Projekty edukacyjne zakończone

"Szkoła daje więcej"

Od wielu lat w naszej szkole realizowane są różne projekty edukacyjne. Jedne się kończą, inne zaczynają.

Na tej stronie znjadziecie informacje na ich temat.

Wraz z początkiem roku szkolnego w szkole podstawowej ruszyły dodatkowe zajęcia dla uczniów w ramach nowego projektu edukacyjnego.

Projekt nosi nazwę „Szkoła daje więcej- zajęcia rozwijające dla uczniów ze szkół podstawowych gminy Kartuzy” i współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ukierunkowany jest na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów i zmniejszanie dysproporcji w ich osiągnięciach edukacyjnych oraz podnoszenie jakości procesu kształcenia.

W ramach projektu prowadzone będą dodatkowe zajęcia:

języka angielskiego, języka niemieckiego, zajęcia z logopedii, zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne poprzez naukę gry

w szachy, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, zajęcia sportowe rozwijające zainteresowania i pasje uczniów, zajęcia z doradztwa zawodowego, zajęcia z technik szybkiego czytania.

Zakupione zostanie dodatkowe wyposażenie:

• sprzęt multimedialny do zajęć rozwijających (tablica interaktywna elektromagnetyczna, projektor, wizualizer, komputer przenośny),
  • komputer stacjonarny,
  • sprzęt do korekty wad postawy w postaci ścianki wspinaczkowej,
  • oprogramowanie EasyLab oraz pakiety do nauki języków obcych,
  • multimedialne programy rozwijające uzdolnienia matematyczne wraz z zestawem szachów,
  • pakiety pomocy logopedycznych,
  • materiały do zajęć z szybkiego czytania.

Szkoła Podstawowa im. gen. J. Wybickiego w Staniszewie

• Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Wybickiego w Staniszewie