Zespół Szkół w Staniszewie

 

Nawigacja

 • Dni Bezpiecznego Internetu

  Dzięki Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publiczna w Kartuzach w naszej Szkolnej Bibliotece w Gimnazjum obchodzono Dni Bezpiecznego Internetu, który  zainicjowała Komisja Europejska. Akcja ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu. W tym roku Biblioteka w Kartuzach zadbała o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników sieci.  Z tej okazji w dniu 28 lutego 2013 roku  o godzinie 9.00 rozpoczął się cykl pięciu spotkań z uczniami klas 0-III naszej szkoły. Zajęcia nosiły tytuł „Owce w sieci” a prowadziła je pani Łucja Ustowska. Dzieci oglądały kreskówki, dyskutowały, brały udział w quizie internetowym, układały puzzle związane z przygodami bohaterów bajek oraz tworzyły internetową sieć komputerową. W ramach zajęć ogłoszono dwa konkursy o tematyce związanej z Internetem oraz możliwościami i zagrożeniami w sieci: 

  - Konkurs plastyczny pt. ”Moja przygoda w Sieci” dla uczniów klas „O” oraz I-III. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice oraz formacie, dotyczącej obsługi Internetu oraz możliwości i zagrożeń jakie niesie wirtualny świat. Najładniejsze prace wezmą udział w konkursie z nagrodami, utworzą okolicznościową wystawę oraz będą opublikowane w Kwartalniku Dziecięcym wydawanym przez Klub Literatury i Sztuki przy MiPBP w Kartuzach.
  - Konkurs internetowy dla uczniów klas I-III pt. „Serfuję. Respektuję” polegający na wypełnieniu testu umieszczonego na Facebook’u Biblioteki oraz na stronie www.biblioteka.kartuzy.pl. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni również rodzicóe, nauczyciele oraz starsze rodzeństwo. Wśród osób, które prześlą prawidłowe odpowiedzi rozlosowane będę nagrody niespodzianki. Termin nadsyłania prac plastycznych oraz odpowiedzi do testu upływa 20 marca br.
 • Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim

  7 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim "Nursery Rhymes". Celem konkursu było rozbudzenie u młodych osób zainteresowania językiem angielskim poprzez prezentację swoich umiejętności recytatorskich i aktorskich. Do rywalizacji przystąpiło 22 uczniów z 8 szkół z terenu Gminy Kartuzy. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klasy V i VI. Miło nam poinformować, iż Urszula Leśniewska zdobyła cenne wyróżnienie w konkursie, a plakat ilustrujący scenkę z wybranego "Nursery Rhyme" wykonany przez nasze uczennice został przez jurorów oceniony jako najlepszy.

   
  Laureaci konkursu:
  I miejsce – Karolina Lubocka (SP Łapalice)
  II miejsce – Kinga Zwara (SP 2 Kartuzy)
  III miejsce – Roksana Rybakowska (ZKiW Brodnica Górna), Hanna Peta (SP 5 Kartuzy)
   
  Wyróżnienia:
  Alicja Płotka (SP 5 Kartuzy)
  Szymon Kloczkowski (SP 5 Kartuzy)
  Urszula Leśniewska (SP Staniszewo)
  Kamil Przychodny (SP Kiełpino)
   
 • Zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

       Zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

  przy Zespole Szkół  w Staniszewie
   

  Zapisu ucznia  do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2013/2014 można dokonać codziennie w sekretariacie Zespołu Szkół w Staniszewie – budynek Gimnazjum w godzinach 800- 1600

  Zapisy trwają od dnia 01 marca 2013r.


   Nasza szkoła oferuje uczniom:

  • Szkołę przyjazną i bezpieczną
  • Naukę języka angielskiego od klasy ,,0'' 
  • Naukę języka kaszubskiego   
  • Internetowe Centrum Multimedialne w bibliotece szkolnej 
  • Bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych 
  • Zespół regionalny
  • Ogólnorozwojowe zajęcia ruchowe
  • Opiekę logopedyczną
  • Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju
  • Pomoc pedagoga szkolnego 
  • Bibliotekę szkolną 
  • Opiekę w świetlicy szkolnej do 15.30
  • Dożywianie w szkolnej stołówce

   

  Zebranie informacyjne odbędzie się dnia 14 maja 2013r. o godz.1730

  w budynku Gimnazjum w Staniszewie.

  Dodatkowe informacje dostępne są pod nr telefonu;

  58 685 50 17

   

 • Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego.

  Zapisy do Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Staniszewie - ,,Zerówki''

   

  Zapisu dziecka do klasy „0” na rok szkolny 2013/2014

  można dokonać codziennie w sekretariacie Zespołu Szkół w Staniszewie – budynek Gimnazjum w godzinach 800- 1600.

  Zapisy trwają od dnia 01 marca 2013r.

  Przypominamy, że w roku szkolnym 2013/2014 zajęcia w oddziale przedszkolnym rozpoczynają wszystkie dzieci urodzone w roku 2008.

   

  Oferujemy Państwa dzieciom szeroką ofertę zajęć :
   

  • język angielski
  • zajęcia logopedyczne
  • zajęcia o profilu regionalnym
  • możliwość zapisu do zespołu regionalnego

   

  • w trakcie roku szkolnego dzieci przygotowują  liczne inscenizacje słowno – muzyczne, które przedstawiają  rodzicom i uczniom

   

  • poprzez uczestnictwo w  zajęciach dzieci rozwijają  wszechstronnie swoją osobowość oraz są przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej.   

     

  Zebranie informacyjne odbędzie się 14 maja 2013r.  o godz.1700

  w budynku Gimnazjum w Staniszewie

  Dodatkowe informacje dostępne są pod nr telefonu; 

  58 685 50 17

 • VII Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim

   Już niebawem, bo 27 marca w Zespole Szkół w Staniszewie odbędzie się VII edycja Kartuskiego Turnieju Wiedzy o Języku Angielskim dla uczniów szkół podstawowych. Oto pliki do pobrania dla zainteresowanych szkół:
  Formularz_zgloszeniowy_2013.doc 
  Przebieg_KTWOJA_2013.doc 
  Regulamin_Kartuskiego_Turnieju_Wiedzy_2013.doc

   

 • Wyjazd na koncert Majki Jeżowskiej

   

  Dnia 8 lutego uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej pojechały do Szemuda na koncert świetnie znanej wszystkim dzieciom piosenkarki Majki Jeżowskiej. Wszystkie dzieci znają takie piosenki jak: "A ja wolę moją mamę", "Bo wszystkie dzieci nasze są" czy "Najpiękniejsza w klasie". Majka Jeżowska wystąpiła w Zespole Szkół w Szemudzie.

 • Apel o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

   

  W środę 6 lutego w Szkole Podstawowej odbył się apel na temat bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Został on przygotowany przez uczniów klasy IV, V i VI. Przypomnianie zostały zasady, których należy przestrzegać podczas zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Przedstawione scenki wyczulały nas także na los zwierząt podczas zimy. Uwagę wszystkich zwróciła Pani Zima ubrana w piękny biały strój i Dziadek Mróz z długą białą brodą. Zatem bawmy się wszyscy wesoło i ostrożnie!

 • Bal Seniora w Zespole Szkół w Staniszewie

  Dnia 28 stycznia 2013r. w Gimnazjum przy Zespole Szkół w Staniszewie odbyły się już po raz czwarty  uroczyste  obchody  Dnia Seniora. Tradycyjnie  na uroczystość przybyło wielu seniorów – w większości mieszkańców okolicznych sołectw.  W spotkaniu wzięła udział Pani Hanna Pionk – Zastępca Burmistrza Kartuz, radni – panowie Mariusz Kasprzak i Tadeusz Belgrau, Proboszcz Parafii w Sianowie – ksiądz Eugeniusz Grzędzicki  oraz  sołtysi; z Bącza- Pani Jadwiga Bulczak, z Głusina – Pan Edmund Jóskowski, z Koloni – Pan Benedykt Kwidziński, z  Sianowskiej Huty – Pan Franciszek Szwaba, z Sianowa – Pan Zygmunt Kwidziński,   ze  - Staniszewa – Pan Stanisław Okrój, ze  Starej Huty – Pan  Wojciech Miotk, a także Prezes OSP w Staniszewie Pan Bogdan Gruba. Po raz kolejny obchody uświetnił koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej   z Łapalic pod kierunkiem Pana Wojciecha Hewelta. Dla przemiłych Gości uczniowie  Szkoły Podstawowej w Mirachowie  przygotowali skecz po kaszubsku pt. „Testament”.  Zatańczył także zespół  regionalny ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kartuz, a najmłodsi wychowankowie Zespołu Szkół w Staniszewie – dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawiły jasełka. Po występach uczniów Seniorom do tańca przygrywał zespół Pana Macieja Szutenberga, a Babcie i Dziadkowie udowodnili kolejny raz, iż mają jeszcze wiele sił i potrafią cieszyć się i bawić bez względu na wiek. Bal Seniora dla wielu z nich jest jedną z nielicznych okazji do spotkania z dawno niewidzianymi znajomymi, do wspólnych rozmów i wspomnień, a wdzięczność dzieci i wnuków jest z pewnością powodem do radości i  docenienia tego, że się o nich pamięta.  Dyrekcja Zespołu Szkół w Staniszewie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości; Pani Burmistrz Kartuz - Mirosławie Lehman, Kustoszowi Parafii w Sianowie - Księdzu Proboszczowi Eugeniuszowi Grzędzickiemu,  Proboszczowi Parafii w Prokowie – księdzu dr Grzegorzowi Lewandowskiemu, Proboszczowi Parafii w Mirachowie – księdzu Bogdanowi Myszk, Księdzu wikariuszowi Andrzejowi Adamskiemu, Dyrektorom Szkół Podstawowych w Koloni, Mirachowie i Prokowie,  sołtysom, rodzicom uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Staniszewie, wszystkim darczyńcom, a także pracownikom Zespołu Szkół w Staniszewie. Szczególne podziękowania kierujemy do członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Łapalic, której koncert cieszy się zwykle ogromnym powodzeniem. Mimo rozlicznych zajęć młodzi muzycy zawsze chętnie poświęcają swój wolny czas i radują serca Seniorów na naszej uroczystości. Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół w Staniszewie raz jeszcze składają najlepsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności wszystkim Seniorom, wyrażając jednocześnie nadzieję na kolejne spotkania w tym szacownym gronie w następnych latach.

  Dyrektor Zespołu Szkół w Staniszewie.
   
 • Biała Sobota w Gimnazjum w Staniszewie

  Mieszkańcy Staniszewa i okolic mieli okazję w sobotę 26 stycznia 2013r. skorzystać z porad lekarzy kilku specjalności. W budynku gimnazjum od godziny 9.30 czekali na nich pracownicy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studenci kierunków lekarskich. Można było sprawdzić poziom cukru, cholesterolu, zmierzyć ciśnienie krwi, zrobić echo serca, a przede wszystkim przebadać się pod względem dermatologicznym. Studenci prowadzili też badania genetyczne, które mają na celu wskazanie chorób charakterystycznych dla regionu Kaszub, oraz  przyczyn i czynników mających na nie wpływ. Dodatkową atrakcją „Białej soboty” były też wykłady pana Eugeniusza Pryczkowskiego na temat historii sianowskiego Sanktuarium oraz profesorów GUMedu, dotyczące chorób skóry dotykających szczególnie mieszkańców Pomorza. Do godziny 13.30 wielu mieszkańców Staniszewa i pobliskich miejscowości skorzystało z tej niecodziennej możliwości wykonania nieodpłatnych badań i porad lekarskich. Dyrekcja Zespołu Szkół w Staniszewie serdecznie dziękuje wszystkim lekarzom i studentom za tę cenną inicjatywę, która przyczyni się z pewnością do poprawy profilaktyki zdrowotnej na naszym terenie. Szczególne podziękowania kierujemy również do księdza proboszcza Eugeniusza Grzędzickiego - kustosza sanktuarium w Sianowie, który był jednym z inicjatorów i współorganizatorów „Białej soboty”.  Dostaliśmy także zapewnienie, że tego typu akcje będą ponawiane, więc już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z lekarzami i studentami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

   
 • Bal karnawałowy dla najmłodszych
  Dnia  19.01.2013 roku o godzinie 9.30 w naszej szkole  odbył się bal karnawałowy dla dzieci do lat 10. Dzieci zabawiane były przez klauna oraz wróżkę, którzy zorganizowali  dla nich różne konkursy i nagrody.  Na każdego z rodziców czekał poczęstunek oraz kawa. Nie zbrakło również łakoci dla najmniejszych. Zabawa zakończyła się o godzinie 12.00.
   
 • Spotkanie wigilijne w „Iskierce”

  Zgodnie z tradycją w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w przedszkolu odbyło się spotkanie jasełkowe, na które zaproszeni zostali rodzice i goście. W role aktorów wcieliły się dzieci. Jasełkowa żywa szopka miała tradycyjną obsadę. Była Maryja, Św. Józef, Dzieciątko, aniołowie, trzej królowie, pastuszkowie i dzieci. Zawarte w programie treści religijne i śpiewane kolędy wytworzyły niepowtarzalną atmosferę zbliżających się Świąt. Mali aktorzy we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców prezentowali się doskonale.  Rodzice bardzo zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości oprócz pięknych strojów zafundowali piękną,  żywą choinkę, przynieśli ozdoby oraz przygotowali poczęstunek, za co trzeba im wszystkim podziękować. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom kartki świąteczne własnoręcznie zrobione.

   
 • Mikołajki w „Iskierce”

  Dnia 6 grudnia 2012 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dzieci przyszły tego dnia do przedszkola poprzebierane za pomocników Mikołaja. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na zaproszonego gościa, gdy tylko Mikołaj wszedł do sali na buziach dzieci pojawiło się zaskoczenie oraz widoczny był uśmiech. Zanim Mikołaj przystąpił do rozdawania prezentów dzieci przywitały go piosenką i tańcem oraz odpowiadały na zagadki, które zadawał im sam Święty. Wszystkie dzieci dostały słodycze, podziękowały za prezenty i pożegnały Mikołaja, który tego dnia miał dużo pracy. Dalszy ciąg dnia wypełniały zabawy, konkursy i tańce. Szkoda, że taki gość pojawia się tylko raz w roku, ale w tym cała jego magia.

   
 • Wigilia szkolna

  Ponieważ w tym roku szkolnym czwartek i piątek są dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych, szkolna wigilia odbyła się już w środę 19 grudnia. Tradycyjnie tego dnia uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej po trzeciej, a Gimnazjum po piątej lekcji zasiedli w klasach przy wigilijnym stole. Czytano słowa Ewangelii, składano sobie życzenia, dzielono się opłatkiem. Śpiewano kolędy, nierzadko przy akompaniamencie grających uczniów.  Rozdawano sobie prezenty no i oczywiście ucztowano przy wspólnym stole.

 • Konkurs na najpiękniejszą dekorację świąteczną

  Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia szkoła zaczyna olśniewać świątecznymi dekoracjami. W tym roku poszczególne klasy rywalizowały o miano najpiękniej udekorowanej sali. Trzeba przyznać, że wszyscy bardzo się postarali. Jednak pierwsze miejsce przyznano tylko jednej klasie, a jest to klasa IIB. Jak powiedziała Pani Pedagog, w nagrodę ta klasa w przyszłym roku będzie stroić całą szkołę. Gratulujemy!

 • Konkurs śpiewania kolęd

  W Szkole Podstawowej w środę 19 grudnia odbył się międzyklasowy komkurs śpiewania kolęd. Każda klasa wylosowała wcześniej jedną kolędę, której wykonanie miała przygotować. W jury zasiadły trzy panie: Anna Lubocka, Mariola Mackojć i Ewa Wiśniewska. Poziom występów był bardzo wyrównany i jury miało duży problem z wyłonieniem zwycięzcy. Ostatecznie zdecydowało zaangażowanie instrumentalistów i aranżacja kostiumowa. Zwyciężyła klasa IV, w szeregach której dwóch uczniów zagrało na klarnecie a jedna uczennica na skrzypcach, natomiast prawie wszyscy uczniowie mieli na głowach mikołajowe czapki. Po części konkursowej wszyscy razem zaśpiewali kolędę. Przed rozdaniem nagród na holu pojawił się jescze gość specjalny - tańcząca i grająca choineczka. 

 • Wycieczka do Wdzydz

  Dnia 6 grudnia uczniowie kl .6 uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego pojechali na wycieczkę do Wdzydz Kiszewskich. Podróż była bardzo przyjemna, gdyż odbyła  się samochodem. Pogoda także dopisała, chociaż był lekki mróz,  pięknie świeciło słońce. Po przyjeżdzie uczniowie wraz z panem Januszem Mamelskim  zwiedzali skansen we Wdzydzach. Stare budowle zrobiły duże wrażenie na uczniach. Bardzo ciekawy był wiatrak. Po zwiedzeniu skansenu uczniowie udali się do stojącego w lesie na górce grobu Izydory i Teodora Gulgowskich– założycieli największego i pierwszego w Polsce skansenu. Następnie grupa podjechała do przystani na jeziorem, ponieważ znajduje się tam wysoka wieża widokowa. Z jej szczytu roztacza się wspaniały widok na okolicę. Ostatnim punktem wycieczki był Aquapark w Kościerzynie, gdzie świetnie się bawiąc na zjeżdżalniach, w jaccuzi i w basenach uczniowie spędzili kolejne cztery godziny. Zadowoleni wrócili do domu po godzinie 17.00.

   
 • Dzień Życzliwości i profilaktyki

  Dnia 5 grudnia w szkole podstawowej obchodzono Dzień Życzliwości. Z tej okazji uczniowie klasy VI przygotowali apel na temat kulturalnego zachowania. W godzinach porannych uczniowie malowali plakaty przedstawiające właściwe zachowanie. Samorząd szkolny uruchomił skrzynkę życzeń i pozdrowień, za pośrednictwem której każdy mógł pozdrowić kolegę czy koleżankę.  Podczas apelu rozstrzygnięto  szkolny konkurs profilaktyczny pt. ,,Dziękuję, nie palę’’.

  Nagrodzeni uczniowie to:
  Klasy I-III
  1 miejsca – Kacper Kaszuba i Franciszek Regliński
  2 miejsca – Oliwia Plichta, Natalia Kos i Sandra Kluwe
  Wyróżnienie – Natalia Kos
  Klasy IV
  Wyróżnienie otrzymała Katarzyna Sobczak
 • Spotkanie z policjantami

  Dnia 03.12.2012r. tj. poniedziałek   w godzinach rannych w Zespole  Szkół  w  Staniszewie odbyło się spotkanie z  funkcjonariuszami   Komendy  Powiatowej  Policji  w  Kartuzach. W  spotkaniu  wzięły  udział  dzieci   z  oddziałów  przedszkolnych  oraz  uczniowie   klasy I. Policjanci poprowadzili krótką pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy, przechodzenia przez pasy, bezpiecznej zabawy w przedszkolu i w  domu. Mówiono  także o ograniczonym zaufaniu do  osób  obcych. Funkcjonariusze przypominali również o korzyści wynikającej  z  noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym  zainteresowaniem  cieszyły  się  pokazy  oraz  ćwiczenia  praktyczne.  Dzieci   poznały  niezbędne   przedmioty potrzebne  w  codziennej  pracy  policjanta. W nagrodę  za  wzorowe  sprawowanie,  dzieci  otrzymały  zaproszenie na  dzień  otwarty  do  Komendy  Policji  w  Kartuzach,  który  odbędzie  się  01.06.2013r.  Dziękujemy.

 • Nowe zdjęcia

  Nasze nowe galerie:

    

 • Wizyta strażaka

  28 listopada do oddziałów przedszkolnych oraz klasy I Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół w Staniszewie zawitał pan Radosław Drywa, który jest strażakiem. Na co dzień pracuje w Staży Pożarnej w Sopocie, ale od lat działa w OSP w Staniszewie. Wszystkie dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwy strój strażacki z pełnym wyposażeniem dodatkowym, w jaki każdy strażak musi być zaopatrzony, kiedy wyrusza na akcję. Pan Radek opowiadał  o swojej pracy,  m.in: jak szybko strażacy muszą się ubrać, gdy zostają wezwani do pożaru bądź do wypadku i nie ma ani chwili do stracenia, gdyż ludzie czekają na pomoc strażaków. Mieliśmy okazje dowiedzieć się, w jaki sposób strażacy pomagają innym i z iloma niebezpiecznymi sytuacjami spotykają się każdego dnia, narażając swoje życie, dlatego bardzo ważną cechą charakteru w tej pracy jest odwaga i siła. Strażak udzielił też wielu cennych rad, jak bawić się, żeby unikać zagrożeń, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, co zrobić, kiedy jesteśmy świadkami pożaru  i jak się zachować w chwili, kiedy wybucha. Wszystkie dzieci słuchały z zapartym tchem i chętnie zadawały pytania. Na sam koniec przedszkolaki i pierwszoklasiści wyszli na dwór, gdzie mogły z bliska podziwiać wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Największą jednak radość sprawiła dzieciom przejażdżka wozem na sygnałach. Większość chłopców zadeklarowała, że w przyszłości też chce wykonywać ten  piękny zawód. Panu Radkowi serdecznie dziękujemy za odwiedziny i życzymy odwagi i siły na dalsze lata pracy.

  Klasa I i oddziały przedszkolne. 
   
strona: