Zespół Szkół w Staniszewie

 

Nawigacja

 • Plac zabaw przy Gimnazjum

   Zobacz zdjęcia

  Dnia 7 września 2011 roku w Staniszewie  koło Gimnazjum powstał nowy plac zabaw. Powstał  on z myślą  o naszych najmłodszych. Są tam bardzo fajne atrakcje m.in.: zjeżdżalnia, huśtawka, drabinki i różne inne przeszkody. Dzieci spędzają  tam dużo wolnego czasu. Wszystkich zachęcamy, aby  poszli tam w wolnym czasie ze swoimi pociechami.

 • Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej

   Zobacz zdjęcia

  W czwartek 6 października uczniowie dwóch klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Staniszewie złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Zanim to nastąpiło musieli udowodnić, że zasługują na ten tytuł. Wykazali się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, także tanecznymi. Musieli nawet zjeść plasterek cytryny. Na koniec uroczystości pierwszoklasiści otrzymali prezenty od rodziców i starszych kolegów i koleżanek. Zaraz po ślubowaniu pojechali na wycieczkę do Gdańska.

 • Deutsch Wagen Tour w Staniszewie. Jasne, że klar!

   Zobacz zdjęcia

  22 września 2011 r., w ostatni dzień lata  Gimnazjum w Staniszewie odwiedził zespół lektorów z Deutsch Wagen Tour. DWT to projekt, który honorowym patronatem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ma on na celu propagowanie nauki języka niemieckiego w szkołach. W 1,5 godzinnych zajęciach uczestniczyło 19 uczniów klasy III c uczącej się  niemieckiego jako języka wiodącego. Mieli oni doskonałą okazję wykazać się wiedzą  leksykalno- gramatyczną i z zakresu realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych      a także sprawdzić swoje umiejętności uczestnicząc w przygotowanych przez prowadzących grach i konkursach. Najlepsi zdobyli ciekawe i atrakcyjne nagrody. Sami uczniowie na koniec zajęć zaprezentowali przygotowaną pod kierunkiem  p. M. Kowalskiej- nauczycielki          j. niemieckiego prezentację multimedialną   pt.” Typisch deutsch”. Zajęcia bardzo się podobały, pokazały, że język niemiecki  nie taki „straszny”  i warto się go uczyć.

  Więcej informacji o projekcie i samej wizycie w Gimnazjum w Staniszewie  znajdziecie na stronie  : www.deutsch-wagen-tour.pl

 • Wycieczka do Warszawy

   Zobacz zdjęcia  

  W dniach 19-20 września 37 uczniów naszego gimnazjum udało się na bezpłatną wycieczkę do Warszawy. Wyjazd zorganizowany był w ramach realizowanego w placówce projektu "Za rękę z Einsteinem". W wycieczce wzięły udział osoby, które uczestniczą w zajęciach realizowanych w ramach wspomnianego projektu. Gimnazjum w Staniszewie już trzeci rok współpracuje z Politechniką Gdańską, prowadząc zajęcia rozwijające umiejętności uczniów z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych i języków obcych. W stolicy młodzież zwiedzała Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym największe wrażenie wywarła Sala Poczty Powstańczej (listy młodych ludzi do rodzin) i rekonstrukcje kościołów. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć film w technice 3D - "Miasto Ruin". Tego też dnia w miejscu zakwaterowania uczniowie ze Staniszewa wzięli udział w terenowych grach edukacyjnych oraz dyskotece integracyjnej.Następnego dnia gimnazjaliści zwiedzali ogród dolny i górny Biblioteki Uniwersyteckiej (BUW) oraz wystawy pod okiem opiekunów ianimatorów. Wycieczka przyniosła gimnazjalistom wiele radości i wrażeń. W czerwcu 2012 roku w ramach nowego projektu edukacyjnego kolejne dwie grupy uczniów naszego gimnazjum wyruszą na wycieczkę do Warszawy, nie ponosząc żadnych kosztów.


   

 • Nowy Samorząd Szkolny w podstawówce

   Zobacz zdjęcia

  Mamy zaszczyt przedstawić członków nowego Samorządu Szkolnego w Szkole Podstawowej. W wyniku wyborów, w których udział wzięło 134 uczniów zostali wybrani:

  1. Martyna Formela - kl. VI

  2. Łukasz Makurat - kl. VI

  3. Dawid Lejkowski - kl. IV

  Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy społecznej!

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012!

   Zobacz zdjęcia

  Tradycyjnie pierwszego września rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli najpierw we Mszy Świętej w Sianowie o godz. 8.00. Potem o 9.30 zgromadzili się w szkole na uroczystym apelu. Uczniowie podstawówki spotkali się najpierw w szkole, gdzie o godz. 8.00 rozpoczął się apel. Potem wszystkie klasy udały się do klas na spotkania z wychowawcami. Na koniec w Sianowie odprawiona została dla nich Msza Święta.

  Jak zwykle w szkole uczniowie zastali trochę zmian. Pojawili się nowi nauczyciele, kilka pomieszczeń wyremontowano, zmieniono okna na nowe. Liczymy też na nowe chęci do nauki. W nowym roku szkolnym wszystkim życzymy wielu sukcesów!

 • Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim

   Zobacz zdjęcia

  8 czerwca 2011r. 15-osobowa grupa uczniów 5 klasy wzięła udział w III  Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim w Grzybnie.  Uczniowie zaprezentowali dynamiczne przedstawienie pt. Top Band  Competition, dali z siebie wszystko i zasłużyli na gromkie owacje.  Nagrody indywidualne przyznano Sandrze Kwidzynskiej (na talent aktorski)  i Bartoszowi Bronk (za talent językowy). Dziękujemy uczniom za wytrwałe  przygotowania oraz wkład emocjonalny, który musieli w nie włożyć, aby
  sprostać wysokim wymaganiom swojego opiekuna, pani Pauliny... Warto było!
   

 • Dzień bez przemocy

   Zobacz zdjęcia

  Ósmego czerwca w Szkole Podstawowej odbył się Dzień bez przemocy. Z tej okazji większość uczniów i nauczycieli ubrała się na czerwono. W szkole zjawiła się pani policjantka, która przeprowadziła pogadanki najpierw z młodszymi, potem ze starszymi uczniami na temat bezpieczeństwa w szkole i podczas wakacji. Uczniowie mogli też wejść do policyjnego radiowozu.

 • Dzień Matki

   Zobacz zdjęcia

  Dnia 26 maja w naszej szkole tradycyjnie dzieci gosciły swoje mamy z okazji ich święta. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tej uroczystości!

 • Wycieczka do Lewina

   Zobacz zdjęcia

  Dnia  6 maja klasy I, III i VI udały się z panią Kaizer  na wycieczkę w ramach lekcji języka kaszubskiego. Wycieczka odbyła się pieszo w  stronę Lewinka,  gdzie znajdują się kurhany (są to wczesnośredniowieczne grobowce, w których pochowane są zwłoki całych rodów). Uczniów klasy I bardzo zmęczył pięcio kilometrowy marsz, więc szli bardzo wolno. Natomiast uczniowie klas starszych ożywili się podczas drugiej połowy marszu. Jednak wszyscy uważają, że warto było się tak poświęcić.
   

 • Rocznica Konstytucji 3 maja

  Rocznica Konstytucji 3 maja obchodzona była w naszej szkole 4 maja. Uczniowie klasy VI i V wraz z panią Dorotą Kaszuba przygotowali przedstawienie, w którym każdy z uczniów brał udział  jak mógł najlepiej. Ten dzień dla Polski był i jest bardzo ważny, dlatego i my, uczniowie,  pamiętając o powadze rocznicy tego wielkiego wydarzenia,  staraliśmy się ją obchodzić z powagą i szacunkiem.
   

 • Rekolekcje wielkopostne

  Od dnia 4 do 6 kwietnia 2011roku w Sanktuarium w Sianowie odbywały się rekolekcje, które prowadził ojciec  Ireneusz. Podczas  rekolekcji ojciec Ireneusz uczył dzieci piosenek i wierszy. W rekolekcjach uczestniczyły dzieci z całej parafii.
  Większości dzieciom rekolekcje się podobały. Dzieci mówiły, że to były muzyczne i ciekawe rekolekcje. Spytaliśmy uczennicę z klasy 5, Kamili Kurowskiej, co sądzi o odbytych  rekolekcjach.
  -Sądzę, że  rekolekcje były zabawne i pełne śmiechu, nauczyłam się tam trzech wierszy i kilku piosenek.
  Ojciec Ireneusz był zaskoczony  tym, że tyle dzieci brało udział we Mszy Świętej  i na naukach.

   

 • Dni Kultury Kaszubskiej

  W dniach 30-31 marca 2011 w Szkole Podstawowej przy Zespole Szkół w Staniszewie odbyły się Dni Kultury Kaszubskiej. Uczniowie klas 0 –III poznawali folklor, legendy i  pieśni  kaszubskie. W szkole odbył się konkurs plastyczny pt. ,,Najciekawsze legendy kaszubskie’’. Poprzedzony został czytaniem legend w bibliotece szkolnej. Wyróżniono 11 prac. 30 marca odbyły się także eliminacje do gminnego konkursu ,,Rodnô Mòwa’’. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez p. Reglińską, artystkę ludową z Sianowa. Na zajęciach malowali na szkle i drewnie różne wzory kaszubskie, wykonywali dekoracje. Szczególne podziękowania nauczyciele składają pani Alicji Marczyńskiej za uczestnictwo w pracach komisji do konkursu ,,Rodnô Mòwa’’ oraz pani Reglińskiej.
   

 • Wycieczka do Aquaparku

  Dnia 29 marca ( wtorek) 2011roku uczniowie klas od III do VI byli na wycieczce do Aquaparku w Sopocie. W samym Aquaparku przebywali trzy godziny. Wyjechali o godz. 8:00, a wrócili około godz. 14:00—15:00. Było tam zabawnie i wesoło, ponieważ najlepszą zabawą były zjeżdżalnie. Był też duży basen i „rwąca rzeka”. Dużą uciechę miały dzieci z klasy III, ponieważ większość z nich była tam pierwszy raz. Chociaż klasy V i VI były tam już kilka razy, ale też były zachwycone. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili zadowoleni i uradowani.

   

 • V Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim

   Zobacz zdjęcia

  31 marca w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego, V Kartuski Turniej Wiedzy o Języku Angielskim, w którym wzięło 35 uczestników z 9 szkół Gminy Kartuzy i Sierakowice. Uczniowie rozwiązywali test podzielony na cztery kategorie – Grammar, Vocabulary, Spoken English, Culture, History and Geography. Celem Turnieju jest wspieranie rozwoju uzdolnionej młodzieży z Kartuz i okolic oraz propagowanie wśród młodzieży szkolnej doskonalenia się w zakresie nauki języków obcych. Oto lista laureatów:
  Klasa IV:
  1 miejsce: Szymon Wieczorek – SP2 Kartuzy
  2 miejsce: Monika Hilbrycht – SP2 Kartuzy
  3 miejsce: Urszula Leśniewska – ZS Staniszewo
  4 miejsce: Zofia Marszk – SP2 Kartuzy
  5 miejsce: Kamila Lublewska – ZS Gowidlino
  Klasa V:
  1 miejsce: Zuzanna Kopacz – SP2 Kartuzy
  2 miejsce: Damian Mielewczyk – SP2 Kartuzy
  3 miejsce: Jakub Formela– SP2 Kartuzy
  4 miejsce: Bartosz Bronk – ZS Staniszewo
  5 miejsce: Adrian Wenta – ZS Staniszewo
  Klasa VI:
  1 miejsce: Martyna Knop – SP2 Kartuzy
  2 miejsce: Paulina Warmowska – SP2 Kartuzy
  3 miejsce: Paulina Szczodrowska – SP Szopa
  4 miejsce: Radosław Labuda – ZS Gowidlino
  5 miejsce: Dawid Stencel – SP Grzybno
  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i niezmiernie się cieszymy, że z roku na rok nasz Turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a na listę laureatów wpisują się również uzdolnione dzieci z terenów wiejskich. Zatem… do zobaczenia w 2012 roku!

   

   


   

 • Dzień Samorządności

  Zobacz zdjęcia

  W tym roku Dzień Samorządności odbył się 22 marca. Jak zwykle z tej okazji rządy w szkole przejęła klasa VI. Dotychczasowi nauczyciele zostali zdegradowani do roli uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 • Przedstawienie Kółka Teatralnego

   Zobacz zdjęcia

  Z okazji Dnia Samorządności w dniu 22.03.2011 szkolne Kółko Teatralne wystawiło na holu przedstawienie według scenariusza Bartka Bronka i Jacka Sobczaka zatytułowane: "Super Pani Dyrektor". Przedstawienie bardzo się podobało. W dniu 23.03.2011 nasi aktorzy wzięli udział w przeglądzie grup teatralnych i zostali nagrodzeni za najlepszy scenariusz. Gratulujemy!

   

 • Pierwszy dzień wiosny

   Zobacz zdjęcia

  Jest! Nareszcie! W końcu się doczekaliśmy! Po długiej, mroźnej, śnieżnej i uciążliwej zimie przyszła wisona. Klasy młodsze w pierwszym dniu wiosny tradycyjnie pozbyły się Marzanny, a właściwie wielu Marzann.

 • Szkolny konkurs języka angielskiego

  10 marca w szkole podstawowej odbył się szkolny konkurs języka
  angielskiego dla uczniów klas IV-VI. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami
  z zakresu angielskiej gramatyki, słownictwa i komunikacji oraz historii,
  geografii i kultury krajów anglojęzycznych. Zwycięzcy z poszczególnych
  klas będą reprezentować naszą szkolę 31 marca na V Kartuskim Turnieju
  Wiedzy o Języku Angielskim. Będą to: Urszula Leśniewska z klasy IV,
  Bartosz Bronk oraz Adrian Wenta z klasy V i Aleksandra Trepczyk z klasy
  VI. Za naszych uczniów trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia w
  gminnych potyczkach z językiem angielskim!

   

 • Dzień języka angielskiego

   Zobacz zdjęcia

  W piątek, 4 lutego 2011, w Gimnazjum odbył się I Dzień Języka Angielskiego. Z pomocą swoich anglistek uczniowie starannie przygotowali się do tego wydarzenia. Uczniowie klas pierwszych wykonali plakaty o państwach należących do Zjednoczonego Królestwa, a uczniowie klas I-III przedstawili prezentacje multimedialne na temat tych krajów. Odbyły się również dwa konkursy - quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz konkurs "How do you spell that?". Gwiazdami tego dnia bez wątpienia byli uczestnicy szkolnego programu "Masz talent (albo myślisz, że go masz...)" oraz nasze niesamowite jury. Emocji było co niemiara. Występy niektórych "talentów" dostarczyły nam nawet łez wzruszenia! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Miejcie w głowach ostatnie słowa prowadzących i uwierzcie, że nauka języków obcych to trud, który zawsze się opłaca, bowiem, jak mawiał Czechow „Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu”. 

strona: