Zespół Szkół w Staniszewie

 

Nawigacja

 • Wycieczka do Aquaparku

  Dnia 29 marca ( wtorek) 2011roku uczniowie klas od III do VI byli na wycieczce do Aquaparku w Sopocie. W samym Aquaparku przebywali trzy godziny. Wyjechali o godz. 8:00, a wrócili około godz. 14:00—15:00. Było tam zabawnie i wesoło, ponieważ najlepszą zabawą były zjeżdżalnie. Był też duży basen i „rwąca rzeka”. Dużą uciechę miały dzieci z klasy III, ponieważ większość z nich była tam pierwszy raz. Chociaż klasy V i VI były tam już kilka razy, ale też były zachwycone. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili zadowoleni i uradowani.

   

 • V Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim

   Zobacz zdjęcia

  31 marca w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego, V Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim, w którym wzięło 35 uczestników z 9 szkół Gminy Kartuzy i Sierakowice. Uczniowie rozwiązywali test podzielony na cztery kategorie – Grammar, Vocabulary, Spoken English, Culture, History and Geography. Celem Turnieju jest wspieranie rozwoju uzdolnionej młodzieży z Kartuz i okolic oraz propagowanie wśród młodzieży szkolnej doskonalenia się w zakresie nauki języków obcych. Oto lista laureatów:
  Klasa IV:
  1 miejsce: Szymon Wieczorek – SP2 Kartuzy
  2 miejsce: Monika Hilbrycht – SP2 Kartuzy
  3 miejsce: Urszula Leśniewska – ZS Staniszewo
  4 miejsce: Zofia Marszk – SP2 Kartuzy
  5 miejsce: Kamila Lublewska – ZS Gowidlino
  Klasa V:
  1 miejsce: Zuzanna Kopacz – SP2 Kartuzy
  2 miejsce: Damian Mielewczyk – SP2 Kartuzy
  3 miejsce: Jakub Formela– SP2 Kartuzy
  4 miejsce: Bartosz Bronk – ZS Staniszewo
  5 miejsce: Adrian Wenta – ZS Staniszewo
  Klasa VI:
  1 miejsce: Martyna Knop – SP2 Kartuzy
  2 miejsce: Paulina Warmowska – SP2 Kartuzy
  3 miejsce: Paulina Szczodrowska – SP Szopa
  4 miejsce: Radosław Labuda – ZS Gowidlino
  5 miejsce: Dawid Stencel – SP Grzybno
  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i niezmiernie się cieszymy, że z roku na rok nasz Turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a na listę laureatów wpisują się również uzdolnione dzieci z terenów wiejskich. Zatem… do zobaczenia w 2012 roku!

   

   


   

 • Dzień Samorządności

  Zobacz zdjęcia

  W tym roku Dzień Samorządności odbył się 22 marca. Jak zwykle z tej okazji rządy w szkole przejęła klasa VI. Dotychczasowi nauczyciele zostali zdegradowani do roli uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 • Przedstawienie Kółka Teatralnego

   Zobacz zdjęcia

  Z okazji Dnia Samorządności w dniu 22.03.2011 szkolne Kółko Teatralne wystawiło na holu przedstawienie według scenariusza Bartka Bronka i Jacka Sobczaka zatytułowane: "Super Pani Dyrektor". Przedstawienie bardzo się podobało. W dniu 23.03.2011 nasi aktorzy wzięli udział w przeglądzie grup teatralnych i zostali nagrodzeni za najlepszy scenariusz. Gratulujemy!

   

 • Pierwszy dzień wiosny

   Zobacz zdjęcia

  Jest! Nareszcie! W końcu się doczekaliśmy! Po długiej, mroźnej, śnieżnej i uciążliwej zimie przyszła wisona. Klasy młodsze w pierwszym dniu wiosny tradycyjnie pozbyły się Marzanny, a właściwie wielu Marzann.

 • Szkolny konkurs języka angielskiego

  10 marca w szkole podstawowej odbył się szkolny konkurs języka
  angielskiego dla uczniów klas IV-VI. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami
  z zakresu angielskiej gramatyki, słownictwa i komunikacji oraz historii,
  geografii i kultury krajów anglojęzycznych. Zwycięzcy z poszczególnych
  klas będą reprezentować naszą szkolę 31 marca na V Kartuskim Turnieju
  Wiedzy o Języku Angielskim. Będą to: Urszula Leśniewska z klasy IV,
  Bartosz Bronk oraz Adrian Wenta z klasy V i Aleksandra Trepczyk z klasy
  VI. Za naszych uczniów trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia w
  gminnych potyczkach z językiem angielskim!

   

 • Dzień języka angielskiego

   Zobacz zdjęcia

  W piątek, 4 lutego 2011, w Gimnazjum odbył się I Dzień Języka Angielskiego. Z pomocą swoich anglistek uczniowie starannie przygotowali się do tego wydarzenia. Uczniowie klas pierwszych wykonali plakaty o państwach należących do Zjednoczonego Królestwa, a uczniowie klas I-III przedstawili prezentacje multimedialne na temat tych krajów. Odbyły się również dwa konkursy - quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz konkurs "How do you spell that?". Gwiazdami tego dnia bez wątpienia byli uczestnicy szkolnego programu "Masz talent (albo myślisz, że go masz...)" oraz nasze niesamowite jury. Emocji było co niemiara. Występy niektórych "talentów" dostarczyły nam nawet łez wzruszenia! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Miejcie w głowach ostatnie słowa prowadzących i uwierzcie, że nauka języków obcych to trud, który zawsze się opłaca, bowiem, jak mawiał Czechow „Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu”. 

 • Podstawówka w kinie i w muzem

   Zobacz zdjęcia

  Dnia 23 lutego (środa) klasy od I do III, V i VI wyjechały do kina "Krewetka" i Muzeum Archeologicznego w Gdańsku „Błękitny Lew".  Najpierw uczniowie klas młodszych poszli do muzeum, a klasy starsze były w kinie na filmie pt. „Przygody Guliwera”. W czasie gdy I, II i III oglądały "Misia Yogi", klasy starsze zwiedzały muzeum czyli m. in.  Uliczkę Hanzeatycką, na której można było zobaczyć jakie, zawody były w tym czasie wykonywane, posłuchać odgłosów miasta i dowiedzieć się jak wyglądali wtedy średniowieczni gdańszczanie, zarówno biedni jak i bogaci. Uczniowie obejrzeli również filmy przedstawiające prace archeologów, a także dawny Gdańsk.

 • Zabawa karnawałowa dla maluchów

   Zobacz zdjęcia

  Dnia 19 lutego 2011 r. w Zespole Szkół w Staniszewie w godzinach od 9.30 do 12.00 odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z klas 0-III, z przedszkola „Iskierka” oraz dla wszystkich młodszych dzieci ze Staniszewa. Na zabawę większość dzieci przybyła z rodzicami.
  Podczas imprezy maluchy były nagradzane za piękne, kolorowe stroje i  brały udział w różnych konkursach przygotowanych przez nauczycieli. Liczne nagrody, słodki poczęstunek i napoje ufundowała Rada Rodziców.
  Pełni wrażeń i zmęczeni uczniowie byli bardzo zadowoleni i z uśmiechem rozeszli się do domów.
  Dyrekcja oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej składają serdeczne podziękowanie panu Krystianowi Formella i pani Lucynie Baranowskiej za muzyczną oprawę i duże zaangażowanie podczas zabawy karnawałowej dla dzieci.
   

 • Dyskoteka

   Zobacz zdjęcia

  Dnia 17 lutego (czwartek) 2011r.  W szkole Podstawowej w Staniszewie odbyła się  ♥ dyskoteka Walentynkowa ♥ dla klas IV –VI. Tym razem było znacznie mniej osób, lecz mimo to dyskoteka była bardzo udana. Po raz pierwszy na dyskotece można było kupić sobie zapiekanki. Była świetna muza i wszyscy bawili się świetnie. Organizatorzy z kl. VI spisali się na medal. GRATULACJE!!!!!!!!!
   

 • V Kartuski Turnieju Wiedzy o Języku Angielskim – edycja specjalna

  Zapraszamy do wzięcia udziału w V Kartuskim Turnieju Wiedzy o Języku Angielskim – edycja specjalna.
  Prawo uczestnictwa w Turnieju mają wszyscy uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej z terenu gminy Kartuzy i Sierakowice. Organizator nazywa edycję 5 – specjalną, na skutek zmiany formuły turnieju, po raz pierwszy zaproszono uczniów szkół spoza Gminy Kartuzy.
  Warunkiem przystąpienia do Turnieju jest przesłanie lub dostarczenie formularza zgłoszeniowego na adres Zespół Szkół w Staniszewie, 83-328 Sianowo, Staniszewo 2a, lub emailem na adres: pauli_k@interia.pl do 11.03.2011r. oraz obecność w dniu przeprowadzenia turnieju, czyli 31.03.2011r.
  Formularz zgłoszeniowy, regulamin i informacje o przebiegu dostępne są  tutaj  oraz w siedzibie szkoły. Zapraszamy do Staniszewa!
   

 • Dzień Seniora

   Zobacz zdjęcia

  Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników obchodzonego w Zespole Szkół w Staniszewie "Dnia Seniora". Za oknem powoli ustępująca zima, a w sali gimnastycznej gimnazjum atmosfera gorąca.
  W tym dniu uczniowie klasy IIa Gimnazjum oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego „Iskierka” przedstawiły zgromadzonym gościom przygotowany program artystyczny. Babcie i dziadkowie mieli okazję obejrzeć jasełka, wysłuchać koncertu kolęd oraz wierszy w wykonaniu dzieci przedszkolnych. Wszyscy aktorzy grali z wielkim przejęciem.
  W zorganizowanym po raz drugi „Dniu Seniora” uczestniczyło ponad 120 osób, w większości mieszkańców Staniszewa, Sianowa i Starej Huty. Nie dopisali w tym roku dziadkowie i babcie z okolic Mirachowa i Kolonii – mamy nadzieję, że w przyszłym roku odpowiedzą pozytywnie na zaproszenie uczniów Zespołu Szkół.

  W czasie imprezy wybrano najstarszych seniorów, którymi zostali pani Elżbieta Szutenberg i pan Stanisław Pryczkowski. Po programie artystycznym odbyła się wspaniała zabawa, która trwała do późnych godzin wieczornych.

  Spotkanie zaszczyciła swoją obecnością burmistrz gminy Kartuzy Mirosława Lehman, proboszcz parafii sianowskiej parafii Eugeniusz Grzędzicki, ksiądz wikary Andrzej Adamski oraz sołtysi okolicznych wsi – z Sianowa Zygmunt Kwidziński, ze Staniszewa Stanisław Okrój, z Głusina Edmund Jóskowski, z Prokowa Paweł Rybakowski i prezes OSP w Staniszewie Bogdan Gruba z małżonką.

  Organizowana przez nauczycieli, rodziców i uczniów impreza cieczy się coraz większym powodzeniem w środowisku. Dzieci i młodzież chętnie angażują się w przygotowania, a dziadkowie w większości z entuzjazmem przyjmują zaproszenia.

  Jest to jedyna okazja aby mogli spotkać się ze znajomymi, z którymi niejednokrotnie nie widzieli bardzo długo. Jest też uroczystość, w trakcie której mogą odebrać wzruszające życzenia płynące z ust swoich wnuków. Spotkania seniorów weszły już na trwałe w kalendarz szkolnych uroczystości, sprawiają one wiele radości i satysfakcji zarówno organizatorom jak i uczestnikom. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować naszą uroczystość.

  W imieniu organizatorów
  Małgorzata Kreft,
  dyrektor ZS w Staniszewie

   

 • Wigilia w szkole

  Zobacz zdjęcia

  We wtorek 22 grudnia w naszej szkole odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Po trzeciej lekcji wszyscy spotkali się na holu by obejrzeć przedstawienie jasełkowe. Następnie wszyscy udali się do swoich klas by przygotować wigilijny stół i zasiąść do wieczerzy. W jej trakcie czytano Pismo Święte, składano sobie życzenia, łamano się opłatkiem i śpiewano kolędy. Nie zabrakło też świątecznych podarunków od Gwiazdora. Niektórzy zasłużyli sobie na rózgę. Było bardzo miło i świątecznie. A potem zaczął się długi, świąteczny wypoczynek.

 • Cała Polska Czyta Dzieciom

  Zobacz zdjęcia

  W poniedziałek 20 grudnia odbyło się spotkanie z uczniami klas 0-III w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom pod tytułem "Przygoda choinki". W jego trakcie dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez klasę drugą, wysłuchały baśni czytanej przez panią Sylwię i zaśpiewały wiele zwrotek kilku kolęd. Na zakończenie dzieci otrzymały obrazki do kolorowania.

 • Mikołajki

  Dnia 6 grudnia (poniedziałek) w naszej szkole spotykaliśmy wielu Mikołajów. Za mikołaje przebrały się dzieci z klas „0’’-III, ale był tylko jeden Mikołaj, który rozdawał upominki. Dzieci bardzo się cieszyły z tego, że mogą Go spotkać w naszej szkole i dostać upominki. W poniedziałek żadne dziecko nie było nieuprzejme wobec kolegów i koleżanek. Wszyscy bardzo się cieszyli z otrzymanych podarunków.  W imieniu wszystkich dzieci z naszej szkoły bardzo dziękujemy Mikołajowi.

 • Jasełka, aukcja, wywiadówka

  Dnia 6  grudnia (poniedziałek) odbyła się wywiadówka. Przed spotkaniem z rodzicami odbyło się przedstawienie uczniów uczestniczących w zajęciach teatralnych. Odbyła się też aukcja świątecznych ozdób i wypieków. Rodzice byli zachwyceni przedstawieniem i chętnie kupowali ozdoby i świąteczne wypieki. Niestety po tych przyjemnościach rodzice musieli dowiedzieć się o ocenach swoich pociech.

 • Dzień Życzliwości

  Dnia 6 grudnia br. Odbył się apel z okazji dnia życzliwości. Na tym apelu kilkoro uczniów z klasy V przedstawiało dzieciom wesołe i mądre rady aby być kulturalnym, miłym i życzliwym. Radzili nam m.in. Martyna Stankowska i Dawid Baranowski. Apel przygotowała pani pedagog Mariola Mackojć. Na apelu zostały także ogłoszone wyniki konkursu na  najbardziej życzliwego nauczyciela. Została nim pani Małgosia Jankowska. Najbardziej życzliwym pracownikiem szkoły wybrano pana Piotra Bloka.

  Gratulujemy!

 • W Zielonej Szkole

   Zobacz zdjęcia

  Dnia 29 listopada klasa V, oraz dwie  osoby z klasy IV wraz z wychowawcą p. Januszem Mamelskim i z panią Magdaleną Pranczk, udali się do Zielonej Szkoły w Szymbarku. Wyjechali około godziny 10.15, a  dojechali na miejsce około godziny 11.25. W Zielonej Szkole powitała ich pani, która przedzieliła pokoje. Po krótkim odpoczynku uczniowie udali się  do sali na pierwszą lekcję . Druga lekcja odbyła się po południu. Drugiego dnia klasa V wyruszyła oglądać najdłuższą  deskę świata. Odwiedziliśmy również  bunkier i kościół, w którym były ławki z Sianowa, oraz dom do góry nogami. Tego samego dnia popołudniu odbyły się zajęcia. Trzeciego dnia uczniowie pojechali zwiedzać ogromną fabrykę porcelany w Łubianie, a później dostali prezent mikołajkowy w postaci warsztatów wyrabiania papieru czerpanego. Natomiast czwartego dnia cała grupa wybrała się na Wieżycę, później odbył się kulig. Pod koniec dnia było ognisko i wszyscy piekli sobie kiełbaski. Piątego dnia V– klasiści wyjechali w drogę powrotną, do Staniszewa wrócili o godz. 11.20.
   

 • U Świętego Mikołaja

   Zobacz zdjęcia

  W poniedziałek 26 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego z panią Gerdą i uczniowie klasy I i II z wychowawcami bardzo wcześnie, bo już o 7.30 wyruszyli do Drzewiny na Przystanek Świętego Mikołaja.
  Na miejsce dotarli trochę spóźnieni. Czekał już na nich Elf – Karolina. Najpierw zaprosił uczniów do lapońskiego namiotu Kota. Tam czekał na nich drugi Elf, który częstował wszystkich gorącym, świątecznym napojem. W namiocie dzieci zjadły śniadanie i wysłuchały opowieści o Świętym Mikołaju i jego reniferach. Potem przechodziły przez otwory przypominające kominy, przez które Święty Mikołaj przeciska się kilkakrotnie, roznosząc im prezenty. Następnie uczniowie obejrzeli film o tym, jak powstają choinkowe bombki. Po filmie wzięli udział w warsztatach zdobienia bombek i tworzenia kartek świątecznych. Ostatnim punktem programu było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Każdy mógł zrobić sobie z nim zdjęcie i zostawić napisany w domu list.
  Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, szczęśliwi i pełni nadziei, że w tym roku Święty Mikołaj spełni ich marzenia.
   

 • Święto Odzyskania Niepodległości

   Zobacz zdjęcia

  Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbył się apel. Przygotowali go uczniowie z klasy Vi VI pod opieką pani Doroty Kaszuba. W jego trakcie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów związanych z naszą drogą do niepodległości. A wszystko to przeplatane pięknie śpiewanymi pieśniami patriotycznymi przy akompaniamencie pani Liliany, grającej na keybordzie.

strona: