nastrój. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy Bałwanka, który był bardzo przyjazny i  szybko zyskał sympatię małych słuchaczy. Po spektaklu mali widzowie zostali zaproszeni przez Bałwanka do wspólnej zabawy i śpiewu o przygodach Bałwanka. 
  Głównym celem wystąpienia było wdrożenie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Ponad 40-minutowe widowisko zapewniło dzieciom moc wrażeń i doskonałej zabawy. Buzie małych widzów były uśmiechnięte, a historia sympatycznego Bałwanka jak najbardziej przypadła im do gustu. Był to jeden z wielu już obejrzanych przez dzieci spektakli teatralnych w ramach projektu „Gmina Kartuzy-Gminą Twórczej Aktywności Przedszkolaka”.

 • Dzień Patrona

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Patrona.

 • Wycieczka dla uczących się języka kaszubskiego

  W poniedziałek 10 listopada uczniowie z klas trzecich gimnazjum uczący się języka kaszubskiego pojechali na wycieczkę. Najpierw z przewodnikiem zwiedzili najstarszy zabytek na Pomorzu, kościół poklasztorny w Żukowie. Siostry Norbertanki przybyły tu w już roku 1212. Kościół w Żukowie do dziś zachwyca swoją architekturą i  wyposażeniem. Norbertanki zapoczątkowały też sztukę haftu kaszubskiego i stworzyły tzw. szkołę żukowską. Ich arcydzieła oraz inne cenne przedmioty uczniowie obejrzeli w żukowskim muzeum. Następnie udali się do Gdyni do hali jumpcity. Po solidnej porcji czynnego wypoczynku odwiedzili Muzeum Marynarki Wojennej, które do gustu przypadło głównie chłopcom. Po spacerze brzegiem morza wszyscy byli bardzo głodni, więc udali się na posiłek. Ostatnim punktem programu była krótka wizyta w bardzo zasłużonym dla Kaszub wydawnictwie Region. Jego właściciel zwięźle opowiedział o procesie wydawania książek i przedstawił wieloletni dorobek swojej oficyny.

 • Głosujcie na naszą szkołę!

  Głosuj na nasza szkołę w konkursie „Wzorowa Łazienka”!
  http://www.wzorowalazienka.pl/galeria/120

  Do 10 grudnia 2014r. każdy możesz pomóc wygrać naszej szkole w ogólnopolskim konkursie Domestos pt. „Wzorowa Łazienka”. Wystarczy poczta internetowa i  raz dziennie zagłosować na Galerię naszej szkoły. Te szkoły, które zbiorą najwięcej głosów - wygrywają! Głos oddany przez dowolnego Internautę na Pracę konkursową znajdującą się w Galerii – 1 punkt. Po zakończeniu Programu Organizator podsumuje ostateczną liczbę zebranych punktów przez każdą ze Szkół. A wygrać można:

  3 remonty łazienek szkolnych o wartości 30 000 zł każdy
  100 zestawów Domestosa na rok
  Na koniec projektant wnętrz, inspirując się pracami dzieci, stworzy projekty przyjaznych łazienek szkolnych. W efekcie postaramy się nie tylko odmienić łazienki zwycięskich szkół, ale też zainspirować wszystkie szkoły uczestniczące w programie, do zmiany wyglądu toalet i edukacji dzieci w zakresie przestrzegania zasad higieny. 

   

   

 • Apel - Święto Odzyskania Niepodległości 2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Apel - Święto Odzyskania Niepodległości 2014.

 • ,,Śniadanie daje moc’’

  Uczniowie klas I –III uczestniczą w programie edukacyjnym ,,Śniadanie daje moc’’. Celem programu jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. W dniu 4 listopada  nauczyciele wraz z pedagogiem szkolnym zorganizowali zajęcia,  podczas których przekazano najmłodszym cenne informacje  na temat prawidłowego żywienia. Uczniowie wspólnie z zaproszonym kucharzem p. Kazimierzem Żołnowskim postanowili samodzielnie przygotować zdrowe kanapki. Można śmiało potwierdzić, że zadanie wykonali doskonale.

 • Przedstawienie "Łza Ziemi"

  28 października 2014 roku w ramach projektu „Gmina Kartuzy- Gminą Twórczej Aktywności Przedszkolaka” gościliśmy w naszym Przedszkolu aktorów Teatru „Frajda” z Torunia, którzy przy pomocy rewelacyjnych rekwizytów zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. „Łza Ziemi”. Na występ zostały też zaproszone  dzieci z dwóch Oddziałów Przedszkolnych.

  Przedstawiona dzieciom historia opowiada o będącej u kresu sił Królowej Ziemi, która płacze nad swoim losem. Słyszy ją jedynie jej własna Łza. Łezka postanawia ratować Królową. Dlatego właśnie wędruje przez świat i uczy ludzi, jak powinni dbać  o swoją planetę (oszczędzać wodę, segregować śmieci i używać toreb wielokrotnego użytku). Śmieszna Łezka łatwo przekonuje spotkanych bohaterów, by złożyli obietnicę i zostali obrońcami Królowej Ziemi. Razem z nimi przedszkolaki nauczyły się segregować śmieci, oszczędzać wodę, korzystać z opakowań wielokrotnego użytku. Dzieci również obiecały ratować Królową, a Łezka mianowała je na Ekodamy i Ekorycerzy, po czym razem zaśpiewali piosenkę: „Czasem w bardzo łatwy sposób można bardzo wiele zmienić, dlatego dbajmy o naszą Ziemię – Ziemia będzie się zielenić”. Przedstawienie pokazało nam świat, w którym Ziemia stoi w obliczu zagrożenia. Winnych nie trzeba szukać daleko, za zbliżającą się katastrofą ekologiczną stoimy my - ludzie. Mamy ostatnią szansę, musimy nauczyć się żyć zgodnie z przyrodą i przestać zanieczyszczać środowisko. Świadomi zagrożenia postanowiliśmy nowe zasady wcielać w życie! Głównym celem wystąpienia było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest oszczędzanie wody, energii, używanie toreb wielokrotnego użytku oraz segregowanie śmieci. Dzieci dowiedziały się, że można dbać o Ziemię podczas codziennych czynności. Dowodem na to, iż teatrzyk wszystkim widzom bardzo się podobał, były gromkie brawa. Nie zabrakło również zdjęć grupowych. Zarówno pouczająca inscenizacja, jak i późniejsza zabawa z segregowaniem śmieci oraz sesja zdjęciowa z aktorami sprawiły dzieciom wiele radości.

   

strona: