Zespół Szkół w Staniszewie

 

Nawigacja

 • Głosujcie na naszą szkołę!

  Głosuj na nasza szkołę w konkursie „Wzorowa Łazienka”!
  http://www.wzorowalazienka.pl/galeria/120

  Do 10 grudnia 2014r. każdy możesz pomóc wygrać naszej szkole w ogólnopolskim konkursie Domestos pt. „Wzorowa Łazienka”. Wystarczy poczta internetowa i  raz dziennie zagłosować na Galerię naszej szkoły. Te szkoły, które zbiorą najwięcej głosów - wygrywają! Głos oddany przez dowolnego Internautę na Pracę konkursową znajdującą się w Galerii – 1 punkt. Po zakończeniu Programu Organizator podsumuje ostateczną liczbę zebranych punktów przez każdą ze Szkół. A wygrać można:

  3 remonty łazienek szkolnych o wartości 30 000 zł każdy
  100 zestawów Domestosa na rok
  Na koniec projektant wnętrz, inspirując się pracami dzieci, stworzy projekty przyjaznych łazienek szkolnych. W efekcie postaramy się nie tylko odmienić łazienki zwycięskich szkół, ale też zainspirować wszystkie szkoły uczestniczące w programie, do zmiany wyglądu toalet i edukacji dzieci w zakresie przestrzegania zasad higieny. 

   

   

 • Przedstawienie Ratujmy Las

  Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Iskierka” w Staniszewie z wielką niecierpliwością czekały na kolejne spotkanie z teatrem.  Dnia 17 października 2014r. o godzinie 10.40 dzieci ponownie spotkały się z aktorami z grupy teatralnej „Gargulec” z Gdyni, dzięki której mają okazję oglądać występy aktorów na żywo.Kilikudziesięciominutową inscenizację oglądały  również dzieci z Oddziałów Przedszkolnych. W trakcie przedstawienia mali widzowie mieli możliwość podziwiania pięknych, bajecznych kostiumów, w których aktorzy odgrywali role leśnych owadów i zwierząt, a muzyka w tle skłaniała dzieci do interakcji z postaciami. Spektakl rozpoczął się od  uwertury baletowej dwóch pięknych motyli. Na tej nietypowej lekcji przyrody główną rolę odegrał odważny Pan Biedronka, który był bardzo przejęty nadciągającą zagładą lasu. Drugoplanową postacią była  niesforna Marysia, której metamorfozę mogliśmy obserwować na scenie. Początkowo Marysia działała na szkodę lasu, ale później stanęła w jego obronie i wraz z tamtejszym Burmistrzem uratowała dom zwierząt przed wycinką i budową na jego miejscu supermarketu. Występ ten miał na celu wzbudzenie w małych widzach szacunku do natury oraz uświadomienie dzieciom, jaką wielką rolę w ich życiu odgrywa przyroda, co daje nam las i kto w nim mieszka.
  Widowisko zapewniło maluchom moc wrażeń i doskonałej zabawy, a przy okazji było niezwykle pouczające. Wszystkie dzieci, nawet te najbardziej ciche i milczące, zapomniały o swojej nieśmiałości i chętnie uczestniczyły w zabawie.

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem Nauczyciela, to święto całej szkoły. Podczas apelu, który odbył się z tej okazji, miała miejsce ważna uroczystość dla pierwszoklasistów: złożyli oni szkolne ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Pierwszaki z podstawówki przygotowały krótki program artystyczny złożony z wierszyków. Natomiast Samorząd Uczniowski przedstawił zabawne scenki z lekcji. Trzeba przyznać, że nie brak nam młodzieży z talentem aktorskim. Uznanie należy się też tym, którzy śpiewali piosenkii grali na różnych instrumentach. Wszyscy nauczyciele otrzymali też od uczniów kwiaty. Z kolei pani Dyrektor nagrodziła wybranych nauczycieli i pracowników szkoły. Całość uświetniona została obecnością pocztów sztandarowych. Trzeba przyznać, że tegoroczna uroczystość miała bardzo podniosły przebieg i była bardzo udana.

 • Konferencja Eduscience

  Dnia 27 października 2014 roku w Hotelu Mercure w Gdańsku odbędzie się bezpłatna konferencja, podczas której zostaną przedstawione możliwości związane z wykorzystywaniem platformy edukacyjnej EDUSCIENCE. Szczegóły na stronie: http://konferencja.eduscience.pl. 
  Mając za sobą dwa lata udziału w projekcie EDUSCIENCE gorąco namawiamy wszystkie szkoły do skorzystania z tej oferty.
  W czerwcu 2014 r. zakończył się tzw. etap testowania. W tym czasie nasi uczniowie korzystali z zasobów platformy edukacyjnej, z pomocą otrzymanej stacji meteo prowadzili monitoring przyrodniczy i wprowadzali raporty na portal eduscience, na lekcjach korzystali z tablicy multimedialnej również otrzymanej w ramach projektu. W ramach projektu dnia 24 kwietnia 2013 roku naszej w szkole odbył się Piknik naukowo-edukacyjny z udziałem uczniów ze szkół w Nowym Dworze Gdańskim, w Starej Kiszewie i w Wierzchowie. Prowadzącymi zajęcia byli naukowcy z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. W dniach 8-9 maja 2014 roku nasi uczniowie  w ramach projektu "Eduscience" pojechali na darmową wycieczkę  do Obserwatorium Geodynamicznego w Borowcu koło Poznania, oraz do zamku i arboretum w Kórniku, gdzie w ciągu dwóch dni brali udział  w zajęciach przygotowanych dla nich przez pracowników PAN.
  Oprócz tego uczniowie wielokrotnie brali udział w transmisjach wideo organizowanych na żywo za pośrednictwem internetu. W ich trakcie spotykali się z naukowcami i metodykami PAN.

   

 • Przedstawienie telefon 112
  28.09.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Przedstawienie telefon 112.

 • Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe

  23 września 2014 w Kartuzach na Wyspie łabędziej odbyły się Gminne sztafetowe biegi przełajowe, na której rywalizowali zawodnicy z Kiełpina, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 W Kartuzach oraz Zespół Szkół w Staniszewie. W biegach gimnazjalistek była bardzo zacięta rywalizacja, w której uczestniczyły wszystkie gimnazja naszej gminy. Najlepsze jednak okazały się dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Kartuzach. Nasze dziewczyny wywalczyły po bardzo zaciętej walce 3 miejsce, ( 10 x 800 m.)  zaś biegi chłopców 10x 1000m wygrali uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Kartuzach, nasi chłopacy walczyli do samego końca o 3 miejsce z zespołem z Kiełpina i ostatecznie wygrali tę walkę i też zajęli 3 miejsce. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach reprezentować będą naszą gminę na szczeblu powiatu. Życzymy powodzenia i czekamy na kolejne sukcesy!

  Sztafeta dziewcząt 10x800m
   Wińska Julia, Formela Martyna, Ewa Rychert, Jankowska Michalina, Katarzyna Sobczak, Ćwikałowska Magda i Aneta, Sobczak Katarzyna, Wydrowska Barbara, Kąkol Hania, Daria Belgrau,

  Sztafeta chłopców 10x1000 m
  Treder Aleksander, Sobczak Jacek, Arendt Patryk, Leyk Dominik, Szynszecki Kacper, Miotk Paweł, Maksymilian Cierocki, Cierocki Filip, Kitowski Robert, Walkusz Szymon, Sarnowski Bartek.

 • Kolejna wycieczka do Wieżycy

  W dniach 19-20 września kolejna grupa uczniów  uczęszczających na lekcje języka kaszubskiego, tym razem z klasy IV i V uczestniczyła w wycieczce do Wieżycy. Uczniowie także nocowali w gospodarstwie agroturystycznym i stadninie koni państwa Kupper.  Po drodze ze Staniszewa zatrzymali się na Złotej Górze i zeszli też do Centrum Sportów Wodnych. W piątkowe popołudnie wędrowali po Ostrzycach, obejrzeli Radunię i Jezioro Ostrzyckie, a także grali w piłkę i bawil się na obiektach sąsiedniego ośrodka wypoczynkowego. Wieczorem odpoczywali przy ognisku. W sobotę zwiedzili stadninę i gospodarstwo, w którym znajduje się też czynna kuźnia, wiele bryczek, wozów i powozów, konny wóz strażacki, wiele starych maszyn i urządzeń i dużo, dużo ciekawych rzeczy. Pan Kupper ma też hodowlę danieli, owce i gęsi. Po tej wycieczce uczniowie skorzystali z jazdy konnej. Następnie wszyscy pieszo udali się na Wieżycę. Z wieży podziwiali wspaniałą panoramę Kaszub. W drodze powrotnej uczestnicy zatrzymali się jeszcze w Goręczynie, a potem pojechali do domu. Bardzo dziękujemy rodzicom za przewiezienie dzieci i pani Małgosi Jankowskiej za opiekę.

 • Wycieczka do Wieżycy

  W dniach 12-13 września grupa uczniów z klas 3a i 3b Gimnazjum uczęszczających na lekcje języka kaszubskiego uczestniczyła w wycieczce do Wieżycy. Uczniowie nocowali w gospodarstwie agroturystycznym i stadninie koni państwa Kupper.  Po drodze ze Staniszewa zatrzymali się na Złotej Górze, zeszli też do Centrum Sportów Wodnych. W piątkowe popołudnie wędrowali po Ostrzycach, weszli na punkt widokowy Jastrzębia Góra, obejrzeli Radunię i Jezioro Ostrzyckie. Wieczorem odpoczywali przy ognisku. W sobotę zwiedzili stadninę i gospodarstwo, w którym znajduje się też czynna kuźnia, wiele bryczek, wozów i powozów, konny wóz strażacki, wiele starych maszyn i urządzeń i dużo, dużo ciekawych rzeczy. Pan Kupper ma też hodowlę danieli. Sam gospodarz oprowadził naszych uczniów i wszystko skwapliwie im wyjaśniał. Po tej wycieczce chętni skorzystali z jazdy konnej, a potem także z przejażdżki wozem drabiniastym do Szymbarku. Stamtąd wszyscy pieszo udali się na Wieżycę. Z wieży podziwiali wspaniałą panoramę Kaszub. Po powrocie i krótkim odpoczynku chętni udali się nad Jezioro Ostrzyckie. W drodze powrotnej uczestnicy zatrzymali się jeszcze w Goręczynie, a potem pojechali do domu.

 • V Turniej Orlika o Puchar Donalda Tuska

  W dniach 8 i 9 września  2014 r. rozegrany został już po raz V turniej piłki nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska na orliku przy gimnazjum nr 1 w Kartuzach. Zarówno pierwszego jaki drugiego dnia rozgrywek zgłosiło się sześc drużyn z klas IV-V, a drugiego uczniowie z VI i I klasy gimnazjum. Oba turnieje  zostały podzielone na dwie grupy A i B. Do dalszych rozgrywek awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, półfinał rozegrany został tzw. „na krzyż”. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w rozgrywkach i po raz kolejny nie zawiedli. Młodsi reprezentanci szkoły walczyli do samego końca jak lwy i ostatecznie zajęli VI miejsce ( skład drużyny: Franciszek Formella, Artur Szymański, Patryk Płotka, Mateusz Sikora, Rafał Kurowski, Korneliusz Holk-Łebiński, Emil Sikora, Norbert Drywa, Aleksander Wydrowski, Rafał Labuda).
  Nieco lepiej spisali się starsi zawodnicy, którzy wylali „siódme poty” i pokazali charakter na boisku. W swojej grupie pokonali drużynę z Kolonii (7:0) oraz SP nr 1 w Kartuzach ( 4:2 ) zajmując 1 miejsce i tym samym awansowali do półfinału, gdzie pokonali zespół z Dzierżążna ( 3:1 ). W finale zmierzyli się ZSO nr 2 w Kartuzach. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce. Brawo chłopaki, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Skład drużyny: Szweda Kacper, Sikora Mateusz, Piwka Klaudiusz,  Belgrau Daria, Szreder Aleksander, Cirocki Filip, Formella Szczepan, Sikora Waldemar, Baranowski Bartek oraz kapitan Belgrau Remigiusz – okrzyknięty najlepszym bramkarzem turnieju.

  OSTATECZNE WYNIKI ROZGRYWEK ROCZNIKA 2001-2002
  1.    ZSO NR 2 W KARTUZACH
  2.    ZESPÓŁ SZKOŁ IM. GEN. JÓZEFA WYBICKIEGO W STANISZEWIE
  3.    SP N1 W KARTUZAZCH
  4.    SP W DZIERŻĄŻNIE
  5.    SP MIRACHOWO
  6.    SP KOLONIA

 • Wycieczka rowerowa

  W piątek 5 września o godz. 14.30 grupa 15 uczniów uczęszczających na języka kaszubksi i kółko przyrodnicze wyruszyła na wycieczkę do Stryszej Budy. Po drodze uczniowie obserwowali uprawy na polach i poznawali słownictwo z nimi związane. W Stryszej Budzie zatrzymali się w gospodarswie rybackim państwa Jankowskich. Tam zwiedzili stary młyn i pozostałe po nim urządzenia, a następnie zapoznali się z technicznymi urządzeniami związanymi ze stawami rybnymi oraz obejrzeli hodowane tam ryby. Potem przyszedł czas na relaks, chłopcy grali w piłkę nożną, a na koniec wszyscy zgromadzili się przy ognisku.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

  W poniedziałek 1 września 2014r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Uczniowie Szkoły Podstawowej o godz. 8.00 zebrali się na apelu w szkole, a na godz. 9.30 udali się na Msze Świętą do kościoła w Sianowie. Natomiast gimnazjaliści o godz. 8.00 spotkali się na Mszy Świętej w kościele w Sianowie, a o godz. 9.30 zebrali się na apelu w szkole. Tradycyjnie wszystkich powitała pani dyrektor Małgorzata Kreft, a w imieniu Burmistrza Kartuz życzenia i upominki na nowy rok szkolny przekazała pani Elżbieta Reiter z Wydziału Oświaty Gminy Kartuzy.

  Od 1 września 2014 roku wszystkie zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum odbywać się będą w dotychczasowym budynku gimnazjum.

 • Zakończenie roku szkolnego

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Zakonczenie roku szkolnego.

 • Zawody międzyklasowe

  W dniu 18 czerwca  2014 roku odbyły się zawody Międzyklasowe w Piłkę Siatkową Dziewcząt z Gimnazjum oraz sparing w Rzucankę pomiędzy klasa IV i V, starsza grupa reprezentantów Szkoły Podstawowej okazała się lepsza, wygrywając 3:0. Najbardziej usportowione klasy w roku szkolnym 2013/2014 to: 
  I miejsce - II A ( M. Formela, M. Jankowska, M. Szweda, M. Stankowska, P. Złoch. M. Gruba)
  II miejsce- III C ( P. Blok, D. Drawc, W. Rybakowska, K, Lidzbarska, J. Deja. P. Pryczkowska)
  III miejsce- II B ( A. Ćwikałowska, P. Trepczyk, J. Wińska, P. Walkusz, W. Kwidzińska. K. Frankowska)
  W turnieju brało udział ponad 65 uczniów z 9 klas, drużyny podzielono na dwie grupy i grano systemem „ każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, z każdej grupy awansowały 2 drużyny gdzie następnie rozegrano finał. Rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem i prawie każda klasa mogła liczyć na doping kolegów i koleżanek. Wybrano Najlepszą Zawodniczkę Turnieju - z klasy II A, Martynę Formela oraz Najlepiej zagrywającą zawodniczkę również z klasy II A Patrycje Złoch.

   

 • Spektakl pt. „Ratujmy las”

  W ramach cyklicznych spotkań teatralnych, do Punktu Przedszkolnego ,,Iskierka’’ 17–go czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym, przybyli animatorzy teatralni ,,Gargulec’’ z przepięknym i pouczającym spektaklem pt. „Ratujmy las”. Inscenizację oglądały przedszkolaki z „Iskierki” oraz zaproszone dzieci z dwóch Oddziałów Przedszkolnych. Celem przedstawienia było uzmysłowienie dzieciom jak wielką rolę w ich życiu odgrywa przyroda, co daje nam las i kto w nim mieszka. W spektaklu wystąpili aktorzy wykreowani na owady leśne i zwierzęta, w pięknych bajecznych kostiumach. Główny bohater przedstawienia – Pan Biedronka zabrał dzieci  w czarodziejską podróż do magicznego lasu, by wspólnie ocalić go od zniszczenia. Uczył dzieci, jak należy zachowywać się w lesie, wskazywał, jak należy postępować, by nie niszczyć leśnej polany. Przedszkolaki, także miały swój udział w przedstawieniu, ponieważ dzięki ich interwencji i pomocy, na leśnej polanie nie powstała żadna budowla. W trakcie spektaklu dzieci często śmiały się, chętnie uczestniczyły w zabawach organizowanych przez aktorów. Dzięki temu przedstawieniu maluchy dowiedziały się, że nie wolno wycinać drzew w lesie, ponieważ są one niezbędne do dostarczania nam świeżego powietrza. Lekcja przyrody była udana i na pewno zaowocuje poprawnym zachowaniem dzieci wobec przyrody!

   

 • Wycieczka do oczyszczalni ścieków w Kartuzach

  W dniu 13 czerwca uczniowie klasy IV wraz z opiekunami wybrali się do kartuskiej oczyszczalni ścieków. Dzięki uprzejmości zakładu umożliwiono nam wraz z jednym pracownikiem zapoznanie się zespołem urządzeń i obiektów technologicznych służących do oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych, schematem technologicznym miejskiej oczyszczali, pracą maszyn na odpowiednim etapie oczyszczania, czyli do usuwania ze ścieków  substancji w nich rozpuszczonych, koloidów i zawiesin przed odprowadzeniem ich do rzeki. Poznaliśmy także metody oczyszczania i zadania każdej z maszyn się yam znajdujących. Wycieczka zakończyła się wspólnym spacerem po lesie.

 • Dzień Języków

  10 czerwca 2014 roku w Gimnazjum w Staniszewie odbył się Dzień Języków Obcych zorganizowany już po raz czwarty przez nauczycieli języków obcych. W tym roku uroczystość poprowadzili Michalina Jankowska z kl. IIA i Krzysztof Marczyński z kl. IIIC, którzy od samego początku próbowali przekonać publiczność o tym jak ważne są języki obce w dzisiejszym świecie.  Jako pierwsi na scenie pojawili się ‘raperzy’ z kl.IIB, którzy przypomnieli wszystkim datę Europejskiego Dnia Języków. Następnie przedstawiono wszystkim zaproszonych gości: Alberta Einsteina (Bartosz Bronk), modelki Claudię Schiffer (Magdalena Warczak), Heidi Klum (Julia Deja), wielkiego kompozytora Ludwiga van Beethovena (Mateusz Stencel) oraz Lady Gagę (Izabela Formela), Williama Shakespeara  (Filip Pionk) oraz Jamsa Bonda (Tomasz Szutenberg). Goście, zaproszeni w charakterze jurorów oceniali śpiew osób, które wzięły udział w Konkursie Piosenki. Zwycięzcą okazała się Julia Machola z kl. IIIA, która zaśpiewała piosenkę Hallellujah. Publiczność zachwycił również Kamil Tutkowski z kl. IIIA, który zaśpiewał piosenkę Jemsa Arthura ‘Impossible’. W kolejnej odsłonie uczniowie odegrali kilka zabawnych scenek tematycznych w 3 językach (po polsku, angielsku i niemiecku). Komiczne nieporozumienia oraz celowo pokazane braki językowe udowodniły publiczności, jak istotna jest znajomość języków obcych. Na koniec odbył się konkurs językowy dla publiczności, w którym trzeba się było wykazać wiedzą o krajach niemiecko- i anglojęzycznych. Słodki upominek otrzymała nawet Pani Dyrektor, która prawidłowo rozpoznała na zdjęciu premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona. Na samym końcu nastąpiło rozstrzygnięcie Dyktanda Językowego 2014 oraz Konkursu plastycznego dla klas. I miejsce za wykonanie plakatu pt. ’Języki Obce oknem na świat’ otrzymała klasa IIIA.  
  W dyktandzie z kolei najlepsi okazali się: Kamil Stubiński z języka angielskiego oraz Klaudia Lidzbarska z języka niemieckiego. Wszystkie występy zostały przez publiczność nagrodzone zasłużonymi brawami, bowiem kosztowała naszych uczniów sporo wysiłku.

   

 • Spektakl pt. ,,Dokąd buty poniosą’’

  Aktorzy z grupy teatralnej ,,Frajda’’ z Torunia po raz kolejny zawitali w Punkcie Przedszkolnym ,,Iskierka’’, dnia 10 czerwca 2014 roku o godzinie 10,30. Zaprezentowali dzieciom spektakl pt. ,,Dokąd buty poniosą’’. 
  Zaprosili nas do świata, gdzie główny bohater młody szewczyk, nieustannie marzy o podróżach. Okazuje się, że musi jednak pracować i opiekować się babcią. Za plecami ,,tych dwojga’’ toczy się w zakładzie życie pełne opowieści o podróżowaniu, kto bowiem więcej wie na ten temat niż buty, co niejedną przeszły drogę? Ciepła, wzruszająca historia o spełnianiu swoich i cudzych marzeń. Przedszkolaki z uśmiechem obserwowały to co dzieje się na scenie. Spektakl okazał się przyjemny i pouczający. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że warto jest spełniać swoje i cudze marzenia. 
  Maluchy miały także okazję być na scenie i poczuć się prawdziwymi aktorami. Chętnie uczestniczyły w organizowanych zabawach. Gra aktorska, tematyka spektaklu poruszała małych widzów i budziła w nich ogromne zaciekawienie. Około czterdziestominutowe widowisko zapewniło wszystkim moc wrażeń i doskonałą zabawę. Na koniec dzieci z Punktu Przedszkolnego ,,Iskierka’’ i Oddziału Przedszkolnego podziękowały aktorom za wspólnie spędzony czas, nagrodziły ich wielkimi oklaskami i stanęły do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

 • Dzień bez Przemocy

  Dnia 12 czerwca w szkole podstawowej odbył się Dzień bez Przemocy. Uczniowie spotkali się na apelu, na którym uczniowie z klasy szóstej przedstawili prezentację pt. ,,Zachowania agresywne i przemoc – jak się im przeciwstawić’’. Uczniowie klas I –VI malowali plakaty zachęcające do właściwych zachowań.
   Rozstrzygnięto dwa szkolne konkursy: ,,Dziękuję, nie palę’’ oraz ,,Konkurs z Wiedzy o Dobrym Wychowaniu’’.
  Wyniki konkursu ,,Dziękuję, nie palę’’:
  1miejsce – Natalia Kielińska; klasa V.
  2 miejsce – Kacper Barembruch; klasa III a; Błażej Barembruch; klasa III b.
  3 miejsce – Justyna Konkol; klasa VI.
  Wyróżnienia:
  Zofia Bladowska, Patryk Sikora
  Wyniki konkursu o dobrym wychowaniu:
  1 miejsce – Rafał Kurowski; klasa IV i Damian Wenta; klasa V.
  2 miejsce – Dawid Stenka; klasa IV. 

   

 • Wycieczka z języka kaszubskiego
  11.06.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka z języka kaszubskiego.

 • Przegląd Dorobku Twórczości Kaszubskiej

   Dnia 3 czerwca 2014 roku w SP nr 2 w Kartuzach odbył się Przegląd Dorobku Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży. Dziecięce zespoły pieśni i tańca z całego  powiatu prezentowały swoje taneczne i wokalne umiejętności. Skowronki ze Staniszewa, czyli uczniowie klasy IV, zajęli II miejsce. Zespołowi przygrywali: na akordeonie -  P. Eugeniusz Szutenberg, na klarnecie - Szczepan Formella, na skrzypcach - Natalia Szutenberg, a na diabelskich skrzypcach - Franiszek Formella. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!

strona: