Zespół Szkół w Staniszewie

 

Nawigacja

 • Puchar dla Staniszewa

  Dnia 3 marca 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XIII Powiatowym Turnieju Gimnazjalistów o Puchar Dyrektora Szkoły pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kartuzach w miksie Piłki siatkowej. Celem Turnieju była integracja szkół, propagowanie aktywnego wypoczynku wśród młodzieży oraz zasad fair play w sporcie. Zespół składa się z trzech dziewczyn i trzech chłopaków. Do udziału w zawodach zgłosiło się pięć drużyn; gimnazjum w Kartuzach nr 1, Żukowie, Sierakowicach, Staniszewie i gimnazjum Katolickie. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Jechaliśmy z dobrym nastawieniem, chęcią do gry, ale przede wszystkim po to by sprawdzić nasze umiejętności poza murami szkoły. Nie byliśmy najlepsi, ale i tak jesteśmy zadowoleni z udziału w tych zawodach. W tym roku szkolnym poprawiliśmy swoje umiejętności siatkarskie i można było wystawić reprezentacje gimnazjum w Staniszewie.  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zajmiemy lepsze lokaty. W końcu trening czyni mistrza. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  Zespół grał w składzie: Janusz Litwin, Kamil Liedtka, Szymon Klawikowski, Jula Wińska, Aneta Ćwikałowska, Matylda Gruba, Martyna Formela, Patrycja Złoch, Kacper Szynszecki, Piotr Litwin, opiekun: Dargacz Dorota.
   A Oto wyniki:
  1. Gimnazjum w Żukowie
  2. Gimnazjum nr 1 w Kartuzach
  3. Gimnazjum w Sierakowicach
  4. Gimnazjum w Staniszewie
  5. Gimnazjum Katolickie w Kartuzach

 • Leśne Opowieści Bardzo Ważnej Treści

  19 lutego 2015 roku o godzinie 10.50 Punkt Przedszkolny "Iskierka" w Staniszewie   po raz kolejny miał zaszczyt gościć aktorów toruńskiego teatru "Pomarańczowy Cylinder". Zaprezentowali oni spektakl pod tytułem "Leśne Opowieści Bardzo Ważnej Treści”.     Na spektakl zostały zaproszone również dzieci z dwóch Oddziałów Przedszkolnych. Przedszkolaki wkroczyły w świat zaczarowanego lasu, gdzie sympatyczne zwierzątka opowiadały swoje interesujące historie. Spektakl ten składał się z 3 skeczy i każdy z nich kładł duży nacisk na stosunek do innych, tolerancję, wartość przyjaźni, a także na posiadanie własnych pasji. W każdym ze skeczy głównym bohaterem jest mądry i miły Kruk Karol, który na koniec historii przytacza adekwatny do niej morał. Obok upersonifikowanego ptaka występują również miś Witold, zając, pszczółka i inne leśne owady oraz cała rodzina wiewiórek. Dzieciom najbardziej spodobała się historia przesympatycznej małpki, która przybyła z innego kontynentu i wypowiadała się w typowo małpim języku. Dialekt małpki wzbudził wielkie zainteresowanie wśród dzieci oraz bardzo dużo śmiechu. Inscenizacja uwrażliwiła dzieci na nielekceważenie realnych zagrożeń i bezpieczne poruszanie się po drodze. Przedszkolaki przez 40 minut miały możliwość poznawania prawd lasu, a nawet posłuchania leśnej, gitarowej ballady o tolerancji i przyjaźni. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu, angażując się we wszystkie zabawy przygotowane przez artystów. Dowodem na to, że występ podobał się małym widzom, były gromkie brawa na koniec.

 • 100 Domestosów dla naszej szkoły

  Szkoła Podstawowa im. Gen. Józefa Wybickiego przystąpiła do akcji z inicjatywy wychowawcy klasy V  pani Doroty Dargacz oraz z pomocą szkolnego pedagoga i nauczyciela plastyki. Szkoła na blisko 380 szkół zajęła 87 miejsce i otrzymała dodatkową  nagrodę w postaci rocznego zapasu produktów marki Domestos. Dla trzech Szkół, które zdobyły  największą liczbę punktów w Programie Organizator przewidział nagrody główne w postaci remontu i aranżacji / dekoracji łazienek na terenie Szkoły o wartości 30 000,00 (trzydziestu tysięcy) złotych.  Zadaniem uczestników była interpretacja hasła „Wzorowa łazienka” za pomocą tekstu, grafiki lub obrazu wideo.. Akcja miała na celu promocję edukacji w zakresie higieny i estetyzacja szkolnych toalet. Konkurs składał się z  II Etapów , polegający na utworzeniu profilu szkoły i następnie dołączaniu prac w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i oddawaniu głosów na galerie wybranej szkoły. Duże zaangażowanie uczniów , nauczycieli   oraz  lokalnej społeczności spowodowało, iż udało się zdobyć dodatkową nagrodę . Wszystkim serdecznie dziękujemy za oddane głosy;)Dziękujemy również za wspaniałą rywalizację naszym wszystkim konkurentom, a więc 374 Szkołom Podstawowym z całej Polski, a w szczególności zwycięzcy – SP im. ks. bpa. F. Jaczewskiego – Górki-Grubaki

 • Bezpieczna Droga Do Przedszkola

  Aktorzy z toruńskiego teatru „Vaśka” po raz kolejny odwiedzili Punkt Przedszkolny „Iskierka” w Staniszewie, dnia 23.01.2015 o godzinie 10.30. Tym razem zaprezentowali spektakl pt: „Bezpieczna droga do przedszkola”, na który zostały zaproszone również dzieci  z dwóch oddziałów przedszkolnych. Twórcy przedstawienia skupili się  na sytuacjach związanych z wyjściem z domu i drogą do przedszkola. Celem spektaklu było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat bezpiecznej drogi do przedszkola  i zasad ruchu drogowego. Spektakl przedstawia poranne zamieszanie w mieszkaniu Jasia i Oli, akcentując humorystyczne elementy wydarzeń. Podczas wędrówki Jasia, któremu towarzyszy sympatyczny dziadek Staś, bohaterowie podkreślają różne aspekty bezpieczeństwa. Akcja spektaklu utrzymywana jest w konwencji komediowej. Przedstawienie porusza nie tylko kwestię bezpieczeństwa, ale również pojawiają się takie tematy jak rodzina, przyjaźń, koleżeństwo, bogactwo i piękno przyrody. Ponadto w przygody bohaterów niejednokrotnie wkraczają widzowie, którzy są w bardzo dużej mierze współuczestnikami teatralnej zabawy. W wielu przypadkach przedszkolna widownia okazała się mądrzejsza od Jasia. Współudział widzów jest ważny, ponieważ dynamizuje i urozmaica akcję sceniczną. Spektakl prezentuje różne techniki: aktorzy prowadzący działają na żywym planie lalkowym. Świetnie przygotowane rekwizyty  i gra aktorska pomogły dzieciom zrozumieć zasady bezpiecznego docierania do przedszkola. Aktorzy jak zawsze ubarwili przedstawienie piękną muzyką. Dzieci miały okazję posłuchać piosenkę, a także wspólnie pośpiewać. Przedszkolaki aktywnie brały udział w spektaklu, były odważne i odpowiadały na wszystkie zadane im pytania. Około czterdziestominutowe widowisko zapewniło dzieciom moc wrażeń i doskonałą zabawę. Na koniec dzieci z Punktu Przedszkolnego „Iskierka” podziękowały artystom za wspólnie spędzony czas, nagrodziły ich gromkimi brawami i stanęły do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

 • Bal przebierańców 2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal przebierańców 2015.

 • Filmik z Sopotu

 • Wycieczka do Sopotu

  W czwartek 29 stycznia uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum pojechali na darmową wycieczkę do Sopotu. Najpierw udali się na spacer plażą do Molo, Po drodze spotkali świnię prowadzoną na smyczy, znaną z programu "Mam talent" Raćkę. Potem udali się  do Instytutu Oceanologii PAN, gdzie uczestniczyli w cyklu zajęć na temat mórz i oceanów.

 • Konkurs Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim

  We wtorek, 27 stycznia 2015 r., w naszej szkole odbył się coroczny Konkurs Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim. Turniej zyskał wielu zwolenników, udział w rywalizacji wzięło 31 gimnazjalistów. Miłośnicy języka polskiego konkurowali o nagrodę główną, jaką jest karnet do Aquaparku w Sopocie o wartości 120 zł. W tym roku nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce. Oto wyniki konkursu:
  I miejsce Monika Penkowska (kl. II a)
  II miejsce Paulina Gołąbek (kl. II b)
  III miejsce Julia Eliza Formela (kl. I a).

   

 • Kółko Caritas
  W naszej szkole aktywne jest Kółko Caritasu, do którego należą uczennice klasy piątej:Blok Kamila, Cierocka Aleksandra, Cierocka Martyna, Doba Karolina, Kobierzyńska Dominika, Leyk  Klaudia, Miotk Małgorzata. We wrześniu  przed odpustem w Sianowie posprzątały one pomnik pomordowanych w czasie II wojny światowej. Dziewczyny  przygotowały też przedstawienie pt.: " Żółty parasol" i " O staruszce, która czekała na dobrego Pana Boga". Uczennice pokazały swój kunszt aktorski zarówno w kościele na zakończenie Tygodnia Misyjnego jak i podopiecznym Ośrodka Geriatrycznego.
 • Dzień Seniora 2015

   

  Dnia 25 stycznia 2015r. w Gimnazjum przy Zespole Szkół w Staniszewie odbyły się już po raz szósty  uroczyste  obchody  Dnia Seniora. Tradycyjnie  na uroczystość przybyło wielu seniorów – w większości mieszkańców okolicznych sołectw. W spotkaniu wziął udział Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński –  Burmistrz Kartuz, radni – panowie Mariusz Kasprzak i Tadeusz Belgrau, Proboszcz Parafii   w Sianowie – ksiądz Eugeniusz Grzędzicki wraz z księdzem wikariuszem Wojciechem Trapkowskim oraz  sołtysi z małżonkami, a także Prezes OSP  w Staniszewie Pan Bogdan Gruba. Najstarsi uczestnicy balu otrzymali od pana Burmistrza pamiątkowe misie i życzenia długich lat w zdrowiu. 
  Po raz kolejny obchody uświetnił koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej   z Łapalic pod kierunkiem Pana Wojciecha Hewelta. Mimo rozlicznych zajęć młodzi muzycy zawsze chętnie poświęcają swój wolny czas i radują serca Seniorów na naszej uroczystości, za co serdecznie im dziękujemy.

  Dla przemiłych Gości uczniowie  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Staniszewie  przygotowali okolicznościowy program z okazji Dnia Babci i Dziadka, dziewczynki z klasy IV wykonały swój popisowy taniec , a najmłodsi wychowankowie Zespołu Szkół w Staniszewie – dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawiły jasełka.


  Po występach uczniów Seniorom do tańca przygrywał zespół „Sami Swoi”, a Babcie i Dziadkowie udowodnili kolejny raz, iż mają jeszcze wiele sił i potrafią cieszyć się i bawić bez względu na wiek. Bal Seniora dla wielu z nich jest jedną z nielicznych okazji do spotkania z dawno niewidzianymi znajomymi, do wspólnych rozmów i wspomnień, a wdzięczność dzieci i wnuków jest z pewnością powodem do radości i  docenienia tego, że się o nich pamięta.
  Dyrekcja Zespołu Szkół w Staniszewie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości; Panu Burmistrzowi Kartuz – Mieczysławowi Gołuńskiemu, Kustoszowi Parafii w Sianowie - Księdzu Proboszczowi Eugeniuszowi Grzędzickiemu, sołtysom, rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Staniszewie, wszystkim darczyńcom, a także pracownikom Zespołu Szkół w Staniszewie.
  Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół w Staniszewie raz jeszcze składają najlepsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności wszystkim Seniorom, wyrażając jednocześnie nadzieję na kolejne spotkania w tym szacownym gronie w następnych latach.

  Dyrektor Zespołu Szkół w Staniszewie.

   

 • Filmik z Dnia Seniora

 • Jasełka w "Iskierce"

  17 grudnia 2014 roku o godzinie 11.20 w Punkcie Przedszkolnym  „Iskierka” odbyły się przygotowane wspólnie przez nauczycieli, rodziców i przede wszystkim przedszkolaków Jasełka Bożonarodzeniowe. Na uroczystość zaproszono rodziców, także babcie, dziadków i wszystkich chcących kibicować małym artystom. Wśród gości również nie zabrakło pani dyrektor i pani wicedyrektor. Nastrój rodzinny został dodatkowo spotęgowany świątecznie ozdobionymi stołami, oknami oraz samą sceną, na tle której aktorzy odgrywali swoje role. Naturalnie nagrodą za wysiłek i trud włożony w realizacje przedstawienia była wizyta Gwiazdora z wielkim worem prezentów. Wszystkie dzieci razem wyrecytowały piękny wiersz dla wyjątkowego gościa, zaś każdy przedszkolak osobno musiał dowieść, iż w mijającym roku był grzeczny i że należy mu się nagroda. I tak w iście świątecznym i rodzinnym nastroju uroczystość dobiegła końca. Szkoda tylko, że za oknami brakowało śniegu.

 • Mix Siatkówki

  Już po raz V w naszej szkole odbył się turniej mix pilki siatkowej dla gimnazjum i po raz kolejny nie brakowało emocji. 18 grudnia 2014 rozegrane zostały spotkania grupowe. Do udziału zgłosiło się 8 drużyn, które podzielono na dwie grupy.
  W grupie A znalazły się takie drużyny jak: LOL, JESIOŁKI, GŻEGŻÓŁKI oraz PEWNIAKI, natomiast w grupie B: WOW, DANONKI, GANG DZIKICH WIEPRZÓW i MIKRUSKI.
  Do rozgrywek półfinałowych i finałowych następnego dnia tj.19.12.2014 trafiły po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, z grupy A: Pewniaki i LOL, a z grupy B: Danonki i Gang Dzikich Wieprzów. W walce o 3 miejsce znalazły się takie drużyny jak Gang Dzikich Wieprzów oraz Pewniaki, Ci drudzy z pomocą gorącego dopingu koleżanek i kolegów z klasy III A, jak sama nazwa drużyny wskazuje Pewnie wygrali walkę i zdobyli 3 miejsce, natomiast Finał rozegrał się między drużynami Danonki i LoL. Pierwsze miejsce w emocjonującym Tie breku wygrała drużyna LOL reprezentująca klasę III B: Piotr Litwin, Kamil Lidtka, Szymon Klawikowski, Aneta Ćwikałowska, Julia Wińska, Kamila Frankowska oraz Krystian Walkusz. Ostateczna klasyfikacja rozgrywek: 
  VIII- WOW
  VII- GŻEGŻÓŁKI
  VI- JESIOŁKI
  V- MIKRUSKI
  IV- GANG DZIKICH WIEPRZÓW
  III-PEWNIAKI
  II- DANONKI
  I- LOL

 • Spotkanie z p. Tomaszem Fopke

  W minionym tygodniu odwiedził nas znakomity gość - Pan Tomasz Fopke, dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie, tłumacz ,,Lokomotywy” i innych wierszy Juliana Tuwima na język kaszubski. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna w Staniszewie wraz ze szkołą. Autor książki pt. "Najpiękniejsze wiersze dla dzieci" zaprezentował kilka utworów Juliana Tuwima przetłumaczonych na język kaszubski,  pochodzących z tego zbioru. Zaprosił także dzieci do wspólnej zabawy. Odegraliśmy także scenki teatralne do wierszy J.Tuwima. Śmiechu i zabawy było co niemiara! Potem nasz gość odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Uczniowie wykazali się ogromną aktywnością:) Dziękujemy Panu za ciekawe, pełne wrażeń i emocji spotkanie!

   

 • Konkurs w Kiełpinie

   Zespole Szkół w Kiełpinie odbyło się podsumowanie MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO organizowanego pod hasłem: ,,Święta Bożego Narodzenia- tradycje, które łączą pokolenia”.
  W konkursie brali również uczniowie naszej szkoły. Część z nich była obecna na uroczystości a za nieobecnych nagrody odebrali młodsi uczniowie.
  Nikodem Warczak II miejsce w kat. stroik
  Aleksandra Formella  WYRÓŻNIENIE kat. stroik
  Kamila Frankowska I miejsce kat. stroik
  Jakub Rybakowski II miejsce kat. szopka 
  Albert Szutenberg WYRÓŻNIENIE kat. Szopka
  Klaudię Makurat WYRÓŻNIENIE kat. kartka

   

 • Wielka Draka O Drogowych Znakach

  12 grudnia 2014 roku w ramach projektu „Gmina Kartuzy- Gminą Twórczej Aktywności Przedszkolaka” gościliśmy w naszym Przedszkolu aktorów Teatru „Vaška” z Torunia, którzy przy pomocy rewelacyjnych rekwizytów zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. „Wielka draka o drogowych znakach”. 
  Na występ zostały też zaproszone  dzieci z dwóch Oddziałów Przedszkolnych.
  Przedstawiona dzieciom historia opowiada o sympatycznym, lecz niesfornym białym Misiu, który pragnie zwiedzić świat nie znając podstawowych przepisów ruchu drogowego. Mimo to wsiada do samochodu i przeżywa w drodze mnóstwo zabawnych, a zarazem niebezpiecznych przygód.
  Dzięki temu, że Miś ma sporo szczęścia, jego niefortunna podróż kończy się pomyślnie, co więcej, dzięki grupie spotkanych osób, Miś poznaje elementarne zasady ruchu drogowego.
  W trakcie przedstawienia, na podstawie błędów popełnianych przez niesfornego Misia młodzi widzowie mieli okazję nauczyć się podstawowych zasad ruchu drogowego, poznać znaki i uświadomić sobie jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Towarzysząca przedstawieniu muzyka wzmagała sceny dramatyczne i niebezpieczne, które nieustannie towarzyszyły Misiowi.
  Poprzez sytuacje dramatyczne, a zarazem zabawę i humor, spektakl nie tylko uwrażliwia dzieci na sprawę zachowania bezpieczeństwa na ulicy, ale i zapoznaje młodych widzów z przepisami ruchu drogowego, ze znakami drogowymi.
  Dzieci dowiedziały się, że konieczność przestrzegania znaków w ruchu drogowym ma decydujący wpływ na nasze bezpieczeństwo.
  Dowodem na to, iż teatrzyk wszystkim widzom bardzo się podobał, były gromkie brawa.
  Nie zabrakło również zdjęć grupowych, które sprawiły dzieciom wiele radości.

 • Próbny egzamin gimnazjalny

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Próbny egzamin gimnazjalny.

 • Św. Mikołaj w "Iskierce"

  Dobry Święty Mikołaju,
  Patrz jak dzieci Cię kochają!
  Ty pamiętasz o nas w niebie,
  My modlimy się do Ciebie”.

  Taki wiersz wyrecytowały dzieci z Punktu Przedszkolnego „Iskierka” dla swojego wyjątkowego gościa, jakim był sam Święty Mikołaj. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień, dzieci od samego rana czekały, kiedy otworzą się drzwi do sali, a w nich stanie prawdziwy Święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Mikołaj oczywiście nie zawiódł najmłodszych z Zespołu Szkół w Staniszewie. 5 grudnia 2014r o godzinie 11.00 rozbrzmiewały  w całej szkole „mikołajkowe” dzwoneczki. Wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane. Na niektórych twarzach można było zauważyć  niepewność, obawę, a nawet lęk. Aczkolwiek trwało to krótko. Przedszkolaczki bardzo odważnie wyrecytowały swój wierszyk, zaśpiewały piosenkę, rozmawiały z Mikołajem i chwaliły się, jakie są grzeczne. Warunkiem otrzymania paczki  było udzielenie odpowiedzi na pytanie: „W jaki sposób pomagasz swojej mamie i tatusiowi w domu?”. Okazało się, że dzieci potrafią zrobić w domu wszystko swoimi małymi rączkami, od pomywania naczyń do reperowania samochodu. Święty był bardzo dumny, że w Staniszewie są tak grzeczne i pracowite dzieci. Mikołaj wręczył każdemu maluchowi  wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci. Paczki były okazałe, królowały w nich oczywiście słodycze, a zdjęcia z naszym gościem będą piękną pamiątką tego spotkania.

   

 • Świąteczna aukcja, Jasełka i wywiadówka

  Dnia 02 grudnia 2014 w naszej szkole odbyła się Aukcja Ozdób Świątecznych a także Jasełka Kaszubskie. Jak co roku można było nabyć wiele pięknych ozdób wykonanych przez naszych uczniów, a także przygotować się na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oglądając występy uczniów uczęszczających na lekcje języka kaszubskiego. A wszystko to przy okazji wywiadówki. Zapraszamy do oglądania zdjęć i filmu!

strona: