Zespół Szkół w Staniszewie

 

Nawigacja

 • Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013 w Staniszewie

  Zobacz zdjęcia

  W poniedziałek 3 września w naszej szkole miała miejsce wielka uroczystość. W ramach obchodów dziesięciolecia naszego Gimnazjum odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013. O godzinie 12.00 w sianowskim kościele rozpoczęła się Msza Święta. Po Mszy uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście zgromadzili się na sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęła i gości powitała pani dyrektor Małgorzata Kreft. Na sali byli obecni m.in.: pani Burmistrz i Zastępca Burmistrza, wielu radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich, przedstawiciele sejmiku, dyrektorzy szkół, sołtysi i przedstawiciele duchowieństwa. Nasza młodzież przedstawiła okolicznościowy program artystyczny złożony z piosenek, wierszy i informacji o naszej szkole. Przedstawiono też prezentację multimedialną na temat 10 lat istnienia Gimnazjum w Staniszewie. Zatańczył też nasz kaszubski zespół. Pani Burmistrz wręczyła okolicznościowe nagrody nauczycielom i dyrektorom. Wielu zaproszonych gości zabrało głos. Odbyło się też ślubowanie klas pierwszych Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Następnie dokonano otwarcia pracowni klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Klasa ta tym samym zainaugurowała udział w projekcie Eduscience. W ramach projektu otrzymała ona tablicę multimedialną i projektor. Na zakończenie uroczystości odbył się poczęstunek dla zaproszonych gości i nauczycieli. Podczas uroczystości padło wiele ciepłych słów pod adresem naszej szkoły, uczniów, nauczycieli, Dyrekcji i rodziców. Życzymy wszystkim, aby następne dziesięć lat szkoły w Staniszewie było jeszcze lepsze!

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 w Szkole Podstawowej

  Zobacz zdjęcia

  Szkoła Podstawowa zainaugurowała nowy rok szkolny Mszą Świętą o godzinie 9.00. O 10.15 wszyscy zebrali się na szkolnym holu. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i przemówieniu pani Wicedyrektor chwilą ciszy uczciliśmy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Następnie wszyscy udali się do swoich klas. I tu nastąpiło sporo zmian. Klasa pierwsza ma w tym roku swoją salę w budynku Gimnazjum. Dotychczasowa sala klasy szóstej została zamieniona na stołówkę. Sala klasy czwartej jest obecnie świetlicą, a w byłej świetlicy uczy się klasa IIB. Wiele pomieszczeń zostało pięknie odnowionych i wymalowanych. Pozostaje nam życzyć wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym!

 • Informacje dla rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego

  Wyposażenie  dziecka  uczęszczającego  do  oddziału  przedszkolnego:

  - 5 zł na papier ksero 
  - 1 blok rysunkowy formatu A 4
  - 1 blok techniczny
  - 1 blok rysunkowy z kolorowymi kartkami
  - 1 blok techniczny z kolorowymi kartkami
  - kolorowanka
  - 2 teczki tekturowe do rysunków
  - 1 kredki ołówkowe
  - 1 kredki Bambino
  - ołówek , gumka, temperówka
  - nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami
  - klej
  - farby
  - 2 pędzelki (grubszy i cieńszy)
  - plastelina
  - kapcie z jasnymi spodami
  - 2 ręczniki papierowe
   
  KARTA PRACY – WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE
  Szkoła nas woła – roczne przygotowanie do szkoły – wyd. Nowa Era
  Gotowość szkolna (karty do diagnozowania) wyd. Nowa Era
  J. angielski: Here’s Patch 2 Wydawnictwo: Macmillan
  Religia: Kocham Dobrego Boga - książka do pracy - wyd. Jedność 
   
  Proszę o podpisanie przyborów i podręczników !!!
   
 • Wycieczka do Torunia

  Zobacz zdjęcia
  W sobotę tj. 23.06.2012r. o godzinie 8.30 odbyła wycieczka szkolna dla uczniów z klas zintegrowanych Szkoły Podstawowej w Staniszewie w ramach projektu: ,,Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w gminie Kartuzy” współfinansowana przez Unię Europejską. Wygodny autobus wiózł 35 uczniów wprost do miasta Mikołaja Kopernika - Torunia. Na wstępie pan przewodnik zapoznał się z wszystkimi oraz wprowadził kodeks małego podróżnika. Po pierwsze często się uśmiechamy, po drugie słuchamy nauczyciela, po trzecie nie oddalamy się od grupy, po czwarte nie śmiecimy. Podróż przebiegała bez kłopotów dlatego u celu wycieczki byliśmy o godzinie 11.30. Wąskimi uliczkami Torunia udaliśmy się na Rynek Staromiejski. Podziwialiśmy Ratusz oraz Katedrę NMP i oczywiście zrobiliśmy sobie zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika. Następnie udaliśmy się do Planetarium na seans pod tytułem ,,Ogień i lód”. Tam rakietą kosmiczną polecieliśmy zwiedzać planety. Obejrzeliśmy kratery na Księżycu, poznaliśmy historię powstania drogi mlecznej oraz zobaczyliśmy start promu kosmicznego. Następnym punktem wycieczki było poznanie domu, w którym urodził się i wychował Mikołaj Kopernik a dziś pełni rolę jego muzeum. Byliśmy również w Geodium. Jest to wystawa poświęcona Ziemi jako planecie. Centralnym elementem jest obracający się model kuli ziemskiej. Wokół globusa znajdują się interaktywne urządzenia, dzięki którym uczniowie mogli samodzielnie eksperymentować, włączając odpowiednie przyciski. Stanowiska te tłumaczą m. in. Pole magnetyczne, trzęsienia Ziemi, źródła energii odnawialnej. Poznaliśmy tajniki i legendy związane z toruńskimi piernikami. Każdy z nas zabrał do domu własne ciastko. Naszą wędrówkę zakończyliśmy zwiedzaniem średniowiecznych murów obronnych i najciekawszego ich fragmentu-Krzywej Wieży. Legenda głosi, że wybudował ją rycerz zakonny, który miał jedną nogę dłuższą a drugą krótszą. Nadszedł jednak czas powrotu do domu. W Staniszewie byliśmy po 20. Wycieczka do Torunia była niewątpliwie udana, tym bardziej, że dopisywała nam pogoda. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią tego miasta i cel ten został niewątpliwie zrealizowany. Z niecierpliwocią czekamy na następną wycieczkę. 

 • Dzień Szkoły bez Przemocy

  Zobacz zdjęcia
  Dnia 18.06.2012 w Szkole Podstawowej w Staniszewie odbył się „Dzień Szkoły bez Przemocy” pod hasłem „Kibicujemy Fair Play”. Wszyscy nauczyciele oraz uczniowie przynieśli gadżety związane z EURO 2012. W tym dniu obowiązywał ubiór biało- czerwony. O 8.00 odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy klasami IV-VI, następnie rozgrywki sportowe w klasach I-III. Uczniowie malowali plakaty na temat EURO 2012. Zorganizowano również konkurs wiedzy sportowej o piłce nożnej i EURO 2012 dla klas IV- VI. Konkurs odbył się drużynowo. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klasy IV (Julia Formela, Klaudiusz Piwka, Jakub Hinc) drugie miejsce klasa VI (Tomasz Szutenberg, Kacper Szynszecki, Dominik Leyk) a trzecie miejsce klasa V (Dominika Lejkowska, Zofia Szutenberg, Maksymilian Cirocki). Tego dnia odbyło się również spotkanie czytelnicze z oddziałów przedszkolnych w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

   
 • Wycieczka do ZOO

  Zobacz zdjęcia
  Dnia 6 czerwca 2012 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych „zerówek” oraz dzieci z „ Iskierki „ wzięły udział w wycieczce do ZOO w Oliwie. Podczas wycieczki do Ogrodu Zoologicznego dzieci zobaczyły i poznały wiele gatunków zwierząt, gadów, ssaków, ptaków, które do tej pory widziały tylko w książce lub w telewizji.Zachwycały się wielkością słoni, żyraf, podziwiały zwinność małp, kolory oraz wielkość papug. Z ciekawością przyglądały się pingwinom, żółwiom, wężom. W ZOO dzieci czuły się bardzo swobodnie, chętnie spacerowały i chciały zobaczyć jak najwięcej. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył im wielu nowych wrażeń , był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

  Nauczycielki oddziałów przedszkolnych.
   
 • Wyjazd do Teatru Muzycznego

  3 czerwca 2012 roku 31 uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej w Staniszewie ramach projektu: „Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w gminie Kartuzy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu wyruszyło do Teatru Muzycznego w Gdyni, by przeżyć niesamowitą przygodę. Uczniowie wzięli udział w efektownym widowisku muzycznym „SHREK”, które nie tylko im, ale również i opiekunom dostarczyło wielu przeżyć i doznań estetycznych. Musical na podstawie filmu animowanego DreamWorks zachwycił wszystkich inteligentnym i błyskotliwym humorem, scenografią, fantazyjnymi kostiumami, śpiewem i oczywiście wspaniałą grą aktorską. Musical "Shrek" to przeniesiona na deski teatralne filmowa historia o zielonym ogrze z wielkim sercem i dość trudnym charakterem, któremu towarzyszy wierny, choć irytujący, gadający osioł. Przyjaciele wspólnie wypełniają misję wyzwolenia księżniczki Fiony.Setne przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami i owacją na stojąco. Po bisach przyszedł czas na upamiętnienie tego niesamowitego wydarzenia, czego efekty prezentujemy poniżej.
  Zobacz zdjęcia

   
 • Zostań Małym Galileuszem!

  Zobacz zdjęcia

  W dniach od 11 do 15 czerwca trzydziestoosobowa grupa uczniów klas I-III brała udział w zajęciach w ramach projektu Zostań Małym Galileuszem. Projektem w sumie objęto 120 osób z czterech szkół w Gminie Kartuzy. Nasi uczniowie codziennie po dwie godzinyw grupach liczącyh po 10 osób budowali różne mechanizmy z zestawów klocków Lego i ożywiali je dzięki programom komputerowym. Zajęcia bardzo dzieciom się podobały. Ich celem było rozbudzenie motywacji do nauki przedmiotów ścisłych i inżynieryjnych sród dzieci klas I-III. Na zakończenie projektu jeden z zestawów klocków został ofiarowany naszej szkole.

 • Festiwal Teatrów w Grzybnie

  Zobacz zdjęcia
  Dnia 13.06.2012 o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Grzybnie odbył się Festiwal Teatrów dla uczniów szkół podstawowych. Uczennice klasy IV z naszej szkoły wzięły udział w festiwalu prezentując przedstawienie pt.: „Kopciuszek” w języku angielskim. W przedstawienie zaangażowanych było 7 uczennic: Klaudia Czerwionka, Julia Eliza Formela, Ewelina Kurowska, Julia Kluwe, Wiktoria Kwidzinska, Katarzyna Pryczkowska, Dominika Trepczyk. Oprócz naszej szkoły w festiwalu wzięły udział jeszcze 2 szkoły: z Koloni oraz z Grzybna. Podczas festiwalu uczestnikom przyznaje się dyplomy za talent aktorski i językowy. W naszej grupie dyplomy otrzymały: Dominika Trepczyk (talent aktorski), Ewelina Kurowska (talent językowy) oraz Katarzyna Pryczkowska (wyróżnienie).

 • PIKNIK NAUKOWY - ZA RĘKĘ Z EINSTEINEM

  Zobacz zdjęcia
  Dnia 05.06.2012r. w Zespole Szkół w Staniszewie w ramach zakończonego projektu „Ze rękę z Einsteinem – edycja II” finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, odbył się piknik naukowy, w którym wzięli udział gimnazjaliści z Czeczewa, Kamienicy Królewskiej i Staniszewa. Celem zakończonego projektu było rozwijanie umiejętności w zakresie kompetencji kluczowych z matematyki, fizyki, chemii oraz języka angielskiego. Podczas pikniku młodzież poprzez zabawę, gry, ćwiczenia, różnego rodzaju łamigłówki umysłowe oraz sytuacje problemowe w sposób niekonwencjonalny rozwijała swoje zdolności poznawcze. W miasteczku edukacyjnym stworzonym, specjalnie na potrzeby pikniku, gimnazjaliści wykonywali ciekawe zadania z chemii i fizyki oraz matematyki.  Uczniowie mogli przeprowadzić takie eksperymenty jak:  wytwarzanie prądu przy użyciu siły mięśni, rozszczepianie światła czy mieszanie kolorów przy pomocy pryzmatu. Niewątpliwie, najciekawszym zadaniem, z którym zmierzyli się gimnazjaliści było nagranie i odtworzenie filmu w zwolnionym tempie – 60 klatek na sekundę oraz spalanie gazu butlowego zamkniętego w bańkach mydlanych. Uczniowie przy pomocy instruktorów tworzyli zasłony z cukru pudru i saletry oraz rozpalali ogniska używając do tego jedynie gliceryny i nadmanganianu potasu. Młodzież przez cały czas brała czynny udział w warsztatach, natomiast połączenie zabawy z nauką pozwoliło im lepiej zrozumieć przedstawioną problematykę.

   
   
 • Wycieczka do Zakopanego i Krakowa

  Zobacz zdjęcia 
  W dnia 16.05.2012r.-22.05.2012r. dbyła się wycieczka klasy VI i V do Krakowa i Zakopanego. Na wycieczkę pojechało 28 dzieci i 4 opiekunów. Podczas wycieczki była bardzo miła atmosfera. Każdego dnia było bardzo ciepło i świeciło słońce. Wszyscy byli dla siebie życzliwi i mili, ale także zawsze się dogadywali. Nocowaliśmy w ładnym pensjonacie Rusałka. Każdy miał pokój z łazienką. W każdym pokoju był telewizor. Program wycieczki był bardzo bogaty i atrakcyjny. Najbardziej podobał się siedmiogodzinny pobyt w Aquaparku w Zakopanem. Oprócz tego zwiedzaliśmy Wawel, trakt królewskiw Krakowie, Collegium Maius, Wieżę Kościoła Mariackiego, byliśmy na Wiekiej Krokwi, Wjechaliśy kolejką na Kasprowy Wierch, byliśy na spływie Dunajcem, wjechaliśmy na Gubałówkę, zjechaliśy z Butorowego Wierchu, odwiedziliśmy Sanktuarium na Krzeptówkach, cmentarz na Pęksowm Brzyzku, stary kościółek parafialny. Byliśy też nad Zalewem Czorsztyńskim, oglądaliśmy zamki w Niedzicy i Czorsztynie, byliśmy w kościółku w Dębnie no i oczywiście na Krupówkach.

   
   
 • Pokaz Straży Pożarnej z okazji Dnia Dziecka

  Zobacz zdjęcia 

  Z okazji Dnia Dziecka w szkole podstawowej zorganizowano pokaz akcji ratunkowej prowadzony przez naszych strażaków. Pokaz był bardzo efektowny. Na boisku ustawiono uszkodzony samochód, w nim umieszczono jednego z uczniów a następnie za pomocą ciężkiego sprzętu jako ofiarę wypadku wydobyto go  z wraku. Strażacy w trakcie akcji informowali uczniów o tym, co i dlaczego robią. Potem "ofierze" wypadku udzielono pierwszej pomocy. Strażacy zademonstrowali też, jakie są możliwości sprzętu, którym dysponują, w efekcie czego samochód został pozbawiony drzwi i dachu. Na koniec uczniowie mieli okazję obejrzeć sprzęt gaśniczy i potrzymać sikawkę! Pokaz bardzo się podobał. Dziękujemy wszystkim, któzy go zorganizowali, a zwłaszcza naszym strażakom!

 • Dzień Dziecka w zerówce

  Zobacz zdjęcia 

  Dnia 1 czerwca w oddziałach przedszkolnych hucznie obchodzono „Dzień Dziecka”. O godzinie 9.30  dzieci z zerówek razem z przedszkolakami z „ Iskierki”  wspólnie bawiły się oraz uczestniczyły w wielu konkursach i konkurencjach sportowych przygotowanych specjalnie na tę okazję. Na początku były zabawy integracyjne w kole, w których uczestniczyły wszystkie dzieci, później dzieci brały udział w konkurencjach sportowych; rzucanie woreczkiem do kosza, przejście sali z piłką na łyżce i inne. Pomiędzy konkurencjami przedszkolaki tańczyły do znanych utworów takich jak  „ Krasnoludki, Jedzie pociąg, Jagódki i inne, oraz brały udział w tańcu na gazecie, z balonami i dookoła krzesełek. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale.

  Po konkursach i tańcach dzieci rozeszły się do swoich sal i dalej świętowały zajadając się słodyczami przygotowanymi przez rodziców. Chętne dzieci zostały umalowane kolorowymi kredkami, inne malowały swoje odbicia na balonach. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały słodycze zakupione przez panią dyrektor. Serdecznie dziękujemy.
  Przygotowały: Nauczycielki wychowania przedszkolnego.
   
 • Dzień Matki w "Iskierce"

  Zobacz zdjęcia 
  24 maja o godzinie 10 w „Iskierce” odbyła się uroczystość z okazji „ Dnia Matki”. Przedszkolaki zaprosiły na nią swoje mamusie, by powiedzieć im jak bardzo je kochają. Dzieci przygotowywały się do tego dnia prawie 2 miesiące; uczyły się wierszy, piosenek, wspólnie z paniami robiły laurki oraz dekoracje do sali. Dzieci w odświętnych strojach na początku zaprezentowały krótki program artystyczny przeplatany piosenkami dla kochanych mam. Dziewczynki w pięknych sukienkach i czapeczkach przedstawiły układ taneczny do znanej piosenki „Jagódki”.

  Po występie wręczyły mamusiom laurki i własnoręcznie zrobione kwiatki oraz zaprosiły gości na słodki poczęstunek, w trakcie którego do zabawy przedszkolaki zaprosiły swoje mamusie. Chętne mamy brały udział w zabawach „Powitanie”, „ Znikające krzesła”, przy których była wspaniała atmosfera. Przed zakończeniem uroczystości mamy musiały odgadnąć który portret namalowało jej dziecko, niektórym mamusiom się to udało. Gratulujemy.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim mamom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.
   
 • Dzień Matki
 • Wyjazd do Szymbarku

  Zobacz zdjęcia 

  W dniu 12.04.2012r. około godz. 8.00 klasa szósta pojechała wraz z klasą czwartą i dwoma nauczycielkami (panią  Mirosławą Kaizer oraz panią Ewą Wiśniewską) na konkurs  „Najlepszej ekologicznej marzanny”. Na początek poszliśmy do lasu szukać pierwszych oznak wiosny. Gdy wróciliśmy, czekały na nas kiełbaski z ogniska. Wszystkim bardzo smakowały. Później było roztrzygnięcie  wszystkich konkursów. Następnie rozpoczęły się zabawy różnego rodzaju, podczas których każdy mógł coś wygrać i wszyscy świetnie się bawili.
   
 • Wycieczka do Warszawy

  Zobacz zdjęcia

   

  Dnia  8-9  maja odbyła się dwudniowa  wycieczka do  stolicy, sponsorowaną  przez  program  „sięgnij po sukces”.  Do Warszawy jechało 35 osób.  Pierwszą atrakcją był sejm. Później zwiedzano stare i nowe miasto. Zobaczyliśmy syrenkę i kolumnę Zygmunta, po czym udaliśmy się na obiad i do hotelu. Następnego dnia udaliśmy się do Parku Łazienkowskiego, gdzie można było podziwiać pawie. Następnie poszukiwaliśmy wejścia do Muzeum techniki w Pałacu Kultury, a na końcu zwiedziliśmy Muzeum Chopina. Pełni wrażeń a zarazem zmęczeni ruszyliśmy w drogę powrotną.  Bardzo nam się podobało.
   

   

 • Dzień Służby Zdrowia

  Zobacz zdjęcia

  Z okazji Dnia Służby Zdrowia w naszej szkole tradycyjnie odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych z pracownikami Służby Zdrowia. Paniom pielęgniarkom przedstawiono specjalnie przygotowany program artystyczny złożony z wierszy i piosenek, a także wręczono kwiaty.

 • Konkurs recytatorski poezji Jana Trepczyka w Mirachowie

  Zobacz zdjęcia 

  Dnia 26 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Mirachowie odbył się konkurs recytatorski poezji Jana Trepczyka. Wzięli w nim udział przedstawiciele naszej szkoły: Zosia Bladowska, Martyna Formela, Magda Warczak i Szczepan Formella. Konkurs rozpoczął się prezentacją o Janie Trepczyku. Następnie zaśpiewała i zatańczyła klasa IV ze szkoły w Mirachowie. Udział  w konkursie wzięli przedstawiciele ośmiu szkół. Nasi przedstawiciele wypadli bardzo dobrze. W swoich kategoriach trzecie miejsca zajęły Zosia Bladowska i Magda Warczak. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek, a laureaci zostali nagrodzeni. W przerwie wszyscy zostali poczęstowani hamburgerami. Gratulujemy naszym recytatorom!

 • Dzień Ziemi 2012

  Zobacz zdjęcia

  Jak co roku pod koniec kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji staramy się coś zrobić dla naszej planety, a zazwyczaj wykazujemy wtedy troskę o nasze najbliższe otoczenie. Wszystkie klasy wyruszają tego dnia w teren i sprzątają wyznaczone rejony w pobliżu szkoły i w naszej okolicy. Jak widać na zdjęciach, mimo corocznego sprzątania, śmieci w naszym otoczeniu nie brakuje. Ciekawe skąd one się biorą?

strona: