Zespół Szkół w Staniszewie

 

Nawigacja

 • Karaoke
  13.02.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Karaoke.

 • Akademia Małych Mistrzów

  Wiele sportowych emocji rozbudził na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Staniszewie wieloletni reprezentant Polski w piłce ręcznej - Artur Siódmiak, który wraz ze swoimi trenerami gościł we wtorek 9 lutego w naszej szkole. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej mieli okazję trenować pod okiem wykwalifikowanej kadry, inaugurując w ten sposób działalność Akademii Małych Mistrzów. To już po raz trzeci dzieci z SP w Staniszewie spotkały się ze znanym sportowcem. Bardzo się cieszymy, że udało nam się nawiązać współpracę. 
  Główną ideą projektu Artura Siódmiaka jest edukacja przez sport, dzięki której dziecko uczy się pracy w zespole, zasad sportowych, zdrowej rywalizacji, integracji z rówieśnikami. Nadrzędnym celem jest oczywiście popularyzacja piłki ręcznej wśród dzieci, wzbudzenie w nich zainteresowania i pasji do uprawiania tego sportu. Pozytywne emocje, jakie towarzyszą dziecku ćwiczącemu z Mistrzem oraz rodzinie, która kibicuje małemu sportowcowi, są bezsprzecznie jednym z najbardziej wartościowych składników projektu. Na doping kibiców podczas treningu nie mogli narzekać mali sportowcy ze Staniszewa, bowiem w uroczystej inauguracji projektu udział wzięli znamienici goście - zastępca burmistrza Kartuz - pan Tomasz Belgrau, a także sołtysi Staniszewa i Sianowa.
  W jednym z wywiadów Artur Siódmiak powiedział: „Mam zasadę: każdy może Wszystko.” I o to właśnie chodzi, aby ten projekt pokazał dzieciom, że nieważne, skąd pochodzą, czym się zajmują, bo jeśli tylko chcą, mogą osiągnąć sukces na miarę sukcesów największych polskich sportowców. Treningi piłki ręcznej odbywać się będą w naszej szkole dwa razy w tygodniu, na początku w grupie dla klas I – III Szkoły Podstawowej, ale w przyszłości chcielibyśmy rozszerzyć zajęcia dla klas IV-VI.

  DD

 • X Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim

  Dnia 23 marca 2016r.  (środa) o godz. 10.00 w Gimnazjum w Staniszewie odbędzie się X Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim. Oto dokumenty do pobrania:
  Przebieg_KTWOJA_2016.doc
  Regulamin_Kartuskiego_Turnieju_Wiedzy_2016_(1).doc
  Formularz_zgloszeniowy_2016.doc

 • Karnawałowe spotkanie z kabaretem

  Nasza szkoła powoli zamienia sie w kuźnię talentów kabaretowych! Dnia 9 lutego 2016r., (w ostatni dzień karnawału) w naszej szkole odbyło się "Karnawałowe spotkanie z kabaretem". Na scenie pojawiły się  szkolne modelki w karnawałowych strojach - w stylu karnawału weneckiego: bogactwo, przepych, feeria barw... Stanowiły one tło dla przedstawień kabaretowych. W skeczach kabaretowych podsumowano tematykę społeczno - polityczną ostatnich kilku lat, zachowania i obyczaje rodzinne i nie tylko. Wystąpili absolwenci naszego gimnazjum z roku szkolnego 2014/2015  pod opieką byłej już wychowawczyni - Lidii Plichta  oraz obecni gimnazjaliści z klasy II a  i II  b (również pod op. L.P.)  W ten sposó zakończono czas karnawałowy w naszej szkole.Wszyscy dobrze się bawili .. 
  LP

 • Bal karnawałowy dla dzieci

  Karnawał to wspaniały czas zabawy. Dlatego 4 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci z Punktu Przedszkolnego „Iskierka”, Oddziału Przedszkolnego oraz klas I-III.  Zabawę poprowadził profesjonalny aktor z agencji Atrybut pani Lucyny Labuda. Dzieci doskonale bawiły się przy utworach przygotowanych specjalnie dla nich. Były konkursy i zabawy, w których można było wygrać drobne upominki. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

 • Turniej rzucanki siatkarskiej

  Rzucanka siatkarska to jest to! Chcecie się dorze bawić? Grajcie w rzucankę siatkarską! W dniu 2 lutego 2016 roku w naszej szkole odbył się turniej rzucanki siatkarskiej na dwie piłki dla klas szóstych. Zawody te pomału stają się tradycją naszej szkoły, bowiem udalo się je zorganizować już po raz drugi. Podobnie jak w ubieglym roku odwiedziły nas takie zespoly jak SP Mirachowo i SP Kolonia. Celem turnieju była popularyzacja rzucanki w środowisku lokalnym, wyłonienie najlepszej drużyny turnieju oraz integracja młodzieży z różnych miejscowości. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Walka była bardzo zacięta, wszystkie mecze skończyly się tie brekiem. I tak najlepszą drużyną turnieju okazała się drużyna z Mirachowa, kolejne miejsce zajęła SP Staniszewo, a na trzecim miejscu po emocjonującej walce uplasował się zespół z Koloni. Na koniec spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcia drużyn i wręczono dyplomy oraz medale dla każdego zawodnika.
  Gościom dziękujemy za udział w turnieju, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  DD

 • Rycerze Anno Domini 2016
  02.02.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rycerze Anno Domini 2016.

 • Warsztaty z doradztwa zawodowego

  Kim będę, kiedy dorosnę? W jakim zawodzie najlepiej pracować? Kto z nas nie zadawał sobie tych pytań. Aby pomóc naszym gimnazjalistom w odpowiedzi na nie w dniu 29.01.2016r. uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach z doradztwa zawodowego. Warsztaty na temat: ,,Jak właściwie wykorzystać swój potencjał w planowaniu kariery zawodowej?” poprowadziły panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kartuzach.
  Celem warsztatu było: zapoznanie się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych, ich specyfiką i możliwościami dalszej edukacji, omówienie osobowości zawodowej i jej wpływu na podejmowane decyzje, przygotowanie własnej strategii rozwoju osobistego - wypracowanie osobistego modelu pogłębiania wiedzy na temat własnego potencjału i rozwoju zawodowego.
  Warsztaty z doradztwa zawodowego to ciekawe doświadczenie. Uważam, że warto zastanowić się nad wysuniętymi podczas zajęć wnioskami, które mogą okazać się pomocne i kluczowe w podejmowaniu trudnych decyzji związanych z naszą karierą, wykształceniem i życiem zawodowym.
  T.T.

 • Sukces Basi Wydrowskiej

  ,,Dopalacze-droga donikąd" to konkurs zorganizowany pod patronatem Burmistrza Kartuz przez Komendę Powiatową Policji w Kartuzach. Troje naszych uczniów z Gimnazjum wzięło udział w tym konkursie. Jednej z naszych uczennic udało się zwyciężyć. ,,Dopalacze niszczą Cię po kawałku”, pod takim tytułem zwyciężczyni Barbara Wydrowska z klasy IIIa przygotowała swój plakat. Z rąk Burmistrza Kartuz i Inspektora kartuskiej Komendy Policji odebrała wspaniałą nagrodę, a gratulacjom nie było końca.
  Celem konkursu było zwiększenie świadomości młodych osób w zakresie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy oraz promowanie zdrowego stylu życia. GRATULUJEMY !!!
  T.T.

 • Film z Balu Seniora

 • kolęda
  18.01.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii kolęda.

 • Bal Seniora!

  Dnia 17 stycznia 2016r. w Zespole Szkół w Staniszewie odbyły się kolejne uroczyste obchody Dnia Seniora.
  Sal gimnastyczna, pięknie przygotowana na tę uroczystość wypełniła się najstarszymi mieszkańcami Staniszewa i okolic, przybyło też wielu dziadków naszych uczniów z Kartuz, trójmiasta i innych oddalonych miejscowości. W spotkaniu wziął udział Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński – Burmistrz Kartuz, Pan Tomasz Belgrau – zastępca Burmistrza, radny – pan Tadeusz Belgrau, Proboszcz Parafii w Sianowie – ksiądz Eugeniusz Grzędzicki wraz z księdzem wikariuszem Wojciechem Trapkowskim oraz sołtysi z małżonkami.
  Podobnie jak w latach ubiegłych obchody uświetnił koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Łapalic pod kierunkiem Pana Wojciecha Hewelta. Mimo rozlicznych zajęć młodzi muzycy zawsze chętnie poświęcają swój wolny czas miłośnikom muzyki i radują serca Seniorów na naszej uroczystości, za co serdecznie im dziękujemy.
  Dla przemiłych Gości najmłodsi wychowankowie Zespołu Szkół w Staniszewie – dzieci z oddziałów przedszkolnych, a także uczniowie Gimnazjum w Staniszewie przygotowali okolicznościowy program z okazji Dnia Babci i Dziadka, dziewczynki z klasy III wykonały swój popisowy taniec, a wszystko uwieńczył występ szkolnego zespołu regionalnego. Po występach uczniów Seniorom do tańca przygrywał zespół „Sami Swoi”, a Babcie i Dziadkowie jak zawsze pokazali swoją dobrą formę. Bal Seniora jest okazją do spotkania ze znajomymi, do wspólnych rozmów i wspomnień, a dla dzieci możliwością okazania wdzięczności za dobro i miłość, które na co dzień od dziadków otrzymują.
   Dyrekcja Zespołu Szkół w Staniszewie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości; Panu Burmistrzowi Kartuz – Mieczysławowi Gołuńskiemu, Kustoszowi Parafii w Sianowie - Księdzu Proboszczowi Eugeniuszowi Grzędzickiemu, sołtysom, rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Staniszewie, wszystkim darczyńcom, a także pracownikom Zespołu Szkół w Staniszewie.
  Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół w Staniszewie raz jeszcze składają najlepsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności wszystkim Seniorom, wyrażając jednocześnie nadzieję na kolejne spotkania w tym szacownym gronie w następnych latach.
  Dyrektor Zespołu Szkół w Staniszewie.

 • życzenia

 • Turniej żonglerki

  Dnia 21.12.2015 w Somoninie odbyły się zawody gimnazjalne w "Żonglerce piłkarskiej". Turniej składał się z trzech niezależnych konkurencji: żonglerka dowolna, żonglerka na jak najdłuższym dystansie i żonglerka głową. Naszą szkołę reprezentowali: Robert Kitowski, Paweł Sikora i Piotr Stenka. Konkursy stały na bardzo wysokim poziomie. W żonglerce dowolnej bezkonkurencyjny okazał sie Robert Kitowski, który zrobił w dwóch próbach ponad 1000 żonglerek. W żonglerce na odległość Robert przegrał pierwsze miejsce o przysłowiowy włos i zajął drugie miejsce z wynikiem 360m. Żonglerka głową okazała się być "piętą Achillesową" wszystkich zawodników. Ostatecznie tę konkurencję wygrał reprezentant gimnazjum nr  1 w Kartuzach. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci piłek i pamiątkowe dyplomy i puchary.
  MK

 • Wigilia w szkole

  Nareszcie! Wszyscy bardzo na ten dzień czekali. Z rana jeszcze były trzy normalne lekcje, chociaż prawie wszyscy przyszli elegancko ubrani. Niektórzy nawet pisali sprawdziany. Potem zebraliśmy się na sali gimnastycznej. Najpierw wystąpili uczniowie klasy IIA z pomocą innych uczniów z poważnym, jak powiedziała p. Szlija: głębokim programem artystycznym. Potem odkrycie zimy, nasz nowy, świetny kabaret z IIA (Justyna, Kamila i Klaudiusz) w skeczu jasełkowym (tak trzymać i czekamy na wiecej!). No i wreszcie kulminacja: wigilie w klasach przy suto (czasam dość dziwnie - czytaj pizza - zastawionym stole). W ich trakcie prezenty, kolędy, życzenia i opłatek. Było pięknie.
  JM

 • Dar serca pracowników szkoły

  ,,Tak niewiele potrzeba, a tak wiele znaczy…”
  Aż dziewięć gwiazdkowych paczek trafiło do rodzin naszych uczniów.
  Pragnę podziękować za dar serca wszystkim, którzy włączyli się w tą piękną akcję pomocy.
  T.T.

 • Akcja "Góra grosza"

  Akcja „Góra Grosza” organizowana jest przez Towarzystwo NASZ DOM od 2000 r. - w tym roku odbyła się jej szesnasta edycja. Celem tego wydarzenia jest nauka empatii, zrozumienia i tolerancji oraz pokazanie młodzieży, że ofiarowanie nawet jednego grosza na rzecz potrzebujących może dużo zmienić.
  Inicjatywa „Góra Grosza” polega na zbiórce drobnych monet. Nad przebiegiem czuwa samorząd szkolny, działający pod okiem pedagoga szkolnego. Za udział w akcji każda placówka edukacyjna otrzymuje dyplom, a szkoły i przedszkola, które uzbierają najwięcej pieniędzy mogą liczyć na dodatkowe nagrody.
  Zebrane w ramach kampanii pieniądze wykorzystywane są do niesienia realnej pomocy młodym ludziom wychowującym się poza własną rodziną: przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych miejscach formalnej opieki.
   Nasza szkoła uczestniczy w akcji po raz dziesiąty. Każdego roku uczniowie, szczególnie z młodszych klas mobilizują się i przynoszą mnóstwo monet. Dodatkowo organizowany jest szkolny konkurs. Klasa, która zbierze najwięcej monet otrzymuje nagrody. W tym roku szkolnym zebrano sumę 315,41zł. Największą sumę pieniążków zebrały dzieci z klasy II. Zebrano - 115,36zł .
  Drugie miejsce – Oddział przedszkolny- 92,68gr
  Trzecie miejsce – klasa V – 40,17gr
  Czwarte miejsce – klasa Ib - 25,93gr
  Piąte miejsce – klasa VI – 15,53gr
  Szóste miejsce – klasa Ia – 11,69gr
  Siódme miejsce – klasa III – 14,05gr
  Ósme miejsce – 88gr
  MM

   

 • Spotkanie z leśniczym

  Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwsze spotkały się z leśniczym – panem Arkadiuszem Marszałkowskim z Nadleśnictwa Kartuzy (leśniczy z Mirachowa). Dla większości z nich było to pierwsze, ale jakże wartościowe spotkanie. Ciekawe opowieści leśnika przybliżyły dzieciom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak chronić i dbać o przyrodę oraz uczyły się, jak należy zachować się w lesie. Oglądali także przywiezione przez leśniczego eksponaty leśne – m.in. ptasie gniazda, poroże sarny, zęby dzika (które cieszyły się największym zainteresowaniem), korę z wydrążonymi tunelami itp. Leśniczy przypomniał nam ważne zdanie: ,,Był las, nie było nas, nie będzie nas, będzie las”. Na zakończenie dzieci podziękowały p. leśniczemu za miłe spotkanie, życząc jednocześnie wytrwałości w pracy oraz zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od gościa upominki. 

 • Konkurs kolęd

  W dniu 18 stycznia 2015r. w naszej szkole odbył się KONKURS KOLĘD przeznaczony dla dzieci z oddziału przedszkolnego. W konkursie wzięło udział 10 dzieci. W jury zasiadły panie: wiecedyrektor L. Szlija, A. Sikora oraz D. Dawidowska. Dzieciom akompaniował pan Krystian Formela. Wyniki konkursu: I miejsce Kinga Sikora, II miejsce Maja Teclaf oraz III miejsce Apolonia Kobiela, pozostałe dzieci biorące udział w konkursie otrzymały wyróżnienia. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, oraz nagrody. Konkurs miał na celu kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, rozbudzanie zainteresowania muzyką, pokonanie własnej nieśmiałości, docenianie dzieci uzdolnionych muzycznie.
  GO

 • Powiatowa Gimnazjalna Liga Halowa

  Dnia 14.12.2015r. w Somoninie odbył się finałowy turniej „Powiatowej Gimnazjalnej Ligi Halowej”. Reprezentacja naszego gimnazjum w składzie: Robert Kitowski, Bartłomiej Sarnowski, Seweryn Stenka, Paweł Sikora, Maksymilian Cirocki, Remigiusz Belgrau, Filip Cirocki, Kacper Szweda i Bartłomiej Baranowski dzięki dobrym wynikom w zawodach eliminacyjnych w Kiełpinie i w Kartuzach, miała możliwość uczestnictwa w tym turnieju. Obok gimnazjum przy Zespole Szkół w Staniszewie w rozgrywkach wzięły udział Gimnazjum w Somoninie, Gimnazjum nr 1 w Kartuzach, Gimnazjum w Żukowie (2 drużyny), Gimnazjum w Stężycy, Gimnazjum w Chmielnie, Gimnazjum w Sulęczynie i Gimnazjum w Szopie. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Ostatecznie I miejsce zajęło Gimnazjum w Żukowie (1), II Gimnazjum nr1 w Kartuzach, III Gimnazjum w Stężycy. Nasza drużyna ostatecznie zajęła V miejsce wygrywając decydujący mecz z Gimnazjum w Szopie 3:1.
  Patrząc na skalę turnieju trzeba przyznać że V miejsce to bardzo dobry wynik. Warto też nadmienić, że za najwszechstronniejszego zawodnika całego cyklu turniejów uznano Roberta Kitowskiego.
  MK

strona: