Zespół Szkół w Staniszewie

 

Nawigacja

 • Spotkanie z policją

   Zobacz zdjęcia

  Dnia 14 czerwca w Szkole Podstawowej  w Staniszewie odbyło się spotkanie z policjantką. Jego tematem było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży  podczas wakacyjnego wypoczynku.

 • Rajd rowerowy

   Zobacz zdjęcia

  W piątek 11 czerwca klasa III C gimnazjum udała się na rajd rowerowy. Trasa wiodła poprzez Lewinko (średniowieczne kurhany), Nową Hutę, Diabelski Kamień, jezioro Lubygość, kamienne groty, bunkier Gryfa Pomorskiego i leśniczówkę w Mirachowie.

 • Wycieczka na wyspy tropiklane

   Zobacz zdjęcia

  W dniach 7-9 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum udali się na wycieczkę do Berlina. Najpierw pojechali do Poznania. Na nocleg zatrzymali się  w hotelu w Świebodzinie. We wtorek pojechali do Berlina na Wyspę Tropikalną. W środę w drodze powrotnej  do zwiedzili park dinozaurów w Rogowie, do domu wrócili w środę wieczorem. Uczniom najbardziej podobała  się Wyspa Tropikalna, byli tam 5 godzin i było dużo atrakcji wodnych.
   

 • Dzień Dziecka

   Zobacz zdjęcia

  Jak co roku 1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka. Dzieci z klas młodszych zabawiały się w szkole, a starsi wyruszyli w teren i korzystali z gościny rodziców swoich kolegów lub koleżanek, urządzając sobie ogniska lub grilla. Nie zabrakło też słodkich upominków zakupionych z funduszy rodziców. 

 • Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

   Zobacz zdjecia

  W ramach Ogólnopolskiego tygodnia Czytania Dzieciom w Szkole Podstawowej funkcjonującej przy Zespole Szkół w Staniszewie odbyły się trzy spotkania czytelnicze.
  Spotkanie inaugurujące miało miejsce w poniedziałek. Podczas apelu szkolnego przedstawiono program Tygodnia Czytania Dzieciom. Następnie uczniowie klasy IV wystąpili z przedstawieniem w języku angielskim „House Ghosts”. Potem odbyło się spotkanie z uczniami klas 0-III przygotowane przez uczennice ze szkolnego Klubu Przyjaciół książki. Dziewczynki z klasy V czytały młodszym kolegom i koleżankom baśnie, a potem zadawały im pytania dotyczące treści przeczytanych utworów. Starsze koleżanki przygotowały też dla maluchów kilka ciekawych konkursów.
  W Dzień Dziecka odwiedził uczniów p. Marian Kwidziński z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej. Opowiedział wszystkim o trudnym zawodzie strażaka. Następnie odbyło się spotkanie czytelnicze, konkursy i zabawy. Najwięcej emocji wzbudził pokaz wozu strażackiego z jednostki OSP Staniszewo.
  2 czerwca uczniowie z kółka teatralnego wystąpili z przedstawieniem pt. ,,Moda na książkę’’. Nagrodzono też czternaścioro uczniów, którzy wypożyczyli najwięcej książek z biblioteki szkolnej. Na pierwszym znalazła się uczennica klasy II Julia Eliza Formela, która wypożyczyła w tym roku szkolnym 288 książek. Organizatorami Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom była grupa nauczycieli - J. Mamelski, M. Mackojć, S. Formela i E. Wenta.
   

 • Dzień Matki

  Zobacz zdjęcia 

  Dnia 25 V 2010 roku w naszej szkole odbył się Dzień Matki. Z tej okazji tego uczniowie klasy I i III przygotowali przedstawienie dla wszystkich mam. Klasa I miała koncert rocka i wierszyki. Każdy uczeń z tej klasy podszedł do swojej mamy i dał jej kwiatki. Natomiast klasa III przedstawiła krótkie scenki o zachowaniu dzieci oraz wierszyki. Następnie zatańczył zespół kaszubski. Potem wszystkie mamy poszły na poczęstunek.

 • Pokazy doświadczeń

  W piątek 21 maja 2010r. uczniowie gimnazjum brali udział w pokazach doświadczeń obrazujących prawa przyrody. Pokazy przygotowane zostały przez studentów i wykładowców Politechniki Gdańskiej w ramach projektu „Za rękę z Einsteinem – edycja II”.
  Podczas zająć z matematyki gimnazjaliści porównywali objętości brył oraz obliczali szansę wygranej w grze w kości, na zajęciach z fizyki poznali własności fal, natomiast chemia obfitowała w doświadczenia z elektrochemii.
  Szkoda, że następne pokazy będą dopiero za rok.
   

 • Akcja Drzewko

  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół w Staniszewie uczestniczyli w akcji organizowanej  przez redakcję Dziennika Bałtyckiego pt. ,,Drzewko za 5 kilogramów makulatury’’. Łącznie uczniowie  zebrali 100 kg makulatury. Akcję wsparła p. Mariola Miotk z Sianowa, która  podarowała szkole ok. 1000 kg makulatury. Pan woźny makulaturę zawiózł do punktu w Kartuzach, który znajdował się na parkingu przy ul. Wzgórze Wolności. Szkoła otrzymała 9 drzewek, którymi upiększono teren szkoły. Szczególne podziękowania należą się p. woźnemu – Piotrowi oraz p. Marioli Miotk z Sianowa.

 • Konkurs języka angielskiego

  W środę, 21 kwietnia 2010roku w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu języka angielskiego, eliminacje IV Gminnego Turnieju Wiedzy o Języku Angielskim. W konkursie udział wzięło 16 uczniów z klas IV, V i VI. Mistrzami Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej w Staniszewie w roku szkolnym 2009/2010 zostali: Bartosz Bronk z klasy IV, Aleksandra Trepczyk z klasy V oraz Joanna Szreder z klasy VI. Oto ostateczna klasyfikacja:
  Klasy IV:
  1. Bartosz Bronk
  2. Martyna Formela
  3. Adrian Wenta
  Klasy V:
  1. Aleksandra Trepczyk
  2. Joanna Wicka
  3. Anna Baranowska, Weronika Leyk
  Klasy VI:
  1. Joanna Szreder
  2. Karol Płotka, Gabriela Formela
  GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM A POZOSTAŁYM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ I ŻYCZYMY POWODZENIA NASTĘPNYM RAZEM!
  13 maja w etapie gminnym będą nas reprezentować: Bartek, Ola i Asia. Trzymamy kciuki.
   

 • Palenie Marzanny

   Zobacz zdjęcia

  W poniedziałek uczniowie klas młodszych wybrali się palić Marzannę. Tradycyjne topienie Marzanny ze względów ekologicznych zastąpiono właśnie paleniem słomianej kukły. Te działania przyniosły natychmiastowy efekt, zrobiło się ciepło i słonecznie, a śnieg prawie całkiem stopniał. A zatem mamy wiosnę!!! Hurra!

 • Dzień Samorządności

   Zobacz zdjęcia

  Dnia 19.03.2010r. W naszej szkole odbył się Dzień Samorządności. Pierwsze trzy lekcje odbyły się według plany szkolnego, a pozostałe trzy poprowadzili uczniowie klasy 6. Po długiej przerwie, odbył się apel, podczas którego pani Emilia Wenta przedstawiła  nowych pracowników szkoły. Zajęcia skończyły się po szóstej godzinie lekcyjnej. Każda klasa była ubrana na jakiś kolor. Wszystkim bardzo się podobał się ten dzień, oby takich więcej!!!

 • Dzień Babci i Dziadka
  W niedzielę 24 stycznia br. w Gimnazjum przy Zespole Szkół w Staniszewie uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka. W imprezie wzięło udział 190 seniorów, w większości mieszkańców okolicznych sołectw.W trakcie spotkania gościom przygrywała kapela Eugeniusza Szutenberga. Organizatorzy przygotowali dla seniorów liczne konkursy, wybrano też najstarszą uczestniczkę spotkania, którą okazała się Elżbieta Szutenberg ze Staniszewa oraz najmłodszego dziadka – Roberta Okrój ze Staniszewa.
  Dyrekcja Zespołu Szkół w Staniszewie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości.
  Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się tradycją naszej szkoły i zyska uznanie w środowisku lokalnym.
  M. Kreft, dyrektor ZS w Staniszewie
 • Jasełka Kaszubskie
  Zobacz zdjęcia

  Dnia 21.XII.2009 roku w Szkole Podstawowej w Staniszewie odbyły się jasełka w języku kaszubskim. Jasełka składały się z trzech części. Pierwsza część to wprowadzenie do tematu. Druga część to wydarzenia na dworze Króla Heroda. Trzecia część odbywała się przy żłóbku Jezuska. Nauczycielem prowadzącym jasełka była pani Mirosława Kaizer. Uczniom bardzo się one spodobały i nagrodzili aktorów dużymi brawami.
  Wiki i Pusia
 • Konkurs: Dziękuję, nie palę
  Rozstrzygnięto szkolny konkurs pt. ,,Dziękuję, nie palę’’.
  Oto wyniki:
  Klasy I –III
  1 miejsce – Gojtowski Klaudiusz kl.II
  2 miejsce – Pakura Oliwia – kl.I
  Wyróżnienia: Norbert Stenka, Julia Formela, Paweł Sikora, Okoniewska Marcelina.
  Klasy IV – VI
  2 wyróżnienia: Makurat Łukasz, Szweda Martyna.
 • Akcja: Góra grosza
  W okresie od 23.11 -04.12 w Szkole Podstawowej odbyła się akcja pt. ,,Góra grosza’’. Polegała na zbieraniu monet groszowych. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowujących się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.
  Ogółem uczniowie zebrali 113 zł i 95 groszy.
  Najwięcej zebrała klasa I – 36 zł. 55 gr
  Klasa II – 18zł 38 gr
  Klasa III – 9 zł 58 gr
  Klasa IV – 25zł 6 gr
  Klasa V – 8 zł54 gr
  Klasa VI – 7 zł 4 gr
 • Mikołaj w szkole!
  Zobacz zdjęcia

  Dnia 4.12.2009r. (piątek) do Szkoły Podstawowej w Staniszewie przyszedł Mikołaj z Elfami. Wszystkie klasy otrzymały po cukierku za pięknie zaśpiewane kolędy. Uczniowie byli zadowoleni. Jeden z Mikołajów był niskiego wzrostu, ponieważ był to uczeń klasy pierwszej.
  Kalka i Juka
 • Zabawa andrzejkowa
  Zobacz zdjęcia

  W czwartek 26 listopada w Szkole Podstawowej odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas IV-VI.
  W jej trakcie przeprowadzono wiele tradycyjnych wróżb. Odbył się także konkurs taneczny, w którym wystąpili reprezentanci poszczególnych klas. Każdy zespół pokazał swoje mocne strony i trudno było wyłonić zwycięzców. Widać też, że coraz więcej uczniów tańczy w parach, a coraz mniej przychodzi postać i pobiegać. Ta tendencja jest bardzo pocieszająca.
 • Urodziny Kubusia Puchatka
  Zobacz zdjęcia

  W środę 25 listopada, w dniu pluszowego misia, w Szkole Podstawowej świętowano Urodziny Kubusia Puchatka. O godz 10.00 w sali ćwiczeń zebrali się uczniowie klas 0-III ze swoimi nauczycielami. Obecni też byli: pani Dyrektor i Wicedyrektor, pani pedagog i pan bibliotekarz. Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej na temat autora książek o Kubusiu Puchatku i historii ich powstania. Następnie uczennice z Klubu Przyjaciół Książki przeczytały jedną z książek o sympatycznym misiu. Później nadszedł czas konkursów i zagadek. Ucnziowie odpowiadali na pytania, skakali przez skakankę, kozłowali piłkę, rozwiązywali krzyżówkę i malowali portret Kubusia Puchatka. Do zdobycia było wiele różnych nagród. Po przerwie obiadowej wniesiono specjalny kubusiowy tort, którym poczęstowano wszystkie dzieci. Na zakończenie dzieciom zrobiono pamiątkowe zdjęcia i rozdano kolorowanki.
 • Święto Niepodległości
  Zobacz zdjęcia

  Z okazji Święta Niepodległości we wtorek 10 listopada w Szkole Podstawowej odbył się uroczysty apel. W jego trakcie uczniowie klas starszych zaprezentowali obszerne przedstawienie, w którym przypomnieli wszystkim obecnym, jak doszło do odzyskania niepodległości przez Polskę. Z akompaniamentem pani Liliany uczniowie zaśpiewali też kilka okolicznościowych pieśni. Padło też kilka pytań do zebranych uczniów. Pod koniec przedstawienia w szkole wyłączono prąd, ale nasi artyści pod przewodnictwem pani Doroty doskonale sobie poradzili.
 • Pasowanie na czytelników
  Zobacz zdjęcia

  We wtorek 20 października w Bibliotece Szkolnej w Szkole Podstawowej odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej. Na uroczystości oprócz uczniów i ich Pani obecne były także Panie Dyrektorki: Małgorzata Kreft i Lucyna Bulczak. Program artystyczny przygotowały uczennice i uczniowie z Klubu Przyjaciół Książki. Oprócz wierszy były też zagadki, pytania i ważne informacje o książkach i bibliotece. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, co potwierdzili własnoręcznym podpisem. Potem Pani Dyrektor każdego z osobna pasowała na czytelnika Biblioteki Szkolnej. Uczniowie otrzymali także pamiątkowe zakładki z własnym zdjęciem i tekstem ślubowania. Na zakończenie każdy nowy czytelnik mógł wypożyczyć swoją pierwszą książkę ze Szkolnej Biblioteki.
strona: