Zespół Szkół w Staniszewie

 

Nawigacja

 • Janusz Pryczkowski najlepszy w Kartuzach!

  Uczeń klasy IIIA Gimnazjum, Janusz Pryczkowski, okazał się najlepszy podczas V Festiwalu Humoru Kaszubskiego, który odbył się w sobotę 29 października w Kartuzach. Janusz zwyciężył w kategorii gimnazjów i otrzymał nagrodę za najlepszą interpretację podczas całego festiwalu. Impreza była przygotowana z wielkim rozmachem i dostarczyła zarówno widzom jak i uczestnikom wiele radości. Humor kaszubski znany jest bowiem  i ceniony także daleko poza granicami Kaszub. Gratulujemy Januszowi, który opowiadając trzy kaszubskie wice zjednał sobie serca jurorów i widzów.

 • Kamila Kurowska Mistrzem Ortografii!

  Uczennica klasy VI, Kamila Kurowska odniosła wielki sukces: zwyciężyła w  Ósmym Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym o Tytuł Mistrza i Wicemistrza Ortografii. Konkurs odbył się w Goręczynie, a patronat nad nim objęli Pomorski Kurator Oświaty i Stanisław Lamczyk, poseł na sejm RP. Udział w konkursie wzięli przedstawiciele 51 szkół (17 gimnazjów i 34 szkół podstawowych) z czerech powiatów: kartuskiego, gdańskiego, kościerskiego i starogardzkiego. Uczniowie pisali tekst dyktanda, a pochodził on z dwóch utworów: „Dolina Issy” Czesława Miłosza i „Castorp” Pawła Huelle. Nasza koleżanka okazała się najlepsza w kategorii klas IV-VI i zdobyłą tytuł Mistrza Ortografii. Wielkie gratulacje!

 • Zwycięstwo Klaudii Formela!

  Klaudia Formela, nasza koleżanka z klasy IA Gimnazjum, zajęła I miejsce w konkursie na wykonanie zielnika - "Zioła i leki z apteczki doktora Ceynowy". Konkurs odbył się w Sierakowicach w związku z ogłoszeniem przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie roku 2011 Rokiem Floriana Ceynowy. Do uczestnictwa w nim zaproszono przedstawicieli nie tylko powiatu kartuskiego, ale także dzieci i młodzież z rejonu wejherowskiego, kościerskiego, bytowskiego i lęborskiego. Gratulujemy zwycięstwa w tak silnie obsadzonym konkursie.

 • Apel o Janie Pawle II

   Zobacz zdjęcia

  W piątek 21 października w przeddzień obchodzonego po raz pierwszy liturgicznego wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II w Szkole Podstawowej odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego. Przygotowali go uczniowie klasy V z panią Brygidą. Wysłuchaliśmy wielu informacji na temat życia i nauczania Jana Pawła II i obejrzeliśmy scenkę na temat znaczenia modlitwy. Na koniec wysłuchaliśmy słów Jana Pawła II.

 • Dzień Edukacji Narodowej

   Zobacz zdjęcia

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zarówno w Gimnazjum jak i w Szkole Podstawowej odbyły się uroczyste apele. Recytowano poezję, śpiewano piosenki, składano piękne życzenia. Nauczyciele i pracownicy otrzymali wiele ciepłych słów, pięknych kwiatów, upominków, a niektórzy nagrody Dyrektora szkoły. Było bardzo uroczyście  i wesoło.

 • Wyjazd na Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym

   Zobacz zdjęcia

  W środę 12 pażdziernika grupa 44 gimnazjalistów udała się do Gdańska do hali Ergo Arena na Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym. W pięknej i ogromnej hali uczniowie mogli przez kilka godzin śledzić zmagania najlepszych tenisistów z różnych krajów Europy. Była to wspaniała okazja zobaczyć z bliska najlepszych zawodników i zawodniczki walczących zarówno w deblu jak i  w pojedykach indywidualnych. Rzadko mamy okazję obserwować organizację imprez o tak wysocej randze.

 • Dyskoteka w podstawówce

   Zobacz zdjęcia

  W czwartek 6 października w naszej podstawówce odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV - VI. Zabawa udała się wyśmienicie. Frekwencja była bardzo wysoka, już dawno nie widziano na sali tylu tańczących i świetnie bawiących się uczniów. Dobrze spisali się nasi didżeje. Uczniowie klasy VI przygotowali też wiele konkursów. Po dyskotece błyskawicznie uporządkowano salę. Brawa dla nowego Samorządu Szkolnego!

 • XVI Regionalne Biegi Brzegami Raduni - Sarni Dwór

   Zobacz zdjęcia 

  W piątek 30 września 2011r. uczniowie Gimnazjum w Staniszewie  brali udział w XVI Regionalnych Biegach „Brzegami Raduni”, które odbywały się w Somoninie (przy Leśniczówce Sarni Dwór). Była to masowa impreza biegowa o zasięgu regionalnym i charakterze "open", w której udział brali uczniowie z ponad 40 szkół województwa pomorskiego – szkół podstawowych, gimnazjalnych,  ponadgimnazjalnych oraz oldboje i seniorzy. W biegach uczestniczyło około 600 zawodników. Długość trasy była różna dla poszczególnych kategorii wiekowych. Nasi uczniowie ścigali się na dystansie – 1200m dziewczęta i 1800m chłopcy.  Nad całością czuwali sędziowie z licencją. Organizatorem XVI Regionalnych Biegów "BRZEGAMI RADUNI" był Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie i Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś Kaszubska" przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, Zrzeszenia "Ludowe Zespoły Sportowe" w Gdańsku, Starostwa Powiatowego w Kartuzach i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie.

 • Podziękowanie

  Uczniowie, rodzice, dyrekcja oraz grono pedagogiczne Zespołu Szkół w  Staniszewie składają serdeczne podziękowania za zorganizowanie dla ośmiorga  naszych uczniów bezpłatnego wyjazdu do Warszawy, podczas którego dzieci miały okazję zwiedzić Pałac Prezydencki, Sejm i  Senat oraz spotkać się z takimi osobistościami jak:  pani Prezydentowa Anna Komorowska, Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak, poseł Stanisław Lamczyk. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem pani Henryki Krzywonos-Strycharskiej, pana Leszka Przewoskiego oraz pana Janusza Hirsza.

 • Nasi uczniowie znowu w Warszawie

   Zobacz zdjęcia

  Dnia 04.10.2011r. ośmioro uczniów z naszego gimnazjum wzięło udział w zorganizowanej przez  panią Henrykę Krzywonos-Strycharską, pana Leszka Przewoskiego oraz pana Janusza Hirsza  wycieczce do Warszawy. Mogli oni zobaczyć Pałac Prezydencki, Sejm i Senat. Intencją organizatorów jest by zapoznawać młodzież z miejscami będącymi ośrodkiem życia  politycznego kraju. Uczniowie mogą wtedy naprawdę poczuć atmosferę wielkiej polityki, za którą za kilka lat sami wezmą odpowiedzialność, biorąc udział w wyborach. Niewątpliwą atrakcją było obejrzenie wnętrza Pałacu Prezydenckiego oraz spotkanie z panią prezydentową – Anną Komorowską. Szczególne wrażenie wywarło na gimnazjalistach spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka – Markiem Michalakiem. Podczas zwiedzania życzliwą opieką uczestników otoczył poseł Stanisław Lamczyk, który w sejmowym barze zafundował wszystkim smaczny obiad. Uczestnicy otrzymali mnóstwo upominków.
   

 • Plac zabaw przy Gimnazjum

   Zobacz zdjęcia

  Dnia 7 września 2011 roku w Staniszewie  koło Gimnazjum powstał nowy plac zabaw. Powstał  on z myślą  o naszych najmłodszych. Są tam bardzo fajne atrakcje m.in.: zjeżdżalnia, huśtawka, drabinki i różne inne przeszkody. Dzieci spędzają  tam dużo wolnego czasu. Wszystkich zachęcamy, aby  poszli tam w wolnym czasie ze swoimi pociechami.

 • Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej

   Zobacz zdjęcia

  W czwartek 6 października uczniowie dwóch klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Staniszewie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Zanim to nastąpiło musieli udowodnić, że zasługują na ten tytuł. Wykazali się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, także tanecznymi. Musieli nawet zjeść plasterek cytryny. Na koniec uroczystości pierwszoklasiści otrzymali prezenty od rodziców i starszych kolegów i koleżanek. Zaraz po ślubowaniu pojechali na wycieczkę do Gdańska.

 • Deutsch Wagen Tour w Staniszewie. Jasne, że klar!

   Zobacz zdjęcia

  22 września 2011 r., w ostatni dzień lata  Gimnazjum w Staniszewie odwiedził zespół lektorów z Deutsch Wagen Tour. DWT to projekt, który honorowym patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ma on na celu propagowanie nauki języka niemieckiego w szkołach. W 1,5 godzinnych zajęciach uczestniczyło 19 uczniów klasy III c uczącej się  niemieckiego jako języka wiodącego. Mieli oni doskonałą okazję wykazać się wiedzą  leksykalno- gramatyczną i z zakresu realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych      a także sprawdzić swoje umiejętności uczestnicząc w przygotowanych przez prowadzących grach i konkursach. Najlepsi zdobyli ciekawe i atrakcyjne nagrody. Sami uczniowie na koniec zajęć zaprezentowali przygotowaną pod kierunkiem  p. M. Kowalskiej- nauczycielki          j. niemieckiego prezentację multimedialną   pt.” Typisch deutsch”. Zajęcia bardzo się podobały, pokazały, że język niemiecki  nie taki „straszny”  i warto się go uczyć.

  Więcej informacji o projekcie i samej wizycie w Gimnazjum w Staniszewie  znajdziecie na stronie  : www.deutsch-wagen-tour.pl

 • Wycieczka do Warszawy

   Zobacz zdjęcia  

  W dniach 19-20 września 37 uczniów naszego gimnazjum udało się na bezpłatną wycieczkę do Warszawy. Wyjazd zorganizowany był w ramach realizowanego w placówce projektu "Za rękę z Einsteinem". W wycieczce wzięły udział osoby, które uczestniczą w zajęciach realizowanych w ramach wspomnianego projektu. Gimnazjum w Staniszewie już trzeci rok współpracuje z Politechniką Gdańską, prowadząc zajęcia rozwijające umiejętności uczniów z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych i języków obcych. W stolicy młodzież zwiedzała Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym największe wrażenie wywarła Sala Poczty Powstańczej (listy młodych ludzi do rodzin) i rekonstrukcje kościołów. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć film w technice 3D - "Miasto Ruin". Tego też dnia w miejscu zakwaterowania uczniowie ze Staniszewa wzięli udział w terenowych grach edukacyjnych oraz dyskotece integracyjnej.Następnego dnia gimnazjaliści zwiedzali ogród dolny i górny Biblioteki Uniwersyteckiej (BUW) oraz wystawy pod okiem opiekunów ianimatorów. Wycieczka przyniosła gimnazjalistom wiele radości i wrażeń. W czerwcu 2012 roku w ramach nowego projektu edukacyjnego kolejne dwie grupy uczniów naszego gimnazjum wyruszą na wycieczkę do Warszawy, nie ponosząc żadnych kosztów.


   

 • Nowy Samorząd Szkolny w podstawówce

   Zobacz zdjęcia

  Mamy zaszczyt przedstawić członków nowego Samorządu Szkolnego w Szkole Podstawowej. W wyniku wyborów, w których udział wzięło 134 uczniów zostali wybrani:

  1. Martyna Formela - kl. VI

  2. Łukasz Makurat - kl. VI

  3. Dawid Lejkowski - kl. IV

  Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy społecznej!

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012!

   Zobacz zdjęcia

  Tradycyjnie pierwszego września rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli najpierw we Mszy Świętej w Sianowie o godz. 8.00. Potem o 9.30 zgromadzili się w szkole na uroczystym apelu. Uczniowie podstawówki spotkali się najpierw w szkole, gdzie o godz. 8.00 rozpoczął się apel. Potem wszystkie klasy udały się do klas na spotkania z wychowawcami. Na koniec w Sianowie odprawiona została dla nich Msza Święta.

  Jak zwykle w szkole uczniowie zastali trochę zmian. Pojawili się nowi nauczyciele, kilka pomieszczeń wyremontowano, zmieniono okna na nowe. Liczymy też na nowe chęci do nauki. W nowym roku szkolnym wszystkim życzymy wielu sukcesów!

 • Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim

   Zobacz zdjęcia

  8 czerwca 2011r. 15-osobowa grupa uczniów 5 klasy wzięła udział w III  Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim w Grzybnie.  Uczniowie zaprezentowali dynamiczne przedstawienie pt. Top Band  Competition, dali z siebie wszystko i zasłużyli na gromkie owacje.  Nagrody indywidualne przyznano Sandrze Kwidzynskiej (na talent aktorski)  i Bartoszowi Bronk (za talent językowy). Dziękujemy uczniom za wytrwałe  przygotowania oraz wkład emocjonalny, który musieli w nie włożyć, aby
  sprostać wysokim wymaganiom swojego opiekuna, pani Pauliny... Warto było!
   

 • Dzień bez przemocy

   Zobacz zdjęcia

  Ósmego czerwca w Szkole Podstawowej odbył się Dzień bez przemocy. Z tej okazji większość uczniów i nauczycieli ubrała się na czerwono. W szkole zjawiła się pani policjantka, która przeprowadziła pogadanki najpierw z młodszymi, potem ze starszymi uczniami na temat bezpieczeństwa w szkole i podczas wakacji. Uczniowie mogli też wejść do policyjnego radiowozu.

 • Dzień Matki

   Zobacz zdjęcia

  Dnia 26 maja w naszej szkole tradycyjnie dzieci gosciły swoje mamy z okazji ich święta. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tej uroczystości!

 • Wycieczka do Lewina

   Zobacz zdjęcia

  Dnia  6 maja klasy I, III i VI udały się z panią Kaizer  na wycieczkę w ramach lekcji języka kaszubskiego. Wycieczka odbyła się pieszo w  stronę Lewinka,  gdzie znajdują się kurhany (są to wczesnośredniowieczne grobowce, w których pochowane są zwłoki całych rodów). Uczniów klasy I bardzo zmęczył pięcio kilometrowy marsz, więc szli bardzo wolno. Natomiast uczniowie klas starszych ożywili się podczas drugiej połowy marszu. Jednak wszyscy uważają, że warto było się tak poświęcić.
   

strona: