Zespół Szkół w Staniszewie

 

Nawigacja

 • Warsztaty o cyberprzemocy

  W dniu 04.11.2015r. uczniowie Gimnazjum uczestniczyli w trzygodzinnych warsztatach poruszających problematykę Cyberprzemocy w aspekcie psychologiczno-pedagogicznym, technologicznym i prawnym w ramach zadania publicznego ,,Cyberprzemoc w szkołach- zrozum, zobacz, reaguj !”.
  Warsztaty miały uświadomić uczniom zagrożenia oraz niebezpieczeństwa płynące z niewłaściwego użytkowania komputera oraz Internetu. Żyjemy bowiem w świecie, w którym Internet, przestrzeń wirtualna, stała się powszechnym dobrem. Należy jednak pamiętać, że w przestrzeni Internetu dochodzi do niebezpiecznych zjawisk, które definiujemy szeroko jako cyberprzemoc, dlatego też należy dołożyć starań, by temat ten był z uczniami poruszany.
  TT

 • śniadanie
  19.11.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii śniadanie.

 • Wycieczka do kina

  12 listopada grupa uczniów klasy Ia, Ib oraz II b pojechała do Gdańska na film polski ,pt: "Klub Włóczikijów" Tomasza Szafrańskiego. Trzeba przyznać, że  film został  zrobiony z rozmachem, ale i z rozsądkiem –  fabułę oparto na ciekawej historii z powieści Edmunda Niziurskiego  i to okazało się  strzałem w dziesiątkę. Dobra literatura najwyraźniej nigdy się nie starzeje, a kiedyś przygoda miała inny smak – były to czasy, gdy ludzie wierzyli w istnienie skarbów, dzieciaki nie siedziały cały dzień przed Facebookiem, zaś wakacje były czasem radości i spontanicznych wypraw. Szalenie wdzięcznym, nieco naiwnym i z pewnością zupełnie niewinnym. Taki duch unosi się nad „Klubem Włóczykijów”, który co prawda pod wieloma względami jest filmem zupełnie niedzisiejszym, jakby z innej epoki, potrafiącym jednak swoją archaiczność obrócić w siłę. W trakcie filmu ucznowie często się śmiali, a w drodze powrotnej rozmawiali o obejrzanym filmie. Po ekranizacji filmowej uczniowie zwiedzili Stare Miasto Gdańsk. To była udana wycieczka.
  LP

 • Dzień Patrona
  16.11.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Patrona.

 • Święto Niepodległości
  16.11.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Niepodległości.

 • Śniadanie daje moc

  Nasza szkoła uczestniczyła w piątej edycji programu pt. Śniadanie Daje Moc, w którym promuje się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole, Dzień Śniadanie Daje Moc’’. W tym dniu dzieci na śniadanie samodzielnie przygotowały kanapki z dużą ilością świeżych warzyw. Zaangażowanie uczniów w wykonanie kanapek było ogromne. Efekt końcowy okazał się wspaniały. Kanapki były kolorowe i smaczne. Dzieci z apetytem zjadły swoje kanapki. 
  MM

 • Spotkanie z policjantami

  W dniu 06.11.2015r. Policjanci z Zespołu d/s Przestępczości Nieletnich spotkali się z uczniami klas pierwszych Gimnazjum. Podczas zajęć funkcjonariusze przedstawili najczęstsze przypadki, w których dochodzi do konfliktu nieletnich z prawem bądź z zasadami współżycia społecznego. Wyjaśnili podstawowe pojęcia zawarte w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich tj. demoralizacja, czyn karalny, czy osoba nieletnia.
  Spotkanie przebiegało w wesołej atmosferze, uczniowie brali aktywny udział w prelekcji zadając pytania, z których żadne nie pozostało bez odpowiedzi.
  TT

 • Kaszubska mitologia

  Kaszubska mitologia pełna jest postaci - diabłów, stolemów, krośniąt, które nie tylko rozpalają wyobraźnię literacką, artystyczną,  ale też mogłyby znakomicie wypromować region. W naszej szkole w pażdzierniku i listopadzie zostały zaprezentowane prace plastyczne  gimnazjalistów na ten właśnie temat. Uczniowie przede wszystkim przygotowali postać kaszubskiej czarownicy. Gratulujemy wyobrażni i artystycznego talentu.

 • Wizyta w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku

  Dnia 4 listopada 2015 r. grupa 45 uczniów naszego gimnazjum, pod opieką nauczycieli, uczestniczyła w wycieczce do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Gimnazjaliści dowiedzieli się, iż ruch Solidarność był pokojową rewolucją, która zmieniła oblicze całej Europy Środkowej i Wschodniej. Mieli okazję pozyskać wiele informacji związanych z istotnym fragmentem historii naszego kraju. Obecność w takim miejscu dała uczniom możliwość uświadomienia sobie istoty patriotyzmu i solidarności. 

 • Bal Świętych

  1 listopada w polskim katolickim  kościele obchodzono Dzień Wszystkich Świętych. Z tej okazji w naszej szkole  2 listopada  (tj. Dzień Zaduszny) uczniowie SP i gimnazjum przebrali się za swoich świętych patronów.  Uroczystość ta sięga czasów pogańskich, w niezwykły sposób przedstawił ją Adam Mickiewicz w II częsci "Dziadów", gdzie słynne słowa: "...ciemno wszędzie, głucho wszędzie..." wprowadzały nastrój grozy i niepokoju. Obecnie Święto Wszystkich Świętych jest uroczystością na cześć wyjątkowych ludzi, to święto radości  i dziękczynienia za ICH świadectwo miłości.
  LP

   

 • Sprintem do maratonu

  29.10. 2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w I OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu” zorganizowanego przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy tak, jak w prawdziwych zawodach sportowych. Dzieci w skupieniu rozpoczynały bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Wystartowało łącznie 20 dzieci. Natomiast przebiegnięty przez wszystkich zawodników dystans wyniósł 120 m. Wysiłek i determinacja biegaczy została doceniona i nagrodzona wręczeniem przez wychowawcę specjalnych medali oraz dyplomów. Celem projektu było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.
  GO

 • Zerówka na cmentarzu

  W dniu 28.10.2015r dzieci z oddziału przedszkolnego, wybrały się na spacer na cmentarz do Sianowa. Dla dzieci to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o swojej miejscowości i mieszkańcach, których już nie ma. Celem spaceru było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie naszego kraju. Wszyscy pomodlili się za poległych, wspominając przy tym swoich bliskich zmarłych. Pogoda była słoneczna, a więc obeszliśmy cmentarz, oglądając groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami i zniczami.
  GO

 • Kabaret w naszej szkole

  27 października 2015 odbyło się spotkanie artystyczne pt.: „Wielkie pasje małych aktorów, czyli prezentacja talentów kabaretowych naszych absolwentów”. Tego dnia do szkoły przybyła czteroosobowa grupa kabaretowa absolwentów klasy  III b ,rocznik  2014/2015 : Julia Wińska, Mateusz Stencel, Szymon Klawikowski, Kamil Liedtka  (wychowawca w gimnazjum- Lidia Plichta), która zaprezentowała trzy skecze: ”Wezwanie rodziców do szkoły”, „Ach te kobiety”, „Ksiądz i policjant”. Absolwenci w ten nietypowy sposób podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za możliwość rozwijania zainteresowań i pasji.
  LP

   

 • Wizyta Kubusia Puchatka!

  Aż trudno w to uwierzyć, ale w poniedziałek odwiedził nas osobiście Kubuś Puchatek! Słyszał, że wcześniej świętowaliśmy jego urodziny i bardzo chciał nas odwiedzić. Był bardzo radosny, witał się z nami, przybijał piątki i żółwiki a także pytał, czy mamy miód.  Rozdawał też wafelki dzieciom, które najładniej pokolorowały jego obrazki. Na pożegnanie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.
  JM

 • Ustanowiliśmy Rekord Guinessa!

  Byliśmy tam! Aż 99 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w ustanowieniu nowego rekordu Guinessa w liczbie osób trenujących piłkę ręczną. W sumie na wielkiej hali Ergo Arena trenowało 711 osób z tego 1/7 to byliśmy my. W Ergo Arenie pojawiło się też wiele gwiazd sportu: inicjator całej akcji piłkarz ręczny Artur Siódmiak, Otylia Jędrzęjczak, Leszek Blanik, Adam Korol, Sławomir Peszko i wiele innych. Na zakończenie imprezy sportowcy spotkali się z naszymi uczniami i rozdawali autografy. Rozmach imprezy, jej ranga i wspaniały obiekt Ergo Areny zrobiły na wszystkich wielkie wrażenie.
  JM

 • Nietypowa lekcja fizyki

  Dnia 19 października br. odbyła się niecodzienna lekcja fizyki dla klas III. Zajęcia prowadzili uczniowie z I LO w Kartuzach wraz ze swoim nauczycielem p. M.Reglińskim. Celem zajęć było doświadczalne wyznaczenie wartości przyspieszenia ziemskiego za pomocą wahadła matematycznego. Ze wsparciem licealistów udało nam się wyznaczyć wartość g z dużą dokładnością. Zajęcia były bardzo interesujące, z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.
  AML

 • Urodziny Kubusia Puchatka w Iskierce i Zerówce

  Dnia 16.10.2015r Oddział Przedszkolny oraz Punkt Przedszkolny „Iskierka” w Staniszewie zorganizował 79- te urodziny Kubusia Puchatka. Celem uroczystości było przybliżenie dzieciom postaci niesfornego misia oraz zintegrowanie dzieci z dwóch grup wiekowych. Dzieci od samego rana zostały wtajemniczone w historię Kubusia Puchatka, jak nazywał się autor oraz skąd książka pochodzi.  Uroczystość została zapoczątkowana słuchowiskiem pt: „Puchatku, cierpliwości”. Następnie dzieci odgadywały zagadki dotyczące mieszkańców Stumilowego Lasu oraz odśpiewały solenizantowi radosne „100 lat”. Każdy przedszkolak miał na sobie żółte koszulki oraz kubusiowe opaski, a spora większość w ręce trzymała pluszowego Kubusia Puchatka. Puchatek został obdarowany tego dnia laurkami oraz rysunkami ze swoim wizerunkiem. Dzieci tego dnia również obejrzały 20- minutową bajkę o przygodach misia. Dzień był przepełniony grami i zabawami związanymi oczywiście z bohaterem książki. We współpracy z rodzicami przedszkolaki przyniosły smakołyki, którymi już po śniadaniu zaczęły się częstować. Natomiast popołudniu dzieci dostały „małe co nieco” w postaci kubusiowego tortu. Był to dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci oraz zbliżył je do postaci kochanego przez nie Kubusia Puchatka.
  DD

 • Urodziny Kubusia Puchatka

  W ramach obchodów urodzin Kubusia Puchatka w piątek 16 października dla uczniów klas I-III przygotowano głośne czytanie fragmentów Przygód Kubusia Puchatka. Uczniowie przyszli też przebrani w stroje w Kubusiowych kolorach a także przynieśli swoje plauszaki, z któych przygotowano wystawę. Dzieci dostały też do kolorowania Kubusiowe kolorowanki, miały okazję posłuchać piosenek o Kubusiu i obejrzeć ilustracje do książek.
  JM

 • Konkurs Moje Czyste Ręce

  15 października obchodzony jest Światowy Dzień Czystych Rąk.  Ma na celu przypomnieć, że od właściwej higieny dłoni może zależeć nasze zdrowie. Brudne dłonie są źródłem prawie 90% chorób i zakażeń. Uczniowie klas I – III ubrali udział w szkolnym  konkursie plastycznym pt. ,,Moje czyste ręce’’. Wpłynęło 14 prac, z których wyłoniono 6 najciekawszych. Oto lista nagrodzonych uczniów:
  1.Zuzia Lejkowska – kl. Ib
  2.Lejkowska Michalina – kl. II
  3.Łajewska Anna – kl. III

  Wyróżnienia:
  1.Artur Kryspin – kl. II
  2.Witkowska Julia –kl. II
  3.Uczennica klasy Ib
  MM

 • Dzień Edukacji Narodowej

  13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy V oraz chór dziewcząt z klasy IIIa gimnazjum zaprosił zgromadzonych uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły na humorystyczne połączenie śpiewu i żartu sytuacyjnego. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która przedstawiła historię tego dnia, a następnie nagrodziła wybranych nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Wszystkim nauczycielom życzymy dużo wyzwań, ochoty do pracy, sił, radości oraz owocnej współpracy z uczniami.
  PKK

strona: