Nawigacja

 • Mikołajki

  Mikołajki

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Jak co roku 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Grzecznym dzieciom rozdawał prezenty a niegrzecznym też. Zapraszamy do naszej galerii!

 • SKSon Tour

  SKSon Tour

   

   

   

   

   

   

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Staniszewie im. gen. Józefa Wybickiego biorący udział w programie SKS w Mikołajki bawili się na sportowo podczas SKSon Tour Banino. Uczestnicy mieli do pokonania 9 stacji ćwiczebnych, na których realizowali określone zadania pod okiem mistrzów sportu. Dobrej zabawy nie było końca a wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i pamiątkowe koszulki z programu SKS. 

 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

   

   

   

   

   

   

   

  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Nasz szkolny Klub Wolontariatu: „ Głos Serca” przygotował się do obchodów tego dnia śpiewająco i razem z paniami koordynatorkami zaprezentował wszystkim uczniom mini koncert. Było bardzo radośnie a do śpiewania o sensie pomagania włączyli się wszyscy! Wszystkich, którzy są zainteresowani działalnością naszego szkolnego klubu zapraszamy na stronę internetową szkoły – zakładka Szkolny Klub Wolontariatu. WARTO POMAGAĆ!!!

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

  I międzyszkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS

  Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS , w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem ,, AIDS/ HIV nie wybiera. Ty możesz” .

  Celem konkursu było: poszerzanie wiedzy na temat zakażeń HIV i choroby AIDS oraz umiejętność wykorzystania tej wiedzy w życiu codziennym; promowanie odpowiedzialnych postaw oraz szacunku wobec siebie i innych.

  W konkursie udział wzięli uczniowie z 3 szkół podstawowych gminy Kartuzy.

  Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień działania wirusa HIV, przebiegu zakażenia, zachowań bezpiecznych i ryzykownych. Sądząc po przygotowaniu merytorycznym uczniów i wysokim poziomie wiedzy można sądzić, że młodzież ma poczucie dużej odpowiedzialności za własne zdrowie, wykazuje akceptację i empatię wobec chorych i zakażonych oraz chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

  Na podium stanęła:

  Szkoła Podstawowa, im. Świętego Kazimierza w Kartuzach- I miejsce

  Szkoła Podstawowa w Koloni – II miejsce

  Szkoła Podstawowa, im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie – III miejsce

  Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok .

  Inicjatorzy konkursu:

  Tatiana Trusiewicz i Maria Kowalska

   

 • Szachowy Turniej Siedmiu Gwiazd

  Szachowy Turniej Siedmiu Gwiazd

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W dniu 17.11.2018r uczniowe Szkoły Podstawowej w Staniszewie wystartowali w turnieju szachowym w Kartuzach. Sala Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach gościła 100 Uczestników konkursu. Szkołę w Staniszewie reprezentowali: Anna Łajewska, Iwona Labuda, Dorota Stenka, Tomasz Labuda, Franciszek Szutenberg, Michał Walkusz i Filip Formela.

  Najlepsze wyniki osiągnęły Dziewczyny:
  2. miejsce Anna Łajewska
  3. miejsce Iwona Labuda
  4. miejsce Dorota Stenka

  Chłopcy
  7. miejsce Filip Formela
  18. miejsce Tomasz Labuda
  19. miejsce Michał Walkusz
  23. miejsce Franciszek Szutenberg

  Wszystkim Szachistkom i Szachistom gratulujemy dobrych wyników , udziału w konkursie i zachowaniu zasad fair play w każdym rozegranym pojedynku przy szachownicy.

 • Sukces naszych uczennic

  Sukces naszych uczennic
   

   

   

   

   

   

  Uczennice naszej szkoły wzięły udział w VII edycji konkursowych potyczek profilaktycznych na temat ,,Wolnym być, to bez używek żyć". Szkołę reprezentowała drużyna składająca się z uczennic klasy VIII, w składzie: Bladowska Zofia, Kos Natalia i Wenta Julia i zajęła III miejsce. Gratulujemy pomysłowości, talentu aktorskiego i wiedzy na temat profilaktyki uzależnień.

 • Zajęcia z doradcami zawodowymi

  Zajęcia z doradcami zawodowymi

   

   

   

   

   

   

   

  W ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną gościliśmy doradców zawodowych, którzy przeprowadzili dla uczniów aktywne zajęcia motywujące młodych ludzi do myślenia o swojej przyszłości zawodowej oraz przygotowujące do wejścia na rynek pracy.Dziękujemy za współpracę!

 • Dzień Życzliwości

  Dzień Życzliwości

   

   

   

   

   

   

  21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole tego dnia  było bardzo wesoło! Od samego rana działała POCZTA ŻYCZLIWOŚCI zorganizowana przez Szkolną Świetlicę. Życzliwe pozdrowienia można było wrzucać do specjalnej skrzynki przez cały miniony tydzień.  Kartek z pozdrowieniami było mnóstwo….A radości i uśmiechu jeszcze więcej….
  Aby uśmiechy były jeszcze bardziej „słodkie”, każdy nauczyciel w zamian za życzliwe pozdrowienia musiał zjeść kawałek pysznej cytryny… Nikt nie odmówił, a do tego jeszcze przepięknie się uśmiechał.
  To był naprawdę udany dzień….

 • Urodziny Kubusia Puchatka

  Urodziny Kubusia Puchatka

   

   

   

   

   

   

   

  W piątek 23 listopada w naszej szkole obchodziliśmy urodziny Kubusia Puchatka. Na sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie przygotowane przez klasę IV i III b gimnazjum pod opieką Pani M. Reglińskiej oraz Pani S. Formeli. Panie z biblioteki przygotowały również zabawy i konkurencje związane z Kubusiem. Dyrekcja szkoły odczytała dzieciom fragmenty książki Alana Aleksandra Milne „Przygody Kubusia Puchatka”. Rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy rysunek Kubusia. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Dziękujemy również Radzie Rodziców za słodki poczęstunek oraz nagrody książkowe.
  Wszyscy życzymy Kubusiowi wszystkiego najlepszego.

 • Spotkanie z rycerzami

  Spotkanie z rycerzami

   

   

   

   

   

   

  W piątek 23 listopada gościliśmy w naszej szkole rycerzy. Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

 • Mali badacze

  Mali badacze

      „Powiedz mi, a zapomnę,
  pokaż - a zapamiętam,
                     pozwól mi działać, a zrozumiem!"

  Konfucjusz


  Powszechnie wiadomo, iż  dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia  naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. 
  W środę 21 listopada w  Ośrodku Wychowania  Przedszkolnego gościliśmy panią mgr M. Sikora, która pokazała dzieciom kilka ciekawych doświadczeń:
  -kula plazmowa, dzięki której dzieci zapalały żarówkę bez podłączania jej do prądu;
  -zegar jodowy, w wyniku mieszania różnych substancji, np. jodyny, octu, witaminy C, wody utlenionej. Przeźroczysta woda zamienia się w granatową;
  -lampa lawa;
  -mieszanie barw;
  -zasysanie wody do szklanki dzięki gasnącej świeczce;
  Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich doświadczeniach.
   Z dużą pasją, wykorzystując swój twórczy potencjał,  eksperymentowały- posługując się: strzykawkami, szklanymi naczyniami oraz menzurkami.
  Wychowawczynie   grup przedszkolnych podziękowały  Pani Marlenie za ciekawe doświadczenia. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem obserwowanych zjawisk. 

   

   

 • Wybraliśmy pomysły na nowe logo szkoły!

  Wybraliśmy pomysły na nowe logo szkoły!

   

   

   

   

   

   

   

  W wyniku głosowania rozstrzygnięto konkurs pomysłów na logo naszej szkoły. Łącznie oddano 327 głosów. W tym głosów ważnych oddano 323, nieważnych jedynie 4. Żadna z propozycji nie uzyskała wyraźnej przewagi. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice zdecydowali, że pomysłami do stworzenia nowego loga szkoły będą prace nr 2 oraz 16. Osiągnęły one najwyższą i zbliżoną ilość procentową zdobytych głosów.

  21% - Pomysł nr 2 (Wiktoria Holk-Łebińska, klasa VIII)

  16% - Pomysł nr 16 (Lidia Plichta, pomysł nauczycielski)

  Organizatorzy konkursu orzekli, że obie prace stanowić będą podstawę nowego loga. Teraz oba pomysły trafią w ręce profesjonalnego grafika -  Pana Pawła Bladowskiego z firmy Reklama 4YOU. Powstanie profesjonalny znak graficzny szkoły wykorzystywany później w materiałach promocyjnych szkoły, stronie internetowej i będzie on częścią naszego wizerunku. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i czekamy na ostateczny efekt – na nowe logo szkoły!

 • Film z Akademii z okazji Święta Niepodległości

 • Apel z okazji Święta Niepodległości

  Apel z okazji Święta Niepodległości

   

   

   

   

   

   

  W piątek 9 listopada dbył się apel z okazji Dnia Patrona przygotowany przez dzieci z zerówki pod opieką Pani Doroty Kaszuba oraz apel z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowany przez dzieci z Ośrodka Wychowania Przedszkolnego pod opieką Pani Gertrudy Okrój, Pani Sabiny Kulas oraz uczniów z klasy VI, VII, VIII i V pod opieką Pani Małgorzaty Jankowskiej, Pani Mirosławy Kaizer,Pani Ewy Skierka oraz Pana Janusza Mamelskiego. Podczas apelu punktualnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski. Na uroczystości obecny był Pan Wojciech Jaworowski - zastępca burmistrza Kartuz, Ks. Eugeniusz Grzędzicki - proboszcz parafii Sianowo, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Wejer oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły.

 • Wycieczka do Wiela i Wdzydz Kiszewskich

  Wycieczka do Wiela i Wdzydz Kiszewskich

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W środę 7 listopada uczniowie uczęszczający na język kaszubski pojechali na cołodzienną wycieczkę do Wiela i Wdzydz Kiszewskich. Grupa 39 uczniów wyjechała ze szkoły o godz. 8.00. Najpierw udała się do wieży widokowej we Wdzydzach. Z wysokości ponad 35 metrów można było podziwiać widok na Jezioro Wdzydzkie i okoliczne lasy. Następnie wszyscy udali się do Skansenu we Wdzydzach. Tam przewodnik oprowadził uczniów po najciekawszych obiektach reprezentujących architekturę Kaszub. Uczniowie weszli do dwóch wiatraków, do kilku domów i dworków, do dwóch kościołów i do szkoły. Zobaczyli też wiele zagród, zakład stolarski z Mirachowa, tartak ze Staniszewa i grób założycieli skansenu, Izydora i Teodory Gulgowskich. W starej szkole odbyli lekcję pisania starymi metodami i narzędziami oraz przekonali się, na czym niegdyś polegała dyscyplina.

  Po trzygodzinnej wizycie w Skansenie wszyscy otrzymali drożdżówki i udali się do Wiela. Wizytę w tej miejscowości położonej na południu Kaszub zaczęli od obejrzenia Muzeum Ziemi Zaborskiej. Następnie udali się pod pomnik Hieronima Derdowskiego, znanego kaszubskiego pisarza, który urodził się właśnie we Wielu. Następnie uczniowie udali się na Kalwarię we Wielu, która jest drugą co do znaczenia kalwarią na Kaszubach.

  Ostatnim punktem programu była wizyta w jednym z fast foodów w Kościerzynie. Bardzo poprawiła ona humory zmęczonym intensywnym programem wycieczki uczniom (i nauczycielom). Przez cały dzień panowała znakomita pogoda, wysokie jak na tą porę roku temperatury i piękne słońce.

 • Pola Nadziei

  Pola Nadziei

   

   

   

   

   

   

  Pola Nadziei czyli Wielka Kwesta i Żonkilowa Sztafeta to zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów a także zwrócenie uwagi na ideę opieki  hospicyjnej.

  Pierwsze Pola Nadziei zakwitły w szkockim Edynburgu. Stamtąd też przywędrował do nas zwyczaj darowania żonkili osobom przyłączającym się do zbiórki. Również nasza szkoła przyłączyła się do akcji. 5 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z Panem Dyrektorem, koordynatorami Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Panią Małgorzatą Wejer- przewodniczącą Rady Rodziców posadzili przy szkole ponad 200 cebulek żonkili. Wiosną kiedy kwiatki pięknie zakwitną zostaną przeznaczone na zbiórkę na rzecz pacjentów kartuskiego hospicjum.

  Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Wejer za podarowanie nam kwiatowych cebulek a wszystkich już dziś zapraszamy do udziału w żonkilowej akcji na wiosnę….

 • Ogłaszamy konkurs na logo szkoły

  Ogłaszamy konkurs na logo szkoły

   

   

   

   

   

   

  Samorząd Uczniowski, Dyrekcja oraz Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na logo naszej szkoły. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (loga), które wykorzystywane będzie przez szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych itp. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły. Prace należy składać do 08.11.2018r. Projekty na logo można zgłaszać indywidualnie lub zespołowo. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu. Z niecierpliwością czekamy na Wasze pomysły!

   

   

  REGULAMIN KONKURSU NA LOGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
  IM. GEN. JÓZEFA WYBICKIEGO W STANISZEWIE

  Organizator konkursu:

   

  • organizatorem konkursu na zaprojektowanie loga szkoły jest Samorząd Uczniowski, Dyrekcja oraz Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie.

   

  Cel i przedmiot konkursu:

   

  • celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie,

  • logo wykorzystywane będzie przez szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych itp.

   

  Warunki uczestnictwa w konkursie:

   

  • w konkursie mogą brać udział uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy, którzy zapoznali się z regulaminem konkursu,

  • projekty zgłaszane do konkursu mogą być indywidualne lub grupowe, muszą być pracami autorskimi,

  • w przypadku uznania pracy za plagiat uczestnik zostaje zdyskwalifikowany,

  • uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z bezpłatnym zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie (przejście na szkołę praw autorskich dotyczy tylko projektu zwycięskiego),

  • uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu.

   

  Forma prezentacji pracy konkursowej:

   

  • projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, plakat, ulotki itp.

  • prace można wykonać ręcznie lub korzystając z technik komputerowych,

  projekty konkursowe muszą spełniać następujące warunki:

  • w swej treści projekt nie może zawierać elementów obraźliwych,

  • logo powinno charakteryzować się następującymi cechami:

  • być czytelne i łatwe do zapamiętania,

  • być łatwo identyfikowane dla naszej szkoły,

  • wzbudzać pozytywne emocje,

  • nawiązywać do tradycji i kultury regionu.

  Prace należy składać w estetycznej formie, w kopercie opatrzonej hasłem („Konkurs na logo szkoły”), w której uczestnik podaje:

  • imię i nazwisko,

  • klasę,

  • płytę z nagraną pracą jeżeli jest ona wykonana techniką komputerową.

   

  Miejsce i termin składania prac konkursowych:

   

  1. prace należy składać do dnia 08.11.2018r. do Opiekuna (p. Emilii Bielatowicz) lub członków Samorządu Uczniowskiego (Natalii Piwka, Sebastiana Jankowskiego, Damiana Cierockiego),

  2. prace dostarczone po terminie nie będą oceniane,

  3. organizator nie zwraca prac.
    

  1. Kryteria oceny prac konkursowych

   

  Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

  1) zgodność projektu z danymi naszej szkoły,

  2) oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania,

  3) czytelność i funkcjonalność projektu,

  4) estetyka wykonania projektu.

  Ocena prac konkursowych

  • Projekty zgłoszone do konkursu będą wyeksponowane na holu szkoły
   w terminie
   5 – 9.11.2018 r.

  • Zwycięskie prace zostaną wybrane większością głosów. Głosy, w formie prawomocnego głosowania, oddawać będą mogli uczniowie, rodzice uczniów oraz wszyscy pracownicy szkoły. Termin głosowania: 15.11.2018 r.

   

  Rozstrzygnięcie konkursu

   

  1. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom uczestnictwa w konkursie.

  2. Ogłoszenie wyników nastąpi 20.11.2018 r.

  3. Organizator zastrzega sobie prawo do przedłużenia konkursu
   oraz niewybrania pracy zwycięskiej.

  4. Kwestie sporne rozstrzyga organizator konkursu.

  5. Wyniki zostaną zamieszczone na stronie szkoły oraz na Facebook’u.

   

 • Światełko dla zapomnianych...

  Światełko dla zapomnianych...

   

   

   

   

   

   

  W ramach akcji Światełko dla zapomnianych... Szkolny Klub Wolontariatu "Głos Serca" zbierał znicze, które 2 listopada członkowie klubu zapalili na zapomnianych grobach na cmentarzu w Sianowie. Znicze przynosili uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Serdecznie dziękujemy!

 • Dzień makaronu

  Dzień makaronu

   

   

   

   

   

   

  Dzieci z Ośrodka Wychowawnia Przedszkolnego w piątek obchodziły Światowy Dzień Makaronu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

 • Spotkania z Rodzicami

  Spotkania z Rodzicami

   

   

   

   

   

   

   

   

  Przypominamy, że w czwartek (15 listopada) odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami:

  16.30 - grupy przedszkolne "Iskierka" i "Gwiazdeczki" oraz "zerówka"
  17.00 - klasy I - VIII oraz IIIGIM.

  17.45 - spotkanie Rady Rodziców

  Serdecznie zapraszamy!

strona:

Szkoła Podstawowa im. gen. J. Wybickiego w Staniszewie

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie
  Staniszewo 2A
  83-328 Sianowo
 • tel./fax 58-685-50-17
  tel. 58-685-50-39