Nawigacja

 • Dzień Seniora

  Dzień Seniora - Obrazek 1

 • Dzień Dziwaka

  Dzień Dziwaka

  W czwartek 17 stycznia w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Dziwaka”. Uczniowie oraz wszyscy pracownicy szkoły mieli wyglądać „dziwacznie”, czyli inaczej niż zawsze.W tym dniu wykazali się bardzo dużą kreatywnością w wyborze stroju. Dominowały piżamy, kolorowe stroje, skarpetki oraz buty nie do pary. Dobry humor udzielał się wszystkim. Zabawa ta pokazała, że zawsze możemy liczyć na zaangażowanie i pomysłowość naszych uczniów oraz pracowników. Dzień Dziwaka był inicjatywą Samorządu Uczniowskiego.

 • Warsztaty o cyberprzemocy

  Warsztaty o cyberprzemocy

  Autor projektu badawczego "Dbam o mój z@sięg", zapoznał uczniów z dynamicznym światem mediów społecznościowych i ich rolą w życiu młodego człowieka. Uczniowie pozyskali wiedzę na temat identyfikacji cyberprzemocy, jak na nią reagować i skutecznie ją blokować. Ponadto młodzież zapoznana została z tematyką uzależnienia od portali społecznościowych i telefonów komórkowych.
  Warsztaty miały uświadomić uczniom zagrożenia oraz niebezpieczeństwa płynące z niewłaściwego użytkowania komputera, telefonu komórkowego oraz Internetu. Żyjemy bowiem w świecie, w którym Internet, przestrzeń wirtualna, stała się powszechnym dobrem. Należy jednak pamiętać, że w przestrzeni Internetu dochodzi do niebezpiecznych zjawisk, które definiujemy szeroko jako cyberprzemoc.
  Podczas szkolenia rodzice poznali, co to fonoholizm? Kiedy jest się już uzależnionym od telefonu komórkowego i Internetu? Gdzie stawiać granice młodym ludziom korzystania z komórki? Wreszcie, jak sobie z fonoholizmem poradzić?

 • Wizyta Duszpasterska

  Wizyta Duszpasterska

  W dniu dzisiejszym w naszej szkole miała miejsce tzw. kolęda, czyli wizyta duszpasterska. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy zebrali się w sali gimnastycznej. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy, potem odmówiliśmy modlitwy. Na zakończenie uczniowie klas III gimnazjum pod opieką Ks. Jerzego przedstawili wszystkim jasełka. Każdy uczeń na pamiątkę otrzymał obrazek.

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki na WOŚP!!!
  Cieszymy się, że możemy na Was liczyć. Dziękujemy za Wasze ❤❤❤ 
  Dziękujemy naszym kochanym wolontariuszom.
  Za zorganizowanie akcji w naszej placówce odpowiedzialne była Pani Tatiana Trusiewicz oraz Pani Marzena Szutenberg.

 • Warsztaty z doradztwa zawodowego

  Warsztaty z doradztwa zawodowego

  Uczniowie klasy VIII SP uczestniczyli w warsztatach z doradcami zawodowymi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kartuzach. Celem spotkania było przygotowanie do odpowiedzialnego planowania ścieżki swojej kariery i trafnego podejmowania decyzji dotyczących wyboru kierunku dalszego kształcenia.
  Dziękujemy za współpracę!

 • Nowe logo szkoły

  Nowe logo szkoły

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Mamy już ostateczną wersję loga! Z wyłonionymi w konkursie pracami pracował profesjonalny grafik. Okazało się, że aby logo było w pełni funkcjonalne i, aby spełniało wymagania szkoły, należy wprowadzić spore zmiany. Ostateczną wersję możemy już obejrzeć. Przypomnijmy, że w drodze konkursu wybrano prace uczennicy klasy VIII Wiktoriii Holk-Łebińskiej i Pani Lidii Plichty. Obie uczestniczyły w konsultacjach nad ostateczną wersją. Jesteśmy przekonani, że nowy znak graficzny szkoły będzie odtąd jej nieodłącznym elementem wizerunku.

 • OFERTA PRACY

  OFERTA PRACY
 • Pierwszy Noworoczny Turniej Mixa Siatkarskiego

  Pierwszy Noworoczny Turniej Mixa Siatkarskiego

  Dzisiaj w naszej szkole odbył się "Pierwszy Noworoczny Turniej Mixa Siatkarskiego". W zawodach wzięli udział uczniowie klas VII, VIII, IIIa i IIIb gimnazjum. Rywalizacja była bardzo zacięta. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja klasy IIIa wygrywając wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęła klasa VII, trzecie VIII a na IV miejscu zakończyła rywalizację klasa IIIb. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i  medale a najlepsza drużyna zagrała towarzyski mecz z reprezentacją nauczycieli. W tej rywalizacji uczniowie okazali sie lepsi od nauczycieli wygrywając w setach 2:1. GRATULUJEMY!!!

 • Warsztaty i spotkanie z rodzicami

  Warsztaty i spotkanie z rodzicami

   

   

   

   

   

   

   

   

  W poniedziałek (14 stycznia) odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami. Tego dnia będziemy gościć w naszej szkole Pana Macieja Dębskiego - specjalistę z zakresu cyberprzemocy i uzależnień. W tym dniu odbędą się warsztaty dla uczniów, warsztaty dla rodziców oraz „wywiadówka”.

  Plan dnia:
  13.35 - 14.20 - warsztaty kl. VIII oraz IIIb
  14.25 - 15.10 - warsztaty kl. VI, VII oraz IIIa
  16.30 - 18.00 - warsztaty dla rodziców
  18.00 - spotkanie wychowawców z rodzicami

   

   

 • Konkurs na najpiękniejszy świąteczny wystrój sal lekcyjnych

  Konkurs na najpiękniejszy świąteczny wystrój sal lekcyjnych

   

   

   

   

   

   

   

  Na początku grudnia Samorząd Uczniowski ogłosił Konkurs na Najpiękniejszy Świąteczny Wystrój Klas, którego celem było zmotywowanie uczniów  do dbałości o swoje miejsce pracy oraz stworzenie przyjemnej, świątecznej atmosfery w szkole. Należy przyznać, że nasi uczniowie bardzo ambitnie podeszli do zadania. Wszystkie sale lekcyjne zostały pięknie udekorowane, toteż komisja konkursowa uważnie przyglądała się niebanalnym gazetkom i licznym ozdobom. W ocenie wystroju klas brano pod uwagę następujące kryteria: pomysłowość, wkład pracy, samodzielność i estetykę  wykonania ozdób, oddanie atmosfery Świąt Bożego Narodzenia oraz czystość i porządek w salach.Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy VI J GRATULUJEMY!!!

 • Kiermasz świąteczny już za nami

  Kiermasz świąteczny już za nami

   

   

   


   

   

  W środę odbył się w naszej szkole Kiermasz świąteczny. Serdecznie wszystkim dziękujemy za przybycie, za świetną atmosferę, za hojność podczas aukcji i na stoiskach. Nasi uczniowie wspaniale się zaprezentowali podczas wszystkich występów. Zapraszamy do oglądani zdjęć w galerii.

 • Wizyta w Domu Geriatycznym

  Wizyta w Domu Geriatycznym

   

   

   

   

   

   

   

  Wolontariusze wyrażają szacunek do osób starszych, niosąc im chwile radości.

          W dniu dzisiejszym wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami: Panią Tatianą Trusiewicz, Panią Marzeną Szutenberg oraz dyrektorem szkoły odwiedzili pensjonariuszy Ośrodka Geriatrycznego w Sianowie. Podczas spotkania przekazali życzenia świąteczne, drobne upominki oraz przedstawili krótki program artystyczny. Seniorzy z uśmiechem na twarzy i łezką w oku przeżyli wspólne chwile radości i wzruszenia, przekazując na ręce wolontariuszy słodkie podziękowania.

 • Spotkanie z Romualdem Koperskim

  Spotkanie z Romualdem Koperskim

   

   

   

   

   

   

  Romuald Koperski (ur. 1955 w Sopocie) – polski podróżnik, pisarz, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy I klasy, dziennikarz reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz zawodowy muzyk pianista. Rekordzista Guinnessa. Autor książek: „Pojedynek z Syberią”, „Przez Syberię na gapę”, „1001 Obrazów Syberii”, „Syberia Zimowa Odyseja”. Autor wystaw fotograficznych i wielu publikacji poświęconych Syberii, którą wielokrotnie przemierzył na całej długości oraz szerokości geograficznej.

 • Zajęcia otwarte z logopedii

  W dniach 10 – 14 grudnia 2018 r., w naszej szkole, odbywają się zajęcia otwarte z logopedii, prowadzone przez panią Emilię Bielatowicz. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy mieli ochotę i możliwość uczestniczenia w terapii logopedycznej dzieci z Oddziałów Wychowania Przedszkolnego "0", "Iskierka" i "Gwiazdeczki". W czasie spotkań można uzyskać informacje jak należy pracować z dzieckiem w domu i dlaczego warto to robić.

 • Mikołajki

  Mikołajki

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Jak co roku 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Grzecznym dzieciom rozdawał prezenty a niegrzecznym też. Zapraszamy do naszej galerii!

 • Życzenia świąteczne

   

   

 • Przerwa świąteczna

  Przed nami przerwa świąteczna. Przypominamy, że do szkoły wracamy 2 stycznia.

  Ośrodek wychowania przedszkolnego w dniach 24, 27, 28, 31 grudnia będzie nieczynny.

  Sekretariat w tych dniach będzie czynny w godzinach 7.30 - 13.00.

 • SKSon Tour

  SKSon Tour

   

   

   

   

   

   

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniszewie im. gen. Józefa Wybickiego biorący udział w programie SKS w Mikołajki bawili się na sportowo podczas SKSon Tour Banino. Uczestnicy mieli do pokonania 9 stacji ćwiczebnych, na których realizowali określone zadania pod okiem mistrzów sportu. Dobrej zabawy nie było końca a wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i pamiątkowe koszulki z programu SKS. 

 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

   

   

   

   

   

   

   

  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Nasz szkolny Klub Wolontariatu: „ Głos Serca” przygotował się do obchodów tego dnia śpiewająco i razem z paniami koordynatorkami zaprezentował wszystkim uczniom mini koncert. Było bardzo radośnie a do śpiewania o sensie pomagania włączyli się wszyscy! Wszystkich, którzy są zainteresowani działalnością naszego szkolnego klubu zapraszamy na stronę internetową szkoły – zakładka Szkolny Klub Wolontariatu. WARTO POMAGAĆ!!!

strona:

Szkoła Podstawowa im. gen. J. Wybickiego w Staniszewie

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie
  Staniszewo 2A
  83-328 Sianowo
 • tel./fax 58-685-50-17
  tel. 58-685-50-39