Zespół Szkół w Staniszewie

 

Nawigacja

 • Coca Cola Cup

  W piątek 27 marca br. dziewczęta z naszego Gimnazjum miały szansę wystąpić w 17. edycji Coca Cola Cup, czyli najstarszego w Polsce piłkarskiego turnieju dla młodzieży.  W zawodach rywalizować ma 3948 drużyn z całej Polski. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się prawie 25 000 gimnazjalistów i ponad 14 000 gimnazjalistek. 
  Najlepsza drużyna tegorocznych zmagań pojedzie na międzynarodowy obóz treningowy, na którym pozna rówieśników z innych krajów i wspólnie z nimi będzie szlifować piłkarskie umiejętności pod okiem uznanych trenerów. 
  Turniej Coca Cola Cup wspierany jest przez Roberta Lewandowskiego. Obecnie  najlepszy polski piłkarz w przeszłości  był jednym z uczestników tego turnieju. 
  Nasze zawodniczki w rozgrywkach lokalnych rywalizowały z gimnazjalistkami z Lęborka, Kamienicy Krtólewskiej i Kamienicy Szlacheckiej. Mimo krótkiego przygotowania do spotkań i porażki z Lęborkiem 3:1 oraz Kamienicą Szlachecka 1:0 i wygraną z Kamienicą Królewską  dziewczęta wykazały się dużym zaangażowaniem i  ogromną wolą walki podczas meczy. 
  Skład Zespołu:
  Daria Belgrau, Sobczak Katarzyna, Klinkosz Malgorzata, Dawidowska Weronika, Aleksandra Plichta, Złoch Patrycja, Jankowska, Michalina, Klinkosz Agnieszka, Gruba Matylda, Formela Martyna, opiekun drużyn: Dargacz Dorota.

 • Rodnô Mòwa 2015

  W czwartek 9 kwietnia odbyły się etap gminny konkursu Rodnô Mòwa.  Z naszych uczniów najlepiej wypadł Kornel Holk-Łebiński, który w swojej kategorii zajął drugie miejsce i będzie nas reprezentować na etapie rejonowym.

  Wcześniej, tj . dnia 26 marca w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje konkursu Rodno Mowa. Wzięło w nich udział 17 uczniów. Oto wyniki rywalizacji:

  kl. I-III
  1.Natalia Piwka kl. III
  2. Oliwia Stenka kl. II
  3. Dominika Tutkowska kl. III

  kl. IV-VI
  1. Kornel Holk-Łebiński kl. V
  2. Wiktoria Holk-Łebińska kl. IV
  3. Oliwia Plichta kl. IV

  Gimnazjum
  1.Wiktoria Szreder kl. IIB
  2. Paweł Wicki kl. IIIA
  3. Daria Belgrau kl. IB

  Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce będą nas reprezentować na eliminacjach gminnych w Kartuzach dnia 9 kwietnia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwłaszcza zwycięzcom.

 • IX Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim

  Motto: "Języki obce drzwiami do przyjaźni, wiedzy i świata" towarzyszyło IX Kartuskiemu Turniejowi Wiedzy o Języku Angielskim, który odbył się w naszej szkole 25 marca 2015 roku. Aż 41 uczestników z 11 szkół Gminy Kartuzy i Sierakowice zmierzyło się ze swoją wiedzą na temat gramatyki i słownictwa angielskiego, zwrotów komunikacyjnych oraz elementów kultury i historii Wielkiej Brytanii. Oto lista laureatów:
  klasa 4:
  1. Gracjan Bulczak - SP Sierakowice
  2. Jakub Goll - SP 5 Kartuzy
  3. Agnieszka Bielewicz - SP 1 Kartuzy

  klasa 5:
  1. Hubert Leszczyński - SP Załakowo
  2. Tymoteusz Krzebietke - SP Sierakowice
  3. Dawid Konkel - SP 1 Kartuzy

  klasa 6:
  1. Emilia Bluhm - SP1 Kartuzy
  2. Maksymilian Grzenkowicz - SP Sierakowice
  3. Jonasz Mielewczyk - SP Sierakowice

  Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, iż za rok, w X - jubileuszowym Turnieju rywalizacja będzie równie emocjonująca!

 • Konkurs czytelniczy

  W dniu 20 marca br. w Szkole Podstawowej nr 5 im. dra A. Majkowskiego w Kartuzach odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy Z baśniami za pan brat. Świat Hansa Christiana Andersena pod patronatem Burmistrza Kartuz przeznaczony dla uczniów klas IV. O pierwsze miejsce rywalizowali uczniowie z sześciu szkół. Naszą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół w składzie: Daria Drzonowska, Błażej Barembruch i Franciszek Regliński. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą życia i twórczości znanego pisarza. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani, odpowiadali na bardzo szczegółowe pytania. Nasi przedstawiciele wywalczyli trzecie miejsce. Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 • W gabinecie logopedy

  W pierwszym tygodniu marca 2015 r. rodzice dzieci, uczęszczających na terapię logopedyczną w ramach projektu ”Szkoła daje więcej  – zajęcia rozwijające dla uczniów ze szkół podstawowych gminy Kartuzy”, mieli możliwość udziału w zajęciach z własnym dzieckiem. W tym czasie obserwowali przebieg pracy pani Emilii Bielatowicz z pacjentami w gabinecie, poznawali warsztat pracy logopedy oraz otrzymali wskazówki do pracy z dzieckiem w domu. W celu osiągnięcia sukcesu w terapii logopedycznej, konieczna jest stała współpraca rodziców z logopedą. W znacznej mierze od stosowania się do wskazań terapeuty zależne są rezultaty terapii logopedycznej. Rodzice mają zatem za zadanie utrwalenie z dzieckiem opracowanego w gabinecie logopedycznym materiału, gdyż tylko wtedy można przejść do następnego etapu ćwiczeń.  

 • Film z nocy z liczbą Pi

 • Noc z liczbą Pi

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Noc z liczba Pi.

 • Dzień Kobiet 2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Kobiet 2015.

 • Filmik z Balu Karnawałowego

 • Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim 2015
 • Puchar dla Staniszewa

  Dnia 3 marca 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XIII Powiatowym Turnieju Gimnazjalistów o Puchar Dyrektora Szkoły pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kartuzach w miksie Piłki siatkowej. Celem Turnieju była integracja szkół, propagowanie aktywnego wypoczynku wśród młodzieży oraz zasad fair play w sporcie. Zespół składa się z trzech dziewczyn i trzech chłopaków. Do udziału w zawodach zgłosiło się pięć drużyn; gimnazjum w Kartuzach nr 1, Żukowie, Sierakowicach, Staniszewie i gimnazjum Katolickie. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Jechaliśmy z dobrym nastawieniem, chęcią do gry, ale przede wszystkim po to by sprawdzić nasze umiejętności poza murami szkoły. Nie byliśmy najlepsi, ale i tak jesteśmy zadowoleni z udziału w tych zawodach. W tym roku szkolnym poprawiliśmy swoje umiejętności siatkarskie i można było wystawić reprezentacje gimnazjum w Staniszewie.  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zajmiemy lepsze lokaty. W końcu trening czyni mistrza. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  Zespół grał w składzie: Janusz Litwin, Kamil Liedtka, Szymon Klawikowski, Jula Wińska, Aneta Ćwikałowska, Matylda Gruba, Martyna Formela, Patrycja Złoch, Kacper Szynszecki, Piotr Litwin, opiekun: Dargacz Dorota.
   A Oto wyniki:
  1. Gimnazjum w Żukowie
  2. Gimnazjum nr 1 w Kartuzach
  3. Gimnazjum w Sierakowicach
  4. Gimnazjum w Staniszewie
  5. Gimnazjum Katolickie w Kartuzach

 • Leśne Opowieści Bardzo Ważnej Treści

  19 lutego 2015 roku o godzinie 10.50 Punkt Przedszkolny "Iskierka" w Staniszewie   po raz kolejny miał zaszczyt gościć aktorów toruńskiego teatru "Pomarańczowy Cylinder". Zaprezentowali oni spektakl pod tytułem "Leśne Opowieści Bardzo Ważnej Treści”.     Na spektakl zostały zaproszone również dzieci z dwóch Oddziałów Przedszkolnych. Przedszkolaki wkroczyły w świat zaczarowanego lasu, gdzie sympatyczne zwierzątka opowiadały swoje interesujące historie. Spektakl ten składał się z 3 skeczy i każdy z nich kładł duży nacisk na stosunek do innych, tolerancję, wartość przyjaźni, a także na posiadanie własnych pasji. W każdym ze skeczy głównym bohaterem jest mądry i miły Kruk Karol, który na koniec historii przytacza adekwatny do niej morał. Obok upersonifikowanego ptaka występują również miś Witold, zając, pszczółka i inne leśne owady oraz cała rodzina wiewiórek. Dzieciom najbardziej spodobała się historia przesympatycznej małpki, która przybyła z innego kontynentu i wypowiadała się w typowo małpim języku. Dialekt małpki wzbudził wielkie zainteresowanie wśród dzieci oraz bardzo dużo śmiechu. Inscenizacja uwrażliwiła dzieci na nielekceważenie realnych zagrożeń i bezpieczne poruszanie się po drodze. Przedszkolaki przez 40 minut miały możliwość poznawania prawd lasu, a nawet posłuchania leśnej, gitarowej ballady o tolerancji i przyjaźni. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu, angażując się we wszystkie zabawy przygotowane przez artystów. Dowodem na to, że występ podobał się małym widzom, były gromkie brawa na koniec.

 • 100 Domestosów dla naszej szkoły

  Szkoła Podstawowa im. Gen. Józefa Wybickiego przystąpiła do akcji z inicjatywy wychowawcy klasy V  pani Doroty Dargacz oraz z pomocą szkolnego pedagoga i nauczyciela plastyki. Szkoła na blisko 380 szkół zajęła 87 miejsce i otrzymała dodatkową  nagrodę w postaci rocznego zapasu produktów marki Domestos. Dla trzech Szkół, które zdobyły  największą liczbę punktów w Programie Organizator przewidział nagrody główne w postaci remontu i aranżacji / dekoracji łazienek na terenie Szkoły o wartości 30 000,00 (trzydziestu tysięcy) złotych.  Zadaniem uczestników była interpretacja hasła „Wzorowa łazienka” za pomocą tekstu, grafiki lub obrazu wideo.. Akcja miała na celu promocję edukacji w zakresie higieny i estetyzacja szkolnych toalet. Konkurs składał się z  II Etapów , polegający na utworzeniu profilu szkoły i następnie dołączaniu prac w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i oddawaniu głosów na galerie wybranej szkoły. Duże zaangażowanie uczniów , nauczycieli   oraz  lokalnej społeczności spowodowało, iż udało się zdobyć dodatkową nagrodę . Wszystkim serdecznie dziękujemy za oddane głosy;)Dziękujemy również za wspaniałą rywalizację naszym wszystkim konkurentom, a więc 374 Szkołom Podstawowym z całej Polski, a w szczególności zwycięzcy – SP im. ks. bpa. F. Jaczewskiego – Górki-Grubaki

 • Bezpieczna Droga Do Przedszkola

  Aktorzy z toruńskiego teatru „Vaśka” po raz kolejny odwiedzili Punkt Przedszkolny „Iskierka” w Staniszewie, dnia 23.01.2015 o godzinie 10.30. Tym razem zaprezentowali spektakl pt: „Bezpieczna droga do przedszkola”, na który zostały zaproszone również dzieci  z dwóch oddziałów przedszkolnych. Twórcy przedstawienia skupili się  na sytuacjach związanych z wyjściem z domu i drogą do przedszkola. Celem spektaklu było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat bezpiecznej drogi do przedszkola  i zasad ruchu drogowego. Spektakl przedstawia poranne zamieszanie w mieszkaniu Jasia i Oli, akcentując humorystyczne elementy wydarzeń. Podczas wędrówki Jasia, któremu towarzyszy sympatyczny dziadek Staś, bohaterowie podkreślają różne aspekty bezpieczeństwa. Akcja spektaklu utrzymywana jest w konwencji komediowej. Przedstawienie porusza nie tylko kwestię bezpieczeństwa, ale również pojawiają się takie tematy jak rodzina, przyjaźń, koleżeństwo, bogactwo i piękno przyrody. Ponadto w przygody bohaterów niejednokrotnie wkraczają widzowie, którzy są w bardzo dużej mierze współuczestnikami teatralnej zabawy. W wielu przypadkach przedszkolna widownia okazała się mądrzejsza od Jasia. Współudział widzów jest ważny, ponieważ dynamizuje i urozmaica akcję sceniczną. Spektakl prezentuje różne techniki: aktorzy prowadzący działają na żywym planie lalkowym. Świetnie przygotowane rekwizyty  i gra aktorska pomogły dzieciom zrozumieć zasady bezpiecznego docierania do przedszkola. Aktorzy jak zawsze ubarwili przedstawienie piękną muzyką. Dzieci miały okazję posłuchać piosenkę, a także wspólnie pośpiewać. Przedszkolaki aktywnie brały udział w spektaklu, były odważne i odpowiadały na wszystkie zadane im pytania. Około czterdziestominutowe widowisko zapewniło dzieciom moc wrażeń i doskonałą zabawę. Na koniec dzieci z Punktu Przedszkolnego „Iskierka” podziękowały artystom za wspólnie spędzony czas, nagrodziły ich gromkimi brawami i stanęły do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

 • Bal przebierańców 2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal przebierańców 2015.

 • Filmik z Sopotu

 • Wycieczka do Sopotu

  W czwartek 29 stycznia uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum pojechali na darmową wycieczkę do Sopotu. Najpierw udali się na spacer plażą do Molo, Po drodze spotkali świnię prowadzoną na smyczy, znaną z programu "Mam talent" Raćkę. Potem udali się  do Instytutu Oceanologii PAN, gdzie uczestniczyli w cyklu zajęć na temat mórz i oceanów.

 • Konkurs Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim

  We wtorek, 27 stycznia 2015 r., w naszej szkole odbył się coroczny Konkurs Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim. Turniej zyskał wielu zwolenników, udział w rywalizacji wzięło 31 gimnazjalistów. Miłośnicy języka polskiego konkurowali o nagrodę główną, jaką jest karnet do Aquaparku w Sopocie o wartości 120 zł. W tym roku nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce. Oto wyniki konkursu:
  I miejsce Monika Penkowska (kl. II a)
  II miejsce Paulina Gołąbek (kl. II b)
  III miejsce Julia Eliza Formela (kl. I a).

   

 • Kółko Caritas
  W naszej szkole aktywne jest Kółko Caritasu, do którego należą uczennice klasy piątej:Blok Kamila, Cierocka Aleksandra, Cierocka Martyna, Doba Karolina, Kobierzyńska Dominika, Leyk  Klaudia, Miotk Małgorzata. We wrześniu  przed odpustem w Sianowie posprzątały one pomnik pomordowanych w czasie II wojny światowej. Dziewczyny  przygotowały też przedstawienie pt.: " Żółty parasol" i " O staruszce, która czekała na dobrego Pana Boga". Uczennice pokazały swój kunszt aktorski zarówno w kościele na zakończenie Tygodnia Misyjnego jak i podopiecznym Ośrodka Geriatrycznego.
 • Dzień Seniora 2015

   

  Dnia 25 stycznia 2015r. w Gimnazjum przy Zespole Szkół w Staniszewie odbyły się już po raz szósty  uroczyste  obchody  Dnia Seniora. Tradycyjnie  na uroczystość przybyło wielu seniorów – w większości mieszkańców okolicznych sołectw. W spotkaniu wziął udział Pan Mieczysław Grzegorz Gołuński –  Burmistrz Kartuz, radni – panowie Mariusz Kasprzak i Tadeusz Belgrau, Proboszcz Parafii   w Sianowie – ksiądz Eugeniusz Grzędzicki wraz z księdzem wikariuszem Wojciechem Trapkowskim oraz  sołtysi z małżonkami, a także Prezes OSP  w Staniszewie Pan Bogdan Gruba. Najstarsi uczestnicy balu otrzymali od pana Burmistrza pamiątkowe misie i życzenia długich lat w zdrowiu. 
  Po raz kolejny obchody uświetnił koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej   z Łapalic pod kierunkiem Pana Wojciecha Hewelta. Mimo rozlicznych zajęć młodzi muzycy zawsze chętnie poświęcają swój wolny czas i radują serca Seniorów na naszej uroczystości, za co serdecznie im dziękujemy.

  Dla przemiłych Gości uczniowie  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Staniszewie  przygotowali okolicznościowy program z okazji Dnia Babci i Dziadka, dziewczynki z klasy IV wykonały swój popisowy taniec , a najmłodsi wychowankowie Zespołu Szkół w Staniszewie – dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawiły jasełka.


  Po występach uczniów Seniorom do tańca przygrywał zespół „Sami Swoi”, a Babcie i Dziadkowie udowodnili kolejny raz, iż mają jeszcze wiele sił i potrafią cieszyć się i bawić bez względu na wiek. Bal Seniora dla wielu z nich jest jedną z nielicznych okazji do spotkania z dawno niewidzianymi znajomymi, do wspólnych rozmów i wspomnień, a wdzięczność dzieci i wnuków jest z pewnością powodem do radości i  docenienia tego, że się o nich pamięta.
  Dyrekcja Zespołu Szkół w Staniszewie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości; Panu Burmistrzowi Kartuz – Mieczysławowi Gołuńskiemu, Kustoszowi Parafii w Sianowie - Księdzu Proboszczowi Eugeniuszowi Grzędzickiemu, sołtysom, rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Staniszewie, wszystkim darczyńcom, a także pracownikom Zespołu Szkół w Staniszewie.
  Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół w Staniszewie raz jeszcze składają najlepsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności wszystkim Seniorom, wyrażając jednocześnie nadzieję na kolejne spotkania w tym szacownym gronie w następnych latach.

  Dyrektor Zespołu Szkół w Staniszewie.

   

strona: